اخبار روز ترکیه ؛ دلایل دشمنی امارات متحده عربی با ترکیه و تاثیر ایران بر این مساله/ مدال طلای کشتی آزاد نوجوانان جهان به ترکیه رسید

نگام ؛ ترکیه _ جانیکلی: مناقصه خرید ۴ فروند ناوچه سبک توسط پاکستان انجام شد ؛ روند صعودی بورس استانبول ؛  ؛ خواننده ایرانی: احساساتم به آثار ترکی نزدیک‌تر است ، از مهم ترین اخبار روز ترکیه بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

دلایل دشمنی امارات متحده عربی با ترکیه و تاثیر ایران بر این مساله

امارات متحده عربی که در سالهای اخیر به شکلی جدی سیاست خارجی فعالی را دنبال می کند، قصد دارد تبدیل به یک قدرت منطقه ای شود. از سوی دیگر تنش میان ترکیه و امارات متحده عربی نیز ادامه دارد. ما نیز در برنامه امروز قصد داریم به ارزیابی زیاده خواهی ها و جاه طلبی های امارات متحده عربی در منطقه و تنش میان این کشور و ترکیه بپردازیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

مدال طلای کشتی آزاد نوجوانان جهان به ترکیه رسید

حمزه آلاجا، از ترکیه در مسابقات کشتی آزاد نوجوانان جهان در کرواسی در بخش ۶۰ کیلوگرم پسران با پیروزی بر حریف خود از یونان موفق به کسب مدال طلا شده است.او در فینال یریوس کوهیوومسیدیس از یونان را شکست داد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

روند صعودی بورس استانبول

شاخص «بیست-۱۰۰» بورس استانبول امروز پنجشنبه ۵ جولای ۲۰۱۸، معاملات خود را با ۰.۳۴ درصد افزایش ارزش آغاز کرد و در سطح ۹۷.۵۵۹.۷۲ واحد قرار گرفت.شاخص بخش بانکداری با ۰.۴۰ درصد و شاخص هلدینگ ها نیز با ۰.۳۰ درصد افزایش ارزش مواجه شدند.در میان بخش‌های مختلف بورس استانبول، شاخص بخش‌ سرمایه‌گذاری در اوراق مشارکت با رشد ۰.۵۹ درصدی بیشترین سود را برای سرمایه گذاران در پی داشت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

جانیکلی: مناقصه خرید ۴ فروند ناوچه سبک توسط پاکستان انجام شد

نورالدین جانیکلی، وزیر دفاع ملی ترکیهاظهار داشت: مناقصه خرید ۴ فروند ناوچه سبک توسط پاکستان انجام و پیشنهاد ترکیه پذیرفته شد.جانیکلی افزود: (درباره فروش ناوچه به پاکستان) روز بسیار بزرگی برای کشور ما، وزرات دفاع و صنایع دفاع ترکیه است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

خواننده ایرانی: احساساتم به آثار ترکی نزدیک‌تر است

یشنا، خواننده ایرانی‌الاصل پاپ که از سال ۲۰۱۵ به صورت حرفه ای وارد عرصه موسیقی شده و اخیرا تک آهنگ «معجزه» را کرده است، در گفتگوی ویژه دلیل انتخاب ترکیه برای انجام فعالیت هنری خود را نزدیکی احساس به اشعار و ترانه های ترکی دانست.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید