اخبار روز علم و تکنولوژی ؛ در صورت فراموش کردن پسورد اینستاگرام چه کار کنیم؟ / ساخت نوعی آنتی‌بادی‌ برای درمان سرطان‌ پستان ؛تلاش برای ردیابی سلول‌های سرطانی با نانوذرات

نگام ؛ علم و تکنولوژی _ چگونه تکنولوژی‌ به ما ضرر می‌رساند؟ ؛ پیش‌بینی مسیر تشعشع رادیواکتیو با هوش مصنوعی ؛ “ایرباس”، سطح‌نورد رباتیک آژانس فضایی اروپا را طراحی می‌کند ، از مهم ترین اخبار روز علم و تکنولوژی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

در صورت فراموش کردن پسورد اینستاگرام چه کار کنیم؟

اگر پسورد اینستاگرام خود را فراموش کرده‌اید، نگران نباشید؛ اینستاگرام راه‌حل بسیار آسانی به شما ارائه می‌کند که به کمک آن قادر خواهید بود اکانت خود را بازیابی کرده و مجددا وارد حسابتان شوید. با ما همراه باشید.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

با تلاش محققان کشور صورت گرفت ؛ ساخت نوعی آنتی‌بادی‌ برای درمان سرطان‌ پستان/تلاش برای ردیابی سلول‌های سرطانی با نانوذرات

پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز، آنتی‌بادی‌های مونوکلونال تک زنجیره‌ای (SCFV) جدیدی را برای درمان سرطان پستان عرضه کردند؛ این محققان در فاز توسعه‌ای درصدد هستند تا با اتصال نانوذرات مغناطیسی به این آنتی بادی‌های منوکلونال تک زنجیره‌ای، از آنها برای تشخیص تومورها نیز استفاده کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

چگونه تکنولوژی‌ به ما ضرر می‌رساند؟

تکنولوژی‌ به هر کجای زندگی وارد شده و در هر بخشی اثری از خود باقی گذاشته‌. فرقی نمی‌کند چه دنیای باشد. از ورزش بگیر تا طبیعت‌. صحبت از طبیعت شد. در دنیای امروز که مردم به فن‌آوری‌های نوین علاقه‌مند هستند و مایلند که بهترین‌ها را داشته باشند، پس به‌طور عمدی یا غیرعمد طبیعت را از بین می‌برند، درختان را قطع می‌کنند، جنگل‌ها را می‌سوزاند و… اما از طرفی ما به وسایل جهان مدرن عادت کرده‌ایم و نمی‌توانیم بدون آن‌ها خیلی از کارهای روزانه را انجام دهیم و شاید اصلا قادر نباشیم زندگی کنیم!

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

پیش‌بینی مسیر تشعشع رادیواکتیو با هوش مصنوعی

علم برای حفاظت از بشریت در مقابل بلایای طبیعی و انسانی راه‌های زیادی پیش گرفته است، اما امروزه درک پراکندگی آلاینده‌های هوا در جو، یکی از چالش‌برانگیزترین مسائل در علوم زمین‌شناسی به شمار می‌رود.در حال حاضر، یک مطالعه جدید توسط یک تیم در موسسه علوم صنعتی دانشگاه توکیو، یک برنامه هوش مصنوعی جدید توسعه داده است که می‌تواند الگوهای پراکندگی مواد رادیواکتیو در طول یک فاجعه هسته‌ای را بیش از ۳۰ ساعت جلوتر، پیش‌بینی کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

به منظور نمونه‌برداری از مریخ؛”ایرباس”، سطح‌نورد رباتیک آژانس فضایی اروپا را طراحی می‌کند

در ماه آوریل سال جاری، ناسا و “آژانس فضایی اروپا” (ESA) توافق کردند که امکان آوردن نمونه‌های خاک و سنگ مریخ را بررسی کنند.اکنون، آژانس فضایی اروپا در نظر دارد برای آوردن نمونه‌هایی از سنگ‌ و خاک مریخ، یک سطح‌نورد رباتیک جدید ابداع کند تا از فضاپیمای “مریخ ۲۰۲۰” (Mars 2020) ناسا پیشی بگیرد و به این منظور، برای طراحی سطح‌نورد رباتیک، یک قرارداد ۵.۲ میلیون دلاری با شرکت “ایرباس” بسته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز علم و تکنولوژی ؛ در صورت فراموش کردن پسورد اینستاگرام چه کار کنیم؟ / ساخت نوعی آنتی‌بادی‌ برای درمان سرطان‌ پستان ؛تلاش برای ردیابی سلول‌های سرطانی با نانوذرات

Comments are closed.