اخبار روز فرهنگ و هنر ؛ گزارش جالب از دلال هایی که “نویسنده” تولید می کنند! / گزارش نیویورک تایمز درباره مسیح علینژاد؛ زنی که موهایش جمهوری اسلامی را می ترساند

نگام ؛ فرهنگ و هنر _ توران خانم علیه میانمایگی ؛ اختصاص عواید کنسرت چکناوریان به کودکان کار ؛ پلیس بریتانیا در رابطه با ۶ مورد اتهام آزار جنسی «کوین اسپیسی» تحقیق می کند ، از مهم ترین اخبار روز فرهنگ و هنر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

گزارش جالب از دلال هایی که “نویسنده” تولید می کنند!

بزرگ‌ترین رویای زندگی‌ام به یکباره و با یک پیامک دود شد و به هوا رفت. اگر چه همیشه برای نویسنده شدن و برای نوشتن، دست‌و‌دلم لرزیده و هر وقت قصه یا رمانی نوشته‌ام جز چند دوست نزدیک، کسی آن را نخوانده، اما همیشه امیدوار بودم که بالاخره روزی جرات و جسارت انتشار قصه‌هایم را پیدا خواهم کرد تا دیروز که این پیامک را دریافت کردم!

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

گزارش نیویورک تایمز درباره مسیح علینژاد؛ زنی که موهایش جمهوری اسلامی را می ترساند

علی نژاد حتی مرعوب رئیس جمهوری ایران هم نمی شود. پس از آن که شیرین عبادی جایزه صلح نوبل ۲۰۰۳ را به دست آورد، او در راهرو با فریاد از محمد خاتمی می پرسد:«آقای خاتمی، تمام دنیا به شیرین عبادی تبریک می گویند، آیا شما هم قصد دارید به شهروند کشورتان تبریک بگویید؟» بعد از مدتی حتی برادر رئیس جمهور او را در راهروهای مجلس تحویل نمی گیرد. علی نژاد راهی طولانی را آمده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

توران خانم علیه میانمایگی

اکران اینترنتی مستند “توران خانم” ، اثر رخشان بنی اعتماد و مجتبی میرطهماسب، توران میرهادی (۱۳۹۵-۱۳۰۶) را در فضای مجازی و رسانه‌ای در مرکز توجهات جای داده است. ساخته این دو به معرفی اجمالی و بزرگداشت توران خانم، از بنیان‌گذاران شورای کتاب کودک و فرهنگنامه کودکان و نوجوانان، می‌پردازد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

اختصاص عواید کنسرت چکناوریان به کودکان کار

کنسرت «آنسامبل اینترنوا» ۲۵ تیر همزمان با هشتادمین سالروز تولد لوریس چکناواریان رهبر ارکستر، اجرایی را در تالار وحدت تهران برگزار می‌کند که تمام عواید حاصل از فروش بلیت آن به کودکان کار تعلق می‌گیرد.چکناواریان آهنگساز و رهبر ارکستر با بیان این مطلب  گفت: از برگزاری این کنسرت به نفع کودکان کار بسیار خرسند و از مجریان آن سپاسگزار هستم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

پلیس بریتانیا در رابطه با ۶ مورد اتهام آزار جنسی «کوین اسپیسی» تحقیق می کند

پلیس بریتانیا در حال بررسی ۶ مورد اتهام آزار جنسی علیه بازیگر مشهور برنده جایزه اسکار یعنی «کوین اسپیسی» است.رسانه های بریتانیا چندی پیش از تحقیق پلیس لندن در رابطه با اتهامات ازار جنسی علیه بازیگر سریال محبوب «خانه پوشالی» (به انگلیسی: House of Cards) خبر دادند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید