اخبار روز ترکیه ؛ مراسم تحلیف ریاست جمهوری و ادای سوگند رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه/ عملیات های ضد ترور نیروهای امنیتی در داخل کشور

نگام ؛ ترکیه _ کنفرانس بررسی تحولات سیاسی ترکیه در مراکش ؛ آلانیای ترکیه، از مورد توجه ترین مراکز گردشگری در ترکیه ؛ آغاز برداشت اسطوخودوس در بوردور ترکیه ، از مهم ترین اخبار روز ترکیه بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

مراسم تحلیف ریاست جمهوری و ادای سوگند رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه

مراسم آغاز سیستم ریاستی در جمهوری ترکیه که امروز پس از مراسم ادای سوگند رجب طیب اردوغان در صحن مجلس «ملت کبیر» کشور، در مجتمع بش‌تپه آنکارا با حضور حدود ده هزار میهمان از کشورهای مختلف برگزار خواهد شد.این مراسم از لحاظ تعداد و تنوع حضار، از کم نظیرترین جشن ها و برنامه های دولتی در دنیا خواهد بود. قشرهای مختلف جامعه ترکیه مانند معلمان، ماموران آتش نشانی و کارگران معدن، پزشکان و بازاریان در این مراسم شرکت خواهند کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

عملیات های ضد ترور نیروهای امنیتی در داخل کشور

در جریان عملیات های ضد تروری که در روزهای بین دوم تا نهم جولای در سطح کشور ترتیب یافت، ۴۰ تروریست از قدرت عمل ساقط شدند.بر اساس اطلاعیه صادره از سوی وزارت کشور، در چارچوب عملیات های ضد ترور نیروهای ویژه ژاندارمری، یگان ویژه پلیس، واحد های کماندویی ژاندارمری و دیگر عملیات داخلی که طی هفته های اخیر ترتیب یافته است، هزار و ۹۸۵ عملیات توسط عناصر هوایی و زمینی ترتیب یافته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

کنفرانس بررسی تحولات سیاسی ترکیه در مراکش

مصطفی احمدی، کارشناس مراکشی مسائل استراتژیک طی سخنانی در سمینار “مرحله انتقال ترکیه از نظام پارلمانی به ریاستی” که از سوی مرکز مطالعات و تحقیقات و پژوهش‌های معاصر در رباط برگزار شد، گفت: تغییر نظام سیاسی ترکیه به دلیل عدم پاسخگویی قانون اساسی به اهداف و استراتژی های چشم انداز ۲۰۲۳ آن صورت گرفته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

آلانیای ترکیه، از مورد توجه ترین مراکز گردشگری در ترکیه

شهرستان آلانیای استان آنتالیا که پایتخت گردشگری میباشد، یکی از مکانهای مورد توجه گردشگران میباشد.در این شهرستان که دارای ۳۰۰ هزار تن جمعیت میباشد، در ماههای تابستان، با سفر گردشگران اروپایی و روس به این شهر، به ۵۰۰ هزار تن میرسد.این شهرستان که سال ۲۰۱۷، میزبان ۳.۵ میلیون گردشگر بود، از هر یک نفر از ۱۰ توریستی که به ترکیه آمده بودند و هر یک گردشگر از ۳ گردشگری که به آنتالیا آمده بود، میزبانی میکرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

آغاز برداشت اسطوخودوس در بوردور ترکیه

مراسم برداشت گل اسطوخودوس در مزرعه وسیع آکچاکوی از توابع شهرستان یشیل‌اوا در استان بوردور ترکیه آغاز شده است.این مکان بزرگترین مزرعه اسطوخودوس در ترکیه به شمار می رود و محصول مذکور در چارچوب پروژه مرکز طبیعت «لیسیینا» در ۳۷۰ هکتار و در یک طرح واحد کاشته شده است.حسن شیلداک استاندار بوردور طی سخنانی در این مراسم در بین خبرنگاران گفت:«این مزرعه بزرگ اسطوخودوس در یک طرح واحد کاشت شده است. این منطقه در بسیاری از فعالیت های کشاورزی پیشگام است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز ترکیه ؛ مراسم تحلیف ریاست جمهوری و ادای سوگند رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه/ عملیات های ضد ترور نیروهای امنیتی در داخل کشور

Comments are closed.