اخبار روز بین الملل ؛ ظریف: موضوع دریافت ۲۵۰۰ گرین کارت آمریکا از پایه دروغ است / اگر آقایان دلواپس بدون اطلاع مذاکره‌کنندگان، چنین امتیاز عجیبی گرفته‌اند خوب است اسامی را نیز منتشر کنند

نگام ؛ بین الملل _ نواز شریف، نخست‌وزیر برکنارشده پاکستان در آستانه انتخابات به اتهام فساد مالی به ۱۰ سال حبس محکوم شد ؛ لاشه زیردریایی آلمان نازی در اسپانیا کشف شد ؛ دومین روز مذاکرات وزیر خارجه آمریکا با مقام های کره شمالی برای خلع سلاح کامل هسته‌ای ؛ سازمان منع سلاح‌های شیمیایی وقوع حمله شیمیایی در دوما را تأیید کرد ، از مهم ترین اخبار روز بین الملل بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

ظریف: موضوع دریافت ۲۵۰۰ گرین کارت آمریکا از پایه دروغ است / اگر آقایان دلواپس بدون اطلاع مذاکره‌کنندگان، چنین امتیاز عجیبی گرفته‌اند خوب است اسامی را نیز منتشر کنند

وزیر خارجه کشورمان با رد ادعاهای مطرح شده در مورد دریافت ۲۵۰۰ گرین کارت در مذاکرات هسته‌ای گفت: این موضوع از پایه دروغ است. ظریف اظهار داشت: هیچگاه این گونه مباحث (حتی درخواست مشروعی مثل لغو محدودیت تحرک دیپلمات‌های ایرانی در سازمان ملل متحد) در مذاکرات و یا حواشی آن و یا به هر نحو دیگری مطرح نشده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

نواز شریف، نخست‌وزیر برکنارشده پاکستان در آستانه انتخابات به اتهام فساد مالی به ۱۰ سال حبس محکوم شد

نواز شریف،‌ نخست‌وزیر برکنارشده پاکستان به ۱۰ سال حبس محکوم شد. اتهام اصلی او فساد مالی در رابطه با خرید آپارتمان‌های گران‌قیمت در لندن از سوی اعضای خانواده‌اش بود. مریم، دختر او نیز که میراث‌بر سیاسی پدر تلقی می‌شد، به هفت سال زندان و محرومیت از شرکت در انتخابات محکوم شده.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

لاشه زیردریایی آلمان نازی در اسپانیا کشف شد

یوبوت یو-۹۶۶ در نوامبر ۱۹۴۳ توسط نیروهای متفقین به شدت بمباران شد و خسارات شدیدی متوجه آن شد. هشت خدمه این زیردریایی کشته شدند و بقیه نجات یافتند.خدمه زیردریایی پس از خروج، آن را منفجر کردند.پدافند هوایی این زیردریایی هم موفق به سرنگون کردن یک فروند جنگنده متفقین شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

دومین روز مذاکرات وزیر خارجه آمریکا با مقام های کره شمالی برای خلع سلاح کامل هسته‌ای

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا که در پیونگ یانگ به سر می برد، در دومین روز از مذاکرات با مقام های ارشد کره شمالی، بحث برای خلع سلاح کامل این کشور را پیش می برد.«هدر ناوئرت» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا هم که به همراه وزیر خارجه آمریکا به پیونگ یانگ سفر کرده، از ادامه این مذاکرات در روز دوم (شنبه) خبر داد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

سازمان منع سلاح‌های شیمیایی وقوع حمله شیمیایی در دوما را تأیید کرد

نتایج تحقیقات مقدماتی کارشناسان سازمان منع سلاح‌های شیمیایی وقوع حمله شیمیایی در شهر دوما را تأیید کرد.این سازمان جمعه ۱۵ تیر / ششم ژوئیه اعلام کرد که در نمونه‌برداری‌های انجام‌شده از محل حمله «انواع گوناگونی از مواد شیمیایی آلی از ترکیبات کلر کشف شد». گاز اعصاب در این نمونه‌ها یافت نشد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید