اخبار روز بین الملل ؛ نتانیاهو: این هفته با پوتین دیدار مهمی خواهم داشت / اروپایی‌ها از اقدام‌های ترامپ می‌ترسند

نگام ؛ بین الملل _ ایران: به حضور نظامی خود در سوریه ادامه می‌دهیم ؛ پومپئو: اگر خواسته‌های ما گانگستری است،‌ جهان گانگستر است ، از مهم ترین اخبار روز بین الملل بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

با دفاع از توافق خود با لهستان؛نتانیاهو: این هفته با پوتین دیدار مهمی خواهم داشت

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در دیدار هفتگی خود با کابینه گفت: با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه طی روزهای آینده به بررسی تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی خواهم پرداخت.وی بار دیگر بر عدم موافقت اسرائیل با حضور نیروهای ایرانی در داخل خاک سوریه در نزدیکی مرزهای فلسطین اشغالی تاکید کرد.نتانیاهو از سوریه خواست به توافقنامه عدم درگیری امضا شده در سال ۱۹۷۴ درباره بلندی‌های جولان متعهد باشد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

وزیر دفاع پیشین آمریکا:اروپایی‌ها از اقدام‌های ترامپ می‌ترسند

«لئون پانه‌تا» وزیر دفاع پیشین آمریکا، در مصاحبه با روزنامه «مک‌کلاتی» گفت که مقام‌های اروپایی می‌ترسند «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا، رویکرد «اول آمریکا» را به اتحاد فراسوی اقیانوس اطلس ترجیح دهد.وی در این مصاحبه گفت: «آنها تا سر حد مرگ می‌ترسند. آن‌ها نسبت به رئیس‌جمهوری پیش‌بینی‌ناپذیر آمریکا نگران هستند و می‌ترسند که او کاری را که بکند که تنها به نفع دیدگاه “اول آمریکا” باشد و نه به سود همگان».

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ایران: به حضور نظامی خود در سوریه ادامه می‌دهیم

حسین امیر‌عبداللهیان، دستیار ویژه علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران در دیدار با سفیر تشکیلات خودگردان فلسطین در ایران گفته است اسرائیل در تلاش برای “سیطره” بر سوریه است ولی مستشاران ایران “همچنان به حضور خود در کنار سوریه” ادامه خواهند داد.آقای امیر‌عبداللهیان گفته است حضور “نیروی مقاومت و مستشاران نظامی جمهوری اسلامی برای مقابله با تروریسم” ادامه خواهد داشت.او گفته است ایران “نسبت به مسئله فلسطین و تهدیدات رژیم صهیونیستی که امنیت همه کشورهای منطقه را تهدید می کند، کوتاه نخواهد آمد.”

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

پومپئو: اگر خواسته‌های ما گانگستری است،‌ جهان گانگستر است

وزیر خارجه ایالات متحده در توکیو به انتقادهای کره شمالی از رویکرد واشنگتن به مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای واکنش نشان داد. مایک پومپئو از حمایت نخست‌وزیر ژاپن،‌ متحد آمریکا در شرق آسیا نیز برخوردار بود. شینزو آبه از تعهد پومپئو به خلع سلاح هسته‌ای کامل پیونگ‌یانگ تقدیر کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز بین الملل ؛ نتانیاهو: این هفته با پوتین دیدار مهمی خواهم داشت / اروپایی‌ها از اقدام‌های ترامپ می‌ترسند

Comments are closed.