مهم ترین اخبار و موضع گیری های سیاسی ؛ کلاس های درس هاشمی شاهرودی از دی ماه سال گذشته تعطیل است ، ذوالنور:دعوای اصول‌گرا و اصلاح‌طلب حرف مفت است/ فرقی بین احمدی نژاد و خاتمی و روحانی نیست

 

نگام ، سیاسی _ کلاس های درس هاشمی شاهرودی از دی ماه سال گذشته تعطیل است ، ذوالنور:دعوای اصول‌گرا و اصلاح‌طلب حرف مفت است/ فرقی بین احمدی نژاد و خاتمی و روحانی نیست ، نماینده اصولگرای مجلس:بررسی عدم کفایت رئیس‌جمهور در حال حاضر به صلاح نیست ، مولوی گرگیج خواستار جمع آوری فوری سلاح های توزیع شده در بلوچستان شد ، دعوا بر سر غنائم شهرداری ادامه دارد ، از مهم ترین اخبار سیاسی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید:

 

کلاس های درس هاشمی شاهرودی از دی ماه سال گذشته تعطیل است

انتشار تصاویری از سیدمحمود هاشمی شاهرودی در جلسه دیروز مجمع تشیص مصلحت نظام، بار دیگر موضوع بیماری و وخامت حال رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را در افکار عمومی به جریان انداخت.یکی از شاگردان وی در قم گفت: کلاس هاشمی شاهرودی از دی ماه سال گذشته به دلیل بیماری ایشان تعطیل شده و تا امروز هیچ جلسه‌ای تشکیل نشده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ذوالنور:دعوای اصول‌گرا و اصلاح‌طلب حرف مفت است/ فرقی بین احمدی نژاد و خاتمی و روحانی نیست

من معتقدم همه روسای جمهور ادوار ما به عذاب الهی خواهند سوخت که چرا مردم باید چوبش را بخورند فرقی هم بین احمدی نژاد و خاتمی و روحانی نیست. اتفاقا من حضور اصلاح طلب و اصولگرا را مشکل نمی دانم و قائل به تحزب هستم چرا که افراد اگر از دل احزاب بیایند آن جریان خود را پاسخگو می داند و از این بابت است که افراد کوتوله دیگر راس کار نمی آیند. ما همه کادرسازی را کنار گذاشتیم و از کار حزبی فقط سیاسی کاری و شانتاژبازی را یاد گرفته ایم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

غرویان :تصمیم‌گیری درباره حجاب توریست‌ها را بر عهده خودشان بگذاریم/ نمی‌توانیم احکام فقهی خود را به توریست‌ها الزام کنیم

یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: توریست‌ها از نظر شرعی و فقهی جبری در اجرای موازین دینی ما ندارند، آنها می‌توانند خودشان حجاب را اختیار کنند و از نظر مذهبی اجباری برای آنها وجود ندارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

محمد جواد ابطحی نماینده اصولگرای مجلس:بررسی عدم کفایت رئیس‌جمهور در حال حاضر به صلاح نیست/ تغییر فاز اصولگرایان در قبال دولت به دلیل تغییر شرایط است/ ما در یک کشتی نشسته‌ایم و نباید کشتی را سوراخ ‌کنیم

یک عضو فراکسیون ولایی گفت: در حال حاضر ما به‌صورت فکری و اعتقادی و طبق بنیان‌های نظری‌مان معتقدیم که دولت، دولت باکفایتی نیست و در این موضوع شکی نیست اما در حال حاضر شرایط به شکلی شده است که کلید زدن عدم‌کفایت رئیس‌جمهور به صلاح کشور نیست.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

مولوی گرگیج خواستار جمع آوری فوری سلاح های توزیع شده در بلوچستان شد

امام جمعه اهل سنت شهرستان آزادشهر با اشاره به ترور ناجوانمردانه روز گذشته مولوی عبدالشکور کُرد در خاش ضمن محکومیت شدید آن، چنین اعمالی را جاهلانه خواند و خواستار جمع آوری سلاح های توزیع شده در بین نا اهلان شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

انتقاد تند نماینده عضو جبهه پایداری از آذری جهرمی/ پژمانفر: تلگرام باید کاملا مسدود شود؛ وزیر ارتباطات تخلف کرده

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه وزیر ارتباطات در مسدود نکردن تلگرام دخالت داشته و تخلف صریحی در این خصوص مرتکب شده است، گفت: تلگرام باید به‌صورت کامل مسدودسازی شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ناصر ایمانی، تحلیلگر اصولگرا :غرب دارد روحانی را به سمت رادیکالیسم سوق می دهد؛ نباید به این دام بیافتیم / یک چهره اصولگرا انتقاد زشتی از حاج قاسم بابت نامه به روحانی کرد / انتقاد نسل جدید اصولگرایان به این نامه قابل استناد نیست؛ اینها کامنتی هستند؛ می نشینند کنار هم و کامنت می گذارند

اصلاح طلبان پشت آقای روحانی را تا حدودی خالی کردند. جریان اصولگرا هم احساس کردند در این مقطع نباید دولت را تنها گذاشت چون به لحاظ سیاسی موقعیت خوبی نیست. بنابراین اینها هم شروع کردند به نوعی حمایت کلی از دولت مستقر.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

کاویانی راد: مردم به جریان‌های سیاسی موجود اعتمادی ندارند/ جامعه غم بقا دارد تا تعالی

دکتر کاویانی راد گفت: مردم به جریان‌های سیاسی موجود اعتمادی ندارند، زیرا احساس می‌کنند آن‌ها در تامین مطالباتشان ناتوان و دچار فساد هستند. به نظرم در سیر تحول مردم سالاری در ایران اتفاق خوبی نیست و نوعی عقب گرد و افت مطالبه به حساب می‌آید و نشان می‌دهد جامعه غم بقا دارد تا تعالی. چنین جامعه‌ای نمی‌تواند به پیشرفت، توسعه و رفاه بیاندیشد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

دعوا بر سر غنائم شهرداری ادامه دارد…/حامی کودتا در اعتماد ملی: کودتایی در کار نبود؛ نیازی به توضیح نیست/ آقای حق شناس! منتجب نیا هم جزء «گروه فشار» مورد ادعایتان است؟

درحالی که چیش تر بیگدلی عضو حزب اعتماد ملی نیز افشا کرده بود که «حق شناس و ۵ نفر دیگر می گویند باید از کروبی عبور کنیم»، محمدجواد حق‌شناس که در جنجال اخیر انتخاباتی حزب، اعتراضات اعضا را به «گروههای فشار» نسبت داده بود بدون اشاره به کودتای ناموفق قبلی و توضیح در مورد هویت این «گروه فشار» ، گفت: پس‌ازاینکه دو بار استعفای مدیرکل حزب پذیرفته نشد و همچنین شاهد استعفای چندین‌باره آقای رسول منتجب نیا بودیم، آقای کروبی تصمیم گرفتند که اختیارات خود را به شورای مرکزی حزب واگذار کنند! تلاش برای حذف منتجب نیا، پس از آن صورت گرفت که یک عضو حزب اعتماد ملی شهردار تهران شد! و پس از آن، دعوا بر سر ریاست یک حزب نیمه فعال، وسعت گرفت!

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

سردبیر صبح نو: رسانه ها از فرصت شفافیت برای ایجاد عدالت استفاده کنند

پس از انتشار لیست ارز بگیران دولتی و دستور رئیس‌جمهور به دستگاه‌های ذی‌ربط برای شفاف شدن موضوع، شاهد یک فضای روانی در بین جامعه و رسانه‌ها نسبت به این مسئله و تیم اقتصادی دولت بودیم. برخی‌ها به اطلاع‌رسانی و مانور رسانه‌ها انتقاد کردند که با انتشار این لیست موجب سیاه نمایی و برهم زدن آرامش در جامعه می‌شوند و برخی دیگر هم شفافیت را جز کارهای اصلی رسانه دانستند. اما رسانه‌ها چقدر در شکل‌گیری این فضا نقش داشتند؟ برای حل آن باید چکار کنند؟ اساساً چرا رسانه‌های ما در این مورد خاص و سایر موضوعات مشابه تمایلی برای رفتن به سمت روزنامه‌نگاری تحقیقی ندارند؟

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

سردار جلالی: منافقین و صهیونیست‌ها از اینستاگرام استفاده می کنند/ حقه های فتوشاپ در مدیریت حوادث دی/ اسنپ داده های شما را ذخیره می کند

سردار جلالی با اشاره به حوادث دی ماه سال گذشته و همچنین حوادث کازرون، گفت: مدیریت افکار عمومی در این حوادث از جنس عملیات روانی بود؛ یعنی همه حقه های فتو شاپ و ادیت فیلم و جابجایی و جایگذاری را استفاده کرده بودند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

علی تاجرنیا: مشکل ما مسئله جایگزینی فرد دیگری به جای محمدرضا عارف نباید باشد

علی تاجرنیا گفت: من معتقدم که بحث اشخاص حقیقی نباید مطرح باشد، در حالی که بعضی از دوستان دنبال این جور مسائل هستند. مشکل ساختاری است و تنها حضور عارف نیست و ما باید مشکل حضور افراد حقیقی را حل کنیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

واکنش پورمحمدی به خبر اختلافش با ابراهیم رئیسی

دبیر کل جامعه روحانیت مبارز گفت: وجود هرگونه اختلاف با ابراهیم رئیسی را تکذیب می‌کنم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

سلحشوری: تعلل در ترمیم کابینه سوال‌برانگیز است/ آقای روحانی یادش نرود که مردم در سال ۹۶ به امید به او رای دادند

۳یک عضو شورای مرکزی فراکسیون امید تعلل در ترمیم کابینه را سوال برانگیز خواند و گفت: رئیس جمهور بداند که مردم در سال ۹۶ به امیدی به او رای داده‌اند. نباید روزنه‌های امید را ببندند. لازم است که کابینه را ترمیم کرده و شرایط را بهبود ببخشیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

عضو کمیسیون فرهنگی:در صنعت گردشگری دچار اشتباهات راهبردی هستیم/ بحث آزادی پوشش برای گردشگر خارجی را انحرافی می‌دانم

یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: نگاهی را که معتقد است آزادی پوشش باعث جذب گردشگر می‌شود را انحرافی می‌دانم و معتقدم این پوشش حداقلی که برای گردشگر خارجی تعریف شده نمی‌تواند مانع حضور آنها در کشورمان شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

منتجب‌نیا: در حزب اعتماد ملی کودتا شده / آقای حضرتی! شما محور توطئه‌ هستید؛ با کودتا به دنبال پست قائم مقامی و دبیرکلی بودید که به بخش اول آن دست یافته‌اید / کاش به معاملات پشت‌صحنه با افراد و احزاب تندرو برای رسیدن به پیروزی در شهرداری، ستاد تقسیم غنائم و مافیای دلّالی پُست‌ها اشاره می‌فرمودید / در صورت لزوم نام افراد را همراه با پرونده فساد مالی و اخلاقی آنها به‌اطّلاع عموم خواهیم رساند

دفتر رسول منتجب‌نیا قائم‌مقام حزب اعتماد ملی در بیانیه‌ای به انتخابات اخیر شورای مرکزی این حزب که در آن الیاس حضرتی به‌عنوان قائم‌مقام جدید انتخاب شد، واکنش نشان داد. در بخشی از این بیانیه درباره جلسه ای که در آن حضرتی به عنوان قائم مقام حزب انتخاب شد، آمده: جلسه مزبور از تعداد ۶۱ نفر اعضاء اصلی و علی‌البدل شورای مرکزی زمان رأی‌گیری فقط تعداد ۲۵ نفر صاحب رأی حضور داشتند که جلسه رسمی نبوده و مصوّب آن فاقد اعتبار است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

سخنگوی شورای نگهبان، رد صلاحیت رییس جمهور در سال ۹۶ را تکذیب کرد

عباسعلی کدخدایی گفت: هر صحبت و اظهار نظر باید مستند به قرائن دقیق و محکمه پسند باشد و الّا اینکه هرکسی از ظن خود یار قافله می شود خیلی مهم نیست.شورای نگهبان اگر مطلبی داشته باشد از طریق سخنگو و روابط عمومی اعلام می کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

وزیر علوم خبر داد:اسامی دانشجویان پرونده‌دار در دستان دادستان

دیروز در اولین‌ روز هفته، دو مقام دولتی از پیگیری‌‌ وضعیت دانشجویان پرونده‌دار گفتند. این دو مقام منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و شهیندخت مولاوردی، دستیار ویژه رئیس‌جمهوری در حقوق شهروندی، بودند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

روحانی و آملی‌لاریجانی بازهم به مجمع نرفتند

حسن روحانی و آیت‌الله آملی‌لاریجانی روز گذشته هم نیامدند. رئیس‌جمهوری و رئیس قوه ‌قضائیه همچنان جزء غایبان بزرگ جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام هستند؛ مجمعی که بعد از ۲۷ سال، به‌جای کاخ مرمر در مجلس سنای سابق برگزار می‌شود و ریاستش با آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی است. روز گذشته محمود احمدی‌نژاد نیز نیامده بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ظریف: دریافت ۲۵۰۰ گرین کارت دروغ است/ اگر دلواپسان چنین امتیازی گرفته اند، اسامی را منتشر کنند

وزیر خارجه ایران با رد ادعاهای مطرح شده در مورد دریافت ۲۵۰۰ گرین کارت در مذاکرات هسته‌ای گفت: این موضوع از پایه دروغ است. اگر آقایان دلواپس بدون اطلاع مذاکره کنندگان چنین امتیاز عجیب و غیرمعمولی را از آمریکا گرفته‌اند اسامی را اعلام کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

دخالت نهادهای غیردولتی در اقتصاد متوقف شود/ عناصر دولت نهم و دهم ماموریت دارند مانع اجرائی شدن تصمیمات دولت شوند

روزنامه جمهوری اسلامی در سرمقاله امروز خود درمطلبی با عنوان «راه شفاف سازی اقتصاد» آورده است.برگزاری جلسات پیاپی روسای قوا برای حل مشکلات اقتصادی و تشکیل اطاق یا اطاق‌های برنامه ریزی اقتصادی با هدف مقابله با جنگ اقتصادی که رئیس‌جمهور آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران به راه انداخته، تا زمانی که در داخل کشور و در بدنه نظام شفاف سازی اقتصادی صورت نگیرد بی‌فایده است. حضراتی که برای نجات کشور از بحران اقتصادی کنونی گردهم می‌آیند اگر می‌توانستند از عهده این کار برآیند، اصولاً اجازه نمی‌دادند چنین بحرانی به وجود بیاید.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

کیهان: آبی از اروپا گرم نشد کشور را بیش از این معطل نکنید

علی‌رغم اعتراف به رویکرد خسارت بار برجام از سوی مدعیان اصلاحات در ماههای گذشته، این جماعت با سانسور اظهارات روحانی مبنی بر مایوس‌کننده بودن بسته اروپا، برای چندمین بار ثابت کردند که بزک آمریکا و شرکای واشنگتن از هر امری برای این طیف بااهمیت‌تر است. در این رویکرد، منافع ملی و عزت مردم ایران هیچ جایگاهی ندارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

اقتصاد ما سالهاست حال خوبی ندارد/ مشکل عمده واحدهای صنعتی نبود بازار فروش است/ واگذاری مدیریت نساجی قائمشهر به شهرداری اشتباه بود

رئیس‌خانه صنعت،معدن و تجارت استان مازندران گفت:مشکل عمده واحدهای صنعتی نبود بازار فروش است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

رئیس دانشگاه تهران:نهایت تلاشمان را برای تبرئه دانشجویان می‌کنیم/ باید از دانشگاه‎ها برای بهبود اوضاع اقتصادی کمک گرفت

رئیس دانشگاه تهران درباره صدور احکام سنگین برای برخی از دانشجویان در جریان ناآرامی‌های دی‌ماه گفت: ما از خدایمان است که دانشجویان تبرئه شوند و نهایت سعی‎مان را هم می‌کنیم، ولی باقی کار به قوه قضاییه بر می‎گردد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

قاسم میرزایی‌نیکو عضو مجمع نمایندگان تهران:شهردای تهران مطالباتش را وصول نکند ورشکسته می‌شود/ مجموع بدهی‌های شهرداری به ۵۱ هزار میلیارد رسیده است

عضو مجمع نمایندگان تهران در مورد احتمال ورشکستگی شهرداری تهران می‌گوید: شهرداری یک نهاد بودجه بگیر نیست و مخارج آن را درآمدهایش تامین می‌کنند. این یعنی باید بین درآمدها و هزینه‌های آن یک تراز مثبت وجود داشته باشد وقتی این تراز بهم بخورد امکان ورشکستگی هر نهادی از جمله شهرداری وجود دارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید