اخبار روز اقتصادی ؛ افشای اسناد فساد مالی و فساد اخلاقی مقامات قوه قضاییه / سلاطین بازار ایران را بشناسید از سلطان خودرو و ارز گرفته تا گوشت و وثیقه های میلیاردی

نگام ؛ اقتصادی _ چراغ سبز سازمان حمایت به افزایش قیمت مرغ/ قیمت مرغ در آستانه ۱۰هزار تومانی شدن  ؛ نماینده مجلس: همه مایحتاج کشور توسط ۴ دلال وارد کشور می‌شود ؛ سلطان سکه چگونه در ایران تاج‌گذاری کرد؟ ، از مهم ترین اخبار روز اقتصادی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

افشای اسناد فساد مالی و فساد اخلاقی مقامات قوه قضاییه

[اقای دادستان تهران؛ نفر بعدی شمایی! گفته بودیم بگرد تا بگردیم، شما اونقدر وقیحی که ترسی از افشای فسادهات نداری، و خیلی از خودت مطمئنی ولی برات سوپرایز خوبی داریم! ] .اقای صلواتی، هنوز اسناد رابطه نامشروعت با اون دو خواهر، برقراری ارتباط نامشروع با همسران متهمان و … مانده که منتشر کنیم. خودت به نظر ما الان استعفا بده ، قبل اینکه با بی ابرویی برکنار بشی…

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

سلاطین بازار ایران را بشناسید از سلطان خودرو و ارز گرفته تا گوشت و وثیقه های میلیاردی

«خاندان گرامی» را «سلطان واردات خودرو» در کشور می‌خوانند. در حال حاضر نسل سوم از «خانواده گرامی‌های تاجر»، واردات خاندان را برعهده گرفته و مدیریت می‌کنند.نام «سلطان» همواره ما را به یاد سال‌های پیش از انقلاب اسلامی می‌اندازد، دهه‌هایی که پادشاهان بر ایران حکومت می‌کردند.شاید بعد از انقلاب اولین باری که نام سلطان به صورت رسمی در دیالوگ‌های نمایشی بکار رفت، در سریال «سلطان و شبان» با بازیگری مهدی هاشمی بود که در آن نقش پادشاه را بازی می‌کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

چراغ سبز سازمان حمایت به افزایش قیمت مرغ/ قیمت مرغ در آستانه ۱۰هزار تومانی شدن

برومند چهارآیین با بیان اینکه مبنای قیمت تمام شده هر کیلو گرم مرغ درب مرغداری ۶۲۵۰ تومان در نظر گرفته شده است، افزود: قیمت در خرده فروشی‌ها برای مصرف کننده از ۹۷۰۰ تا ۱۰۰۰۰ تومان خواهد بود.وی تاکید کرد: درخواست برای افزایش قیمت مرغ در پی افزایش هزینه تمام شده تولید و ادامه زیان مرغداران به سازمان حمایت فرستاده شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

نماینده مجلس: همه مایحتاج کشور توسط ۴ دلال وارد کشور می‌شود

شهباز حسن‌پور، رییس فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی می‌گوید «همه مایحتاج مردم کشور توسط ۴ دلال وارد می‌شود و حال جای سوال است که این افراد چگونه و با چه راه‌هایی این کار را انجام می دهند و برخوردی نیز با آنها نمی‌شود». در ماه‌های گذشته و به دنبال گرانی مایحتاج عمومی، دولت برای کنترل افزایش قیمت‌ها سیاست‌هایی اتخاذ کرد که تا کنون موفق نبوده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

سلطان سکه چگونه در ایران تاج‌گذاری کرد؟

براساس گفته‌های حسین رحیمی طی روزهای اخیر فردی که معروف به «سلطان سکه» بود، دستگیر شد. افراد سلطان سکه در طول سال ۹۶ دو تن سکه از بازار خریداری کرده و سپس با قیمتی که خود تعیین می‌کردند به فروش می‌رساندند. دو نفر از افراد «سلطان سکه» قبل از عید نوروز دستگیر و این فرد نیز طی یک کار اطلاعاتی -عملیاتی دستگیر شده است. همچنین این فرد و پسرش که با او همکاری می‌کرده نیز با قرار وثیقه آزادند. به‌گفته رئیس پلیس تهران بزرگ دو نفر که اقدام به خرید ۱۷۰ میلیارد تومان سکه کرده بودند و همچنین از ده‌ها مالباخته کلاهبرداری و سپس به شهرهای شمالی کشور متواری شده بودند، شناسایی و حدود دو هفته گذشته دستگیر شدند. از این افراد حدود ۲۰ کیلو سکه و مقداری طلا کشف شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید