اخبار روز حقوق بشر ؛ لایحه تامین امنیت زنان نزد رهبر چه می‌کند؟ / سپنتا نیکنام: یک شخص مانع حل موضوع حضور اقلیت‌ها در شوراها است

نگام ؛ حقوق بشر _ فرشید ناصری؛ ۱۵ کیلوگرم کاهش وزن در بیست و چهارمین روز اعتصاب غذا ؛ زهرا رهنورد: رئیس صدا و سیما به خاطر پخش مصاحبه مخوف با مائده هژیری و چنگ‌اندازی به روح این دختر نوجوان از وجدان عمومی ملت ایران عذرخواهی کند ؛ معترضان به حجاب اجباری؛ شاپرک شجری‌زاده حبس محکوم شد ، از مهم ترین اخبار روز حقوق بشر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

لایحه تامین امنیت زنان نزد رهبر چه می‌کند؟

پروانه سلحشوری، رییس فراکسیون زنان مجلس ایران گفته لایحه تامین امنیت زنان به رهبر جمهوری اسلامی داده شده است. قبلا گفته می‌شد که صادق آملی لاریجانی، رییس قوه قضاییه ایران لایحه تامین امنیت زنان را معطل نگه داشته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

سپنتا نیکنام: یک شخص مانع حل موضوع حضور اقلیت‌ها در شوراها است

سپنتا نیکنام، عضو زرتشتی شورای‌ شهر یزد می‌گوید مخالفت «یک شخص» در حل نشدن موضوع حضور اقلیت‌ها در شوراها نقش دارد. وی به نام این شخص اشاره‌ نکرد.آقای نیکنام که از سال ۹۲ به مدت چهار سال عضو شورای شهر یزد بود در انتخابات سال ۹۶ بار دیگر به عضویت این شورا انتخاب شد اما عضویتش در این شورا با شکایت یک نامزد اصول‌گرا که رأی لازم را برای راهیابی به شورا به دست نیاورده بود، با «حکم دیوان عدالت اداری و به دلیل غیرمسلمان بودن» معلق شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

فرشید ناصری؛ ۱۵ کیلوگرم کاهش وزن در بیست و چهارمین روز اعتصاب غذا

فرشید ناصری، زندانی سنی مذهب زندان رجایی شهر کرج که از روز شنبه ۲۶ خردادماه در اعتراض به وضعیت حقوقی خود و عدم اعزام به مرخصی دست به اعتصاب غذا زده است، در سایه‌ی بی‌توجهی مسئولان همچنان در اعتصاب غذا به سر می‌برد و طی این مدت دست‌کم ۱۵ کیلوگرم کاهش وزن داشته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

زهرا رهنورد: رئیس صدا و سیما به خاطر پخش مصاحبه مخوف با مائده هژیری و چنگ‌اندازی به روح این دختر نوجوان از وجدان عمومی ملت ایران عذرخواهی کند

زهرا رهنورد، همسر میر حسین موسوی و یکی از محصوران از رئیس صدا و سیمای جمهوری اسلامی خواسته است به خاطر پخش مصاحبه اجباری با مائده هژیری، دختر رقصنده نوجوان و یکی از ستارگان اینستاگرام از ملت ایران عذرخواهی کند. به گزارش کلمه رهنورد گفته است: «رئیس صدا و سیما، از وجدان عمومی ملت ایران عذرخواهی کند. صدا و سیما در مصاحبه‌ای مخوف، چنگ‌اندازی و خراش به روح دخترکی نوجوان را به تصویر کشید.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

معترضان به حجاب اجباری؛ شاپرک شجری‌زاده حبس محکوم شد

شاپرک شجری‌زاده یکی از معترضان به حجاب اجباری به حکم دادگاه انقلاب به ۲ سال حبس تعزیری و ۱۸ سال حبس تعلیقی محکوم شد. خانم شجری زاده در اسفندماه سال گذشته به دلیل برداشتن روسری و حرکت اعتراضی به شکل “بر چوب زدن روسری‌اش” به مدت یک هفته در بازداشت بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز حقوق بشر ؛ لایحه تامین امنیت زنان نزد رهبر چه می‌کند؟ / سپنتا نیکنام: یک شخص مانع حل موضوع حضور اقلیت‌ها در شوراها است

Comments are closed.