تداوم تهدید و تاوان پس دادن شاکیان سعید طوسی ؛ این بار آتش زدن تاکسی و کارخانه محل اشتغال

 

مهرداد گریوانی

عصر روز دوشنبه ۱۱ تیر ۹۷ در حدود ساعت ۳ بعدازظهر کارخانه رنگ “گروه شیمیایی کمال” و یا بهتر بگویم محل کار پدرم به همراه تاکسی اش – که در کوچه کنار کارخانه پارک بود – در آتش سوختند!

پدر و کارکنان مستقر در بخش اداری با مشاهده شعله های آتش که از دودکش سوله زبانه می‌کشید؛ از پله ها پایین می‌آیند و بعد از آنکه می‌فهمند درب جنوب شرقی در اثر شدت انفجار مسدود شده با سرعت به سمت درب جنوبی کارخانه میروند و خوشبختانه درب قفل نبوده و توانستند خارج شوند.

باقی کارگران از درب شرقی سوله از محوطه خارج شدند اما متاسفانه دو نفر موفق به خروج نمیشوند.

تا به این لحظه ماموران آتش نشانی استخوان های سوخته ای را پیدا کرده‌اند که مشخص نیست مربوط به یک نفر بوده و یا ترکیبی از اجساد آن دو نفر میباشد.

همه امیدوار هستند که نفر دوم در میان مصدومانی بوده باشد که به بیمارستان منتقل شده است؛ به همین جهت تا اعلام نظر پزشکی قانونی فقط فوت یک نفر قابل تایید می‌باشد.

اشتعال زایی نیتروگلیسیرین در اثر بالا بودن حرارت و گرمای هوا زمینه ساز انفجاری مهیب شد و به غیر از خود کارخانه، ۳۲ دستگاه خودروی سواری که در اطراف کارخانه پارک بودند نیز در آتش سوختند.

تخمین تقریبی خسارت های مالی هنوز میسر نیست چرا که از میزان اسناد و اوراق باقی مانده و همچنین حجم مواد اولیه موجود در کارخانه آماری در دست نمی باشد.

اما به صورت تخمینی میزان خسارتی که به خودروها وارد شده است چیزی در حدود یک میلیارد تومان برآورد شده است.

از طرفی کارخانه دیگری که در کنار کارخانه رنگ کمال در حوزه چاپ و نشر فعالیت داشته نیز دچار آتش سوزی میشود که میزان خسارت وارده به آن کارخانه نیز نامشخص است.

خداروشکر حال پدرم خوب است اما آن دو نفر هر کدام یک زن و یک بچه داشتند که متاسفانه به طور حتم یک نفر از آن دو جان باخته و وضعیت دیگری در هاله ای از ابهام قرار دارد!

 

از درگاه خدواند برای این دو خانواده صبر و شکیبایی مسئلت دارم.

پ.ن: امروز صبح خبردار شدیم که متاسفانه جنازه نفر دوم هم پیدا شد…

 

نگام ؛ ناگفته های ایران ما