دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس؟! / رحیم ابوالحسنی مردی که میراث کروبی در اعتماد ملی را در حال نابود کردن است

سبز اندیش

موافقت رحیم ابوالحسنی، رئیس دفتر سیاسی حزب اعتماد ملی با استعفای مهدی کروبی دبیرکل این حزب در دی ماه سال نود و پنج!

این مرد امروز مدعی شده که برای حفظ کروبی باید شورای مرکزی ۱۰ ساله این حزب را ابقا کرد.

یکبار استعفای کروبی را می‌پذیرد و یکبار برای حفظ کروبی حزب را از روند سالم دموکراتیکش خارج می‌کند.

رحیم ابوالحسنی، تئوریسین حلقه ۶ نفره ای است که در دو سال گذشته به بهانه تعامل سعی دارند حزب را به یک رنگی و هم رنگی مطلق با دیگر احزاب اصلاح‌طلب وادار کنند.

واکنش فاطمه کروبی به اظهارات توهین آمیز رحیم ابوالحسنی:

مرا با مادر ناصرالدین شاه قاجار مقایسه کردید و گفتید که باعث تحریک ناصرالدین شاه و قتل امیرکبیر شده‌ام!
ظاهرا آقای ابوالحسنی خود را امیرکبیر حزب اعتماد ملی می‌دانسته و چون نام او در لیست مورد نظر مهدی کروبی نیامده، خود را مقتول پنداشته!
فاطمه کروبی در دیماه سال ۹۶ در نامه‌ای به رحیم ابوالحسنی، تئوریسین طیف مدافع ابقای شورای مرکزی فعلی حزب اعتماد ملی به بهانه دفاع از ابقای مهدی کروبی نوشته بود:
همه اعضای محترم حزب به خوبی می‌دانند که در طول این چند سال، اینجانب هیچ‌گونه دخالتی در مسائل حزب نداشته‌ام و ندارم و هر وقت اعضای محترم حزب به دفتر اینجانب تشریف آورده‌اند آنان را با احترام کامل پذیرفته‌ام و اگر پیامی داشته‌اند آن را به عرض آقای کروبی رسانده‌ و در صورت ضرورت، پاسخ آن را هم گرفته و به آنان داده‌ام.
آقای کروبی خودشان شاهدند که من در این میان جز نقش پیام‌رسانی هیچ نقش دیگری نداشته‌ام و در خصوص اضافه شدن سه نفر دیگر به‌ لیست، احدی در تصمیم آقای کروبی نقش نداشته و شخص ایشان تصمیم بر این‌کار گرفته‌اند و به من گفتند که فقط آن را ابلاغ‌ کنم.
در خصوص توهین آقای ابوالحسنی به اینجانب که مرا با مادر ناصرالدین شاه قاجار مقایسه کرده و گفته است که باعث تحریک ناصرالدین شاه و قتل امیرکبیر شده است، نمی‌خواهم به خاطر شدت موهون و سست بودن اظهارات ایشان وارد این بحث شوم و فقط به این نکته اکتفا می‌کنم که ظاهرا آقای ابوالحسنی خود را امیرکبیر حزب اعتماد ملی می‌دانسته و چون نام او در لیست مورد نظر آقای کروبی نیامده، خود را مقتول پنداشته و این سخنان سخیف را بیان کرده است…!
این در حالی است که همگان آقای کروبی را می‌شناسند و می‌دانند که احدی نمی‌تواند چیزی را بر ایشان تحمیل کند.

نگام ؛ ناگفته های ایران ما