اخبار روز اجتماعی ؛ نماینده مجلس: شهرداری تهران با شرایط فعلی ورشکسته می‌شود؛ مجموع بدهی‌های شهرداری به ۵۱ هزار میلیارد رسیده /سرازیر شدن فاضلاب تهران به سمت مزارع جنوب؛ لزوم اجرای طرح جامع ایمنی فاضلاب پایتخت

نگام ؛ اجتماعی _ آمار رسمی تصادفات ساختگی به قصد گرفتن دیه؛ ۱۹۰۹ پرونده! ؛ عیسی کلانتری :سد گتوند آب خوزستان را شورکرده است  ؛ بر اثر آتش‌سوزی در اراضی و باغات گرمی ۵ میلیارد تومان خسارت وارد شد ، از مهم ترین اخبار روز اجتماعی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

نماینده مجلس: شهرداری تهران با شرایط فعلی ورشکسته می‌شود/ مجموع بدهی‌های شهرداری به ۵۱ هزار میلیارد رسیده

عضو مجمع نمایندگان تهران در مورد احتمال ورشکستگی شهرداری تهران گفت: شهرداری یک نهاد بودجه بگیر نیست و مخارج آن را درآمدهایش تامین می‌کنند. این یعنی باید بین درآمدها و هزینه‌های آن یک تراز مثبت وجود داشته باشد وقتی این تراز بهم بخورد امکان ورشکستگی هر نهادی از جمله شهرداری وجود دارد.بارها درباره بدهی‌های شهرداری صحبت به میان آمده است اما کمتر شنیده‌ایم که کسی به موضوع طلب‌های پرداخت‌نشده شهرداری بپردازد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

سرازیر شدن فاضلاب تهران به سمت مزارع جنوب/ لزوم اجرای طرح جامع ایمنی فاضلاب پایتخت

رئیس گروه سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی تهران در توضیح چرایی آبیاری مزارع با فاضلاب و اقدامات انجام شده جهت رفع آن، گفت: اجرای کامل طرح جامع فاضلاب شهر تهران راهکار اصلی جلوگیری از آبیاری زمین‌های کشاورزی با فاضلاب است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

آمار رسمی تصادفات ساختگی به قصد گرفتن دیه؛ ۱۹۰۹ پرونده!؛برخی مسئولان دولت اسبق با سندسازی برای شرکت‌های بیمه‌ از فوت ساختگی هم پول درمی‌آوردند

هر روز پرونده های متعددی در دادگستری به خاطر تصادفات جرحی باز می شود. تصادفاتی که عمدتا به خاطر داشتن بیمه نامه معتبر از سوی متهمان، دیه و جبران خسارت آن بر عهده بیمه ها گذاشته می شود و سالانه هزاران میلیارد تومان از طریق بیمه ها، پول به خسارت دیدگان پرداخت می شود، با این حال، آمار تکان دهنده ای که از کشف تصادفات ساختگی جرحی به قصد گرفتن دیه به دست آمده نشان می دهد در سال گذشته، تعداد بسیار زیادی از پرونده های تصادفات ساختگی کشف شد. شاید دلیل این آسیب را بتوان در نرخ دیه ۲۳۱ میلیونی جستجو کرد که در ماه های حرام به ۳۰۸ میلیون تومان بالغ می شود. یعنی اگر کلاهبرداران بتوانند سر بیمه و کارشناس پزشکی قانونی را کلاه بگذارند می توانند تنها با اثبات تصادف منجر به شکستگی بینی، ۲۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به جیب بزنند یا با خردشدن یک استخوان که بعدا بهبودی مطلوب پیدا کند تا نزدیک ۳۲ میلیون تومان می توانند بیمه ها را تیغ زده و به سراغ طعمه بعدی بروند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

عیسی کلانتری :سد گتوند آب خوزستان را شورکرده است

رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به مشکلات کم‌آبی در استان خوزستان گفت: اشتباهات مهندسی در بیست سال گذشته در جریان ساخت سد گتوند، عامل شوری آب خوزستان شده است. کلانتری درباره‌ موضوع گرد و غبار اظهارکرد: پیش از انقلاب در مناطقی که گرد و غبار از آن بلند می‌شد، مالچ نفتی می‌ریختند و تا حدی خاک را تثبیت کرده بود اما در زمان جنگ تحمیلی از بین رفت. بعد هم سازمان محیط زیست وقت گفت که این کار از نظر زیست محیطی اشکال دارد. بدین ترتیب راهی که بین بد و بدتر بود، متوقف شد. گرد وغبار داخلی در زمستان و ریزگردهای خارجی در فصول بهار و تابستان برمی‌خیزند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

بر اثر آتش‌سوزی در اراضی و باغات گرمی ۵ میلیارد تومان خسارت وارد شد

در شهرستان گِرمی، واقع در شمال غرب ایران و شمال استان اردبیل، آتش‌سوزی در اراضی و باغات مرزی ۵ میلیارد تومان خسارت وارد کرد. فرهاد عبدالعلی‌پور، مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل گفته این آتش‌سوزی از آن طرف مرزها سرایت کرده و علت آن سوزاندن کاه و کلش بوده که با توجه به خشک بودن بستر رودخانه بالهارود به اراضی گرمی سرایت کرده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز اجتماعی ؛ نماینده مجلس: شهرداری تهران با شرایط فعلی ورشکسته می‌شود؛ مجموع بدهی‌های شهرداری به ۵۱ هزار میلیارد رسیده /سرازیر شدن فاضلاب تهران به سمت مزارع جنوب؛ لزوم اجرای طرح جامع ایمنی فاضلاب پایتخت

Comments are closed.