قطعات پازل چرایی پذیرش برجام از آغاز تاکنون

 

راه سبز امید

 

۱- انتقال ۱۵۰ میلیارد دلار از سوی دولت امریکا به بانک مرکزی ایران از طریق هواپیما با اجرای برجام.

۲- انتقال قسمتی از این پول از بانک مرکزی به دولت پنهان از طریق بالا کشیدن پول مردم توسط موسسات اعتباری وابسته به دولت پنهان و تظاهرات خیابانی مال باختگان و در نهایت اجبار دولت به پرداخت پول مردم از حساب بانک مرکزی با فروش دلارها در بازار ازاد.

۳- اشفتگی و تلاطم بی سابقه بازار ارز و طلا متعاقب خروج آمریکا از برجام

۴- تقدیم لایحه پیوستن ایران به کنوانسیون منع حمایت از تروریسم و مبارزه با پولشویی (اف ای تی اف) در مجلس و تعویق تصویب ان در مجلس به مدت دو ماه با اشاره از بالا.

۵- خروج میلیاردها دلار ارز از کشور به قیمت دولتی توسط شرکتهای مجهول الهویه به ظاهر خصوصی تحت عنوان واردات کالا با حمایت وزارت بازرگانی و بانک مرکزی.

۶- امتناع ابتدایی وزیر بازرگانی از اجرای دستور رئیس جمهور برای انتشار لیست خارج کنندگان ارزر و ورود نهایی رهبری به قضیه برای جلوگیری از انتشار لیست خارج کنندگان ارز توسط بانک مرکزی.

۷ – اقدام دولت پنهان به جعل خبر دروغ اقدام وزارت خزانه داری امریکا به انتشار لیست ۵۰۰۰ نفره آقازادگانی که بر مبنای توافقات پنهانی برجام گرین کارت امریکا را دریافت کرده و ۱۵۰ میلیارد پول در اختیار دارند و بزودی از آمریکا اخراج خواهند شد.

این ها قطعات ظاهرا بی ارتباط و در واقع مکمل یکدیگر یک پازل هستند که با توجه با عقل خدادادی و از کنار هم چیدن آن ها می توان به نتیجه منطقی ذیل رسید:

دولت ایران ناچار از پذیرش و اجرای اف ای تی اف برای تداوم اجرای برجام و جلوگیری از اعمال تحریمهای امریکا توسط اتحادیه اروپا است

اما چون با اجرای آن دیگر انتقال بی حساب و کتاب پول از ایران به خارج ناممکن می شود لذا قبل از تصویب ان در مجلس، باید انتقال پول با هدف حمایت از تروریسم و پولشویی و تحت عنوان بازرگانی و واردات کالا باید توسط دولت پنهان انجام می شد که با موفقیت انجام شد

و کلیه پولهایی که از آمریکا به ایران منتقل شده بود با هماهنگی و کارسازی بانک مرکزی و وزارت بازرگانی دوباره به خارج از کشور عودت داده و به حساب ۵۰۰۰ آقازاده دارای کارت بازرگانی و گرین کارت آمریکا واریز شد

و لیست این افراد هم اکنون در دست رهبر ایران است.

البته قرار هم نیست در برابر این پولها هیچ کالایی به داخل کشور وارد شود.

اصل برجام این بود.

دعوا بر سر لحاف ملا بود.

قصه ما به سر رسید ملا به هدفش رسید.

 

نگام ؛ ناگفته های ایران ما

One thought on “قطعات پازل چرایی پذیرش برجام از آغاز تاکنون

Comments are closed.