اخبار روز فرهنگ و هنر ؛ مهران مدیری حکم ورزشی گرفت / انگلیس به مستندساز ایرانی ویزا نداد

نگام ؛ فرهنگ و هنر _ استیو دیتکو، خالق مرد عنکبوتی درگذشت ؛ مشکلاتی که دامنگیر نویسندگان کودک و نوجوان است  ؛ تهیه‌کننده سینما: منظورم از روضه‌خوان، مداح نبود/ تهدیدم کردند که می‌کشیمت ، از مهم ترین اخبار روز فرهنگ و هنر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

مهران مدیری حکم ورزشی گرفت

مهران مدیری هنرمند نام آشنای سینما تئاتر و تلویزیون به عنوان رئیس کمیته هنرمندان فدراسیون بولینگ بیلیارد و بولس انتخاب شد.بر اساس حکم حسین اسکندری رئیس فدراسیون بولینگ بیلیارد و بولس ایران مهران مدیری هنرمند نام آشنای سینما تئاتر و تلویزیون به عنوان رئیس کمیته هنرمندان این فدراسیون منصوب شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

انگلیس به مستندساز ایرانی ویزا نداد

اولین نمایش بین‌المللی مستند «لوتوس» ساخته محمدرضا وطن‌دوست، در بیست و پنجمین دوره‌ جشنواره «شفیلد» انگلستان بود که در غیاب کارگردان، در بخش رسمی این رویداد معتبر به نمایش درآمد و براساس اعلام برگزارکنندگان جشنواره، با استقبال مخاطبان همراه شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

استیو دیتکو، خالق مرد عنکبوتی درگذشت

استیو دیتکو، خالق مرد عنکبوتی در ۹۰ سالگی درگذشت.پلیس نیویورک مرگ او را تائید کرده و گفته است جسد او هفته پیش در آپارتمانش پیدا شده است.استیو دیتکو همراه با استن لی، خالق شخصیت‌هایی چون مرد عنکبوتی (اسپایدر من) و دکتر استرنج بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

مشکلاتی که دامنگیر نویسندگان کودک و نوجوان است

محمود برآبادی، داستان نویس عرصه کودک و نوجوان گفت: توجه به مفهوم کودکی و پذیرفتن کودک به عنوان شخصیتی مستقل در خانواده تحت‌تأثیر اندیشه‌های متفکران غرب همچون جان‌لاک (فیلسوف قرن هفدهم انگلیس)، ژان ژاک روسو (دانشمند تعلیم و تربیت قرن هجدهم فرانسه) و ژان پیاژه (روان‌شناس قرن بیستم فرانسه) بود. او ادامه داد: در ایران هم این رویکرد بعد از انقلاب مشروطه آغاز شد و به دنبال چنین تلقی از کودک بود که ادبیات خاص کودک پدید آمد و نویسندگانی و تصویرگرانی که در این حوزه فعالیت می‌کردند، پا به عرصه نهادند. نشریات خاص کودکان منتشر شد، بازی‌ها، جوایز، نهاد‌ها و نمایشگاه‌های ویژه کتاب‌های کودک شکل گرفت و ادبیات کودک با هویتی مستقل و مشخص در بیشتر جوامع به رسمیت شناخته شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

تهیه‌کننده سینما: منظورم از روضه‌خوان، مداح نبود/ تهدیدم کردند که می‌کشیمت

صبح روز پنجشنبه ۱۴ تیر، ویدئویی از محمدحسین فرحبخش تهیه‌کننده سینما در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که سیدعلی احمدی، مدیر پردیس سینمایی ملت را به‌خاطر نمایش ندادن آثارش در سینماهای وابسته به شهرداری تهران مورد انتقاد قرار داد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید