اخبار روز اقتصادی ؛ جزییاتی از تخلف در ورود بیش از ۱۰۰ هزار خودرو به کشور / قیمت مرغ پر کشید؛ نرخ در آستانه ۹ هزار تومان

نگام ؛ اقتصادی _ پیش بینی کاهش ۷۰ تا ۷۵درصدی تولید پسته/ برخی از باغات رفسنجان بدون محصول مانده‌اند  ؛ استان‌های غربی صدرنشین جدول تورمی‌ها+نمودار ، از مهم ترین اخبار روز اقتصادی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

جزییاتی از تخلف در ورود بیش از ۱۰۰ هزار خودرو به کشور

امیر خجسته در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو افزود: بیش از آن‌که ثبت سفارش خودرو ممنوع شود ۵ خانواده، خودروهای لوکس وارد کرده بودند که پس از اعلام ممنوعیت شش ماهه ثبت سفارش خودرو آن‌ها را فروختند.وی گفت: پس از اعلام ممنوعیت ثبت سفارش خودرو از ۱۳ تا ۲۱/ ۹۵/۱۰ سی و چهار هزار خودرو در سامانه ثبت سفارش وزارت صنعت هر شب از ساعت ۲ تا ۴ بامداد ثبت شد که اسناد آن موجود است. از این تعداد وارداتِ ۶ هزار و ۴۸۱ خودرو قطعی شده است.وی گفت: این‌که می گویند سامانه ثبت سفارش در آن مدت هک شده است چنین چیزی نیست بلکه ورود به این سامانه غیر قانونی است و ورود این خودروها نیز قاچاق محسوب می شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

قیمت مرغ پر کشید/ نرخ در آستانه ۹ هزار تومان

مهدی یوسف خانی از افزایش قیمت مرغ در بازار نسبت به هفته گذشته خبر داد و گفت: قیمت این کالا در مراکز خرده فروشی به ۸۸۵۰ تومان رسیده است.وی اضافه کرد: قیمت هر کیلوگرم مرغ در عمده فروشی درب کشتارگاه ۷۹۵۰ تومان و توزیع در واحدهای صنفی ۸۱۰۰ تومان است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

عضو هیات مدیره انجمن پسته ایران عنوان کرد:پیش بینی کاهش ۷۰ تا ۷۵درصدی تولید پسته/ برخی از باغات رفسنجان بدون محصول مانده‌اند

علی قاسمعلی زاده با بیان اینکه شرایط باغات در استان کرمان بحرانی‌تر است، افزود: درختان برخی از باغات شهرستان رفسنجان در استان کرمان تقربیا محصولی نداده اند یا محصول آن ها کیفیت بسیار پایینی دارد.وی ادامه داد: کاهش تولید باغات در این شهرستان از سایر نقاط کشور بیشتر و حدود ۹۰ تا ۹۵ درصد است.قاسمعلی زاده تغییرات آب و هوایی را از مهترین دلایل کاهش تولید پسته کشور در سال زراعی جاری عنوان کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

استان‌های غربی صدرنشین جدول تورمی‌ها+نمودار

بررسی آمارهای مربوط به نرخ تورم برای خردادماه امسال (۱۳۹۷) نشان می‌دهد که سه استان کرمانشاه، لرستان و ایلام پیشتاز نرخ تورم در بین کل استان‌های کشور هستند. این استان‌ها به علاوه استان‌های همدان و چهارمحال و بختیاری صدرنشین جدول تورمی ها هستند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز اقتصادی ؛ جزییاتی از تخلف در ورود بیش از ۱۰۰ هزار خودرو به کشور / قیمت مرغ پر کشید؛ نرخ در آستانه ۹ هزار تومان

Comments are closed.