اخبار روز علم و تکنولوژی ؛ گوشی و ساعت هوشمند؛ ابزارهایی سودمند در تشخیص افسردگی / امید برای حیات در مریخ زنده شد

نگام ؛ علم و تکنولوژی _ استفاده ناسا ازهواپیماهای بدون سرنشین در اتمسفر زهره ؛ حمله DDoS چیست و چگونه از خود در برابر آن محافظت کنیم ، از مهم ترین اخبار روز علم و تکنولوژی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

گوشی و ساعت هوشمند؛ ابزارهایی سودمند در تشخیص افسردگی

دو شرکت معروف در حال بررسی روش‌هایی هستند که با استفاده از داده‌های تلفن‌های هوشمند و مچ‌بندهای تناسب‌اندام به تشخیص افسردگی کمک کنند. شرکت Medibio با مطالعه‌ی موردی مایکل فلپس، شناگر معروف المپیک، محصول خود را به FDA (سازمان غذا و داروی آمریکا) عرضه کرده است. شرکت دیگر، استارتاپی به نام Mindstrong Health، تحت سرپرستی تام اینسل (رییس سابق مؤسسه‌ی ملی سلامت روانی ایالات متحده) است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

با کشف یک باکتری‌ مقاوم به مواد شیمیایی؛امید برای حیات در مریخ زنده شدمحققان بر این باورند که روی سطح مریخ،یک گونه باکتری وجود دارد که در دماهای بالا مقاوم است.همچنین این باکتری در برابر ترکیب شیمیایی “پرکلرات” نیز مقاوم است که در خاک مریخ به فراوانی یافت می‌شود.این باکتری که در خاک منجمد قطب شمال نیز یافت می‌شود، قادر است در “پلوتو” و قمرهای “زحل” و “مشتری” نیز زندگی کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

استفاده ناسا ازهواپیماهای بدون سرنشین در اتمسفر زهره

قرار است ناسا ماموریتی را در سیاره زهره انجام دهد تا اطلاعات بیشتری را درباره گذشته آن به دست آورد. این ماموریت شامل مطالعه اتمسفر بالایی این سیاره به منظور بررسی سابقه وجود آب مایع و حتی حیات در سطح آن است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

حمله DDoS چیست و چگونه از خود در برابر آن محافظت کنیم

DDoS مخفف Distributed Denial of Service است که نوعی از حملات DoS (حمله به سرور) محسوب می‌شود. حمله‌ی داس زمانی رخ می‌دهد که حجم زیادی از تقاضای کاذب عمدا به‌سمت سرور مورد هدف روانه شود، تا آن سرور از کار بیفتد. اگر تابه حال برای خرید بلیت یا یک محصول حراجی در زمانی محدود همزمان با سایر کاربران به وب سایتی مراجعه کرده باشید، متوجه شده‌اید که حجم زیاد تقاضا باعث کندی سرور سایت یا حتی از کار افتادن سرویس می‌شود. در چنین مواردی از کار افتادن سرور عمدی نیست. اما در حملات دیداس همین اتفاق به‌طور عمد رخ می‌دهد. هدف از چنین حملاتی از کار انداختن یک وب سایت خاص یا ایجاد مزاحمت برای مدیر سایت به‌منظور از دسترس خارج کردن سایت است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز علم و تکنولوژی ؛ گوشی و ساعت هوشمند؛ ابزارهایی سودمند در تشخیص افسردگی / امید برای حیات در مریخ زنده شد

Comments are closed.