اخبار روز اجتماعی ؛ دفترچه‌های بیمه در هشتاد درصد مراجعات بلااستفاده می‌شود؛سرازیر شدن سرمایه از جیب مردم به حساب‌های بانکی پزشکانِ متخصص/ تاثیر۸۰۰ برابری مخدرهای نوظهورنسبت به «هروئین» ؛ «شیشه» رایج‌ترین مخدر نوظهور وارد شده به ایران

نگام ؛ اجتماعی _ دفترچه‌های بیمه در هشتاد درصد مراجعات بلااستفاده می‌شود/سرازیر شدن سرمایه از جیب مردم به حساب‌های بانکی پزشکانِ متخصص ؛ تاثیر۸۰۰ برابری مخدرهای نوظهورنسبت به «هروئین» / «شیشه» رایج‌ترین مخدر نوظهور وارد شده به ایران ، از مهم ترین اخبار روز اجتماعی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

علیرضا حیدری در نقدِ خروجِ داروهای OTC از پوشش بیمه‌ها:دفترچه‌های بیمه در هشتاد درصد مراجعات بلااستفاده می‌شود/سرازیر شدن سرمایه از جیب مردم به حساب‌های بانکی پزشکانِ متخصص

طبق تصمیم شورای عالی بیمه و سلامت که یکی از نهادهای تحت مدیریت وزارت بهداشت است، هشتاد قلم دارو از پوشش بیمه خارج شده‌اند؛ این تصمیم از ابتدای تیرماه، به سازمان‌های بیمه‌گر ازجمله سازمان تامین اجتماعی ابلاغ شده‌است. خروج داروهای OTC یا داروهایی که نیاز به نسخه پزشک ندارند از پوشش بیمه‌ها، بیمه‌شدگان سازمان‌های مختلف را با مشکلات جدید روبرو می‌کند؛ در این میان، کارگرانِ کم‌درآمد یا بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی، شرایط دشوارتری دارند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران اعلام کرد؛تاثیر۸۰۰ برابری مخدرهای نوظهورنسبت به «هروئین» / «شیشه» رایج‌ترین مخدر نوظهور وارد شده به ایران

محمدعلی اسدی با اشاره به فعالیت تولید کنندگان مواد مخدر صنعتی و شیمیایی، گفت: در حال حاضر اکثر تولیدکنندگان مواد شیمیایی در تلاش هستند تا با دستیابی به فرمولهای جدید بتوانند محصول خود را از چارچوب قانون خارج کنند.وی همچنین در ادامه افزود: در حال حاضر حدود ۷۰۰ نوع ماده مخدر صنعتی زیر سایه قانون در کشورها وارد بازار شده و در اختیار مصرف کننده قرار گرفته‌اند، در حالی که این مواد پس از مدت کوتاهی توسط قانون منع شده و تولید آنها به صورت غیر قانونی ادامه یافته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای‌شهر:درآمد مجتمع‌های ایستگاهی خرجِ حقوق شده/چینی‌ها در زمان تحریم قیمت‌ها را بالا می‌برند/با بودجه فعلی ۲۰ سال دیگر هم مترو تمام نمی‌شود

محمد علیخانی (عضو شورای شهر و رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران) با تاکید بر اینکه برنامه توسعه مترو از سقفِ تعیین شده؛ عقب است، گفت: طبق برنامه دوم توسعه شهرداری تهران باید در تهران تا امروز ۴۱۰ کیلومتر خط مترو و شبکه ریلی داشته باشیم اما این میزان امروز فقط به ۲۱۸ کیلومتر می‌رسد. از سوی دیگر نیاز به ریل پایانه و پارکنیگ در مترو ضروری است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

محمود درویش: با مطرح کردن ابر دزدی در دنیا به ما می‌خندند

“ابرهای ما را می دزدند یا نابارور می‌کنند” این سخنان سردار جلالی رییس سازمان پدافند غیرعامل است که این روزها انتقادهای زیادی را از سوی متخصصین برانگیخته است. اما اظهارات سردار جلالی تازه نیست و پیش از این چهره‌هایی دیگر هم این بحث را مطرح کردند.از جمله محمود احمدی‌نژاد که خشکی ایران به خصوص جنوب کشور را به توطئه بیگانگان نسبت داد و ایده او توسط سخنرانان جریان راست همچون حسن عباسی و رائفی‌پور پیگیری شد. مطرح‌ترین دلیل خشکی ایران از نظر این جریان استفاده آمریکا از تکنولوژی هارپ برای تغییر اقلیم ایران بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

حذفِ جدیِ گوشت و سویا از سبدِ تغذیه خانوارهای کم‌درآمد/ تولیدکنندگانِ با یک‌سوم ظرفیت کار می‌کنند

این روزها انتشار فهرست واردکنندگان دریافت‌کننده ارز دولتی تلاطماتی را در فضای عمومی و مجازی موجب شده است. رویکردها به این موضوع، عموما انتقادی و حاکی از نگرانی‌ست. براساس این فهرست، بخش قابل توجهی از سهم اقلام و کالاهای وارداتی، محصولات غذایی و کشاورزی هستند که فقدان یا کمبود آنها موجب مشکلات عدیده‌ای نه‌تنها در سبد غذایی مردم، بلکه در حوزه اشتغال و تولید در کشور می‌شود. هرگونه افزایشی در قیمت یکی از اقلام وارداتی که به‌خصوص در سبد غذایی مردم قرار دارند، می‌تواند عواقب نگران‌کننده و غیرقابل پیش‌بینی‌ای داشته باشد. با این حال، نحوه واردات و قیمت‌گذاری روی این کالاها و نوع کالاها بسیار محل مناقشه است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید