اخبار روز اجتماعی ؛ برخی محدودیت‌ها در اجرای کنسرت زنان سلیقه‌ای است؛ برخورد گشت ارشادی در موضوع حجاب جوابگو نیست / کار در آتشبارِ خورشید در کوت عبدالله و اهواز، جهنم با اعمالِ شاقه

نگام ؛ اجتماعی _ عضو شورای عالی استان بوشهر : ۷۰ درصد جوانان بوشهر بیکار‌ند / سهم مردم منطقه از اشتغال گرما و بوی متعفن گاز و گوگرد  ؛ وزیر علوم می‌گوید اسامی تمام دانشجویان پرونده‌داردر اختیار دادستانی قرار گرفته است ؛ ۷۰ کارگر بیکار شده «کیش چوب»به اداره کار شکایت کردند/مسئولان: پیگیر مطالبات کارگران هستیم  ، از مهم ترین اخبار روز اجتماعی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

معاون رییس‌جمهور در امور زنان:برخی محدودیت‌ها در اجرای کنسرت زنان سلیقه‌ای است/ برخورد گشت ارشادی در موضوع حجاب جوابگو نیست

معصومه ابتکار همچنین ضمن اشاره به عدم پوشش مسابقات تیم فوتسال زنان در صدا و سیما و دستاورد تیم ملی ایران در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: در دو نوبت، یکبار تلفنی و یکبار هم حضوری با آقای علی عسگری ریاست صدا و سیما در مورد این موضوع صحبت کردم و گفتم سعی کنید موانع مقداری رفع شود، اینکه دختران احساس کنند فعالیتشان دیده نمی‌شود درست نیست. بحث موازین وجود دارد و دختران ما هم همه با پوشش اسلامی حضور دارند و ورزشی هم که در حال انجام آن هستند می‌تواند در بیننده امید ایجاد کند و برای مردم پیام مثبتی دارد. به هر حال امیدوارم این بازنگری انجام شود. این درخواست ما بوده و پیگیری هم کردیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

گزارشی از اشتغال کارگران در مناطق گرمسیر جنوب؛کار در آتشبارِ خورشید در کوت عبدالله و اهواز، جهنم با اعمالِ شاقه

چهارشنبه (سیزدهم تیرماه) دمای هوا در شهرهای استان خوزستان به ۵۲ درجه رسید. کار کردن در این دما، آن‌هم در فضای باز و در خیابان به هیچ وجه ساده نیست. همانطور که سوار از پیاده خبر ندارد، کسی که در اتاق خنک و کولردار نشسته، از کارگری که در خیابانِ گرم اهواز یا روی سکوهای نفتیِ جنوب کار می‌کند، بی‌خبر است. شاید به همین دلیل است که وقتی می‌خواهد «تصمیم‌گیری» کند، چون «خبر» ندارد، نمی‌داند که این گرما به راحتی می‌تواند کارگران را از پا بیندازد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

عضو شورای عالی استان بوشهر : ۷۰ درصد جوانان بوشهر بیکار‌ند / سهم مردم منطقه از اشتغال گرما و بوی متعفن گاز و گوگرد

سیدعلی‌اکبر فاطمی در این رابطه گفت: بیشترین موضوعات مطرح شده در جلسات شورا‌ی عالی استان‌های بوشهر مشکل آب است. به تازگی مجوز حفر یک چاه در شهرستان کاکی گرفته‌ایم که اگر  به بهره‌برداری برسد برخی از محله‌های این شهرستان آبرسانی می شود.وی در ادامه به موضوع معطل‌ماندن پروژه راهی کاکی -شیخیان اشاره کرد و افزود: اگر این راه دریایی به سرانجام برسد این دو شهر تقریبا ۳۰ کیلومتر  به هم نزدیک‌تر شده و از طرفی دسترسی مردم منطقه به دریا نیز  آسان‌تر می‌شود اما متاسفانه این پروژه راهسازی به دلیل نبود اعتبارات تعطیل شده است حتی پیمانکاران حاضرند  با دریافت تنها ۵۰ درصد اعتبارات کار را ادامه داده و این  پل ارتباطی را که حدود ۷۰ متر است تکمیل کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

وزیر علوم می‌گوید اسامی تمام دانشجویان پرونده‌داردر اختیار دادستانی قرار گرفته است

منصور غلامی تاکید کرد: «در حال حاضر اسامی تمامی دانشجویانی که در بازداشت بودند و پرونده دارند؛ چه دانشجویانی که در خصوص آنها رای صادر شده و چه کسانی که هنوز رایی در مورد آنها صادر نشده، در اختیار دادستانی قرار گرفته است».عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران روز شنبه نهم تیر گفته بود تاکنون وزارت علوم هیچ فهرستی از دانشجویان دستگیر شده را به قوه قضائیه ارائه نکرده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

۷۰ کارگر بیکار شده «کیش چوب»به اداره کار شکایت کردند/مسئولان: پیگیر مطالبات کارگران هستیم

۷۰ کارگر کیش چوب که از مهر ماه سال ۹۶ با تصمیم کارفرمای کارخانه بیکار و بلاتکلیف شده‌ بودند، امروز شنبه (۱۶ تیرماه) با طرح شکایتی در اداره کار و خدمات اشتغال منطقه آزاد کیش، پیگیر مطالبات صنفی خود شدند.این کارگران که بین ۱۰ تا ۱۲ سال سابقه کار دارند، یادآور شدند: از مهر ماه سال ۹۶ برای مدت ده روز به مرخصی اجباری فرستاده شده بودیم و به همین ترتیب کارفرما به این مهلت؛ ده روز افزوده کرد و تا هم‌اکنون که بیش از ۱۰ ماه‌ از این اتفاق می‌گذرد، همچنان فعالیت تولیدی کارخانه کیش چوب متوقف مانده و ما کارگران سرگردان و بلاتکلیف مانده‌ایم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید