تاکید منتجب نیا و دفتر او بر دخالت برخی احزاب اصلاح طلب در اختلاف های درونی اعتماد ملی و زد و بند در انتخاب شهردار تهران ؛ غلامرضا انصاری : اگراتحادملت نفوذ داشت کس دیگری شهردار می‌شد ، اختلافات درون حزبی را با شیخوخیت دبیرکل حل کنند

 

نگام ، سیاسی _ روز جمعه هفته گذشته، الیاس حضرتی عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در جمع خبرنگاران اعلام کرد که وی قائم‌مقام جدید این حزب و جانشین منتجب‌نیا شده است ، ساعتی نگذشت که برخی اعضای شورای مرکزی اعتمادملی مانند قائمی دبیر این حزب در تهران و رحمت الله بیگدلی در گفت‌وگوهایی اقدام حضرتی را کودتا در حزب دانستند ، این اختلافات که از زمان برگزاری کنگره حزب اعتمادملی در ۴ خرداد آغاز شد، در بخش دوم این کنگره و در زمان رأی‌گیری برای اعضای شورای مرکزی، به درگیری منتهی شد ، هر چند دفتر رسول منتجب‌نیا بیانیه‌ای علیه حضرتی منتشر و وی را تهدید به افشاگری درباره زد و بند در شهرداری تهران و مسئولیت دادن به افراد فاسد کرد، امروز نیز رسول منتجب‌نیا ، قائم مقام حزب اعتمادملی خطاب به اعضای این حزب در سراسر‌ کشور‌ درباره حوادث اخیر پیامی صادر کرد و خود را همچنان قائم‌مقام حزب معرفی کرده است.

 

 دفتر منتجبنیا با اشاره به اظهار نظری از سوی الیاس حضرتی نوشته بود: حضرتعالی به موفقیت حزب در انتخاب شهردار تهران اشاره کرده و آن را دلیل اثرگذاری و توفیق این حزب دانستید! ایکاش به معاملات و قرار و مدارهای پشتصحنه با افراد و احزاب تندرو برای رسیدن به این پیروزی و نیز ستاد تقسیم غنائم مسئولیتهای شهرداری بین دوستان و همفکران خود یا مافیای دلالی پست‌ها و وعده‌هایی که در زمان دعوت به کنگره و نیز شورای مرکزی اخیر به افراد داده شده است و همچنین افرادی که به‌ناحق و بدون شرایط لازم در مسئولیت‌های گوناگون شهرداری اخیراً منصوب شده‌اند اشاره می‌فرمودید و در صورت لزوم نام افراد را همراه با سوابق و پرونده فساد مالی و اخلاقی آنها به‌اطلاع عموم خواهیم رساند.

به دنبال انتشار این بیانیه، غلامرضا انصاری عضو حزب اتحاد ملت با انتقاد از ادعاهای مطرح در بیانیه، گفت: بعضی رفتارها دور از شأن اخلاق اسلامی و اعتقاد به اصلاح‌طلبی است. وی افزود: اگر چنین فردی در مجموعه اصلاح‌طلبان وجود دارد، آقای منتجب‌نیا کلی‌گویی نکند و اسناد مربوطه را به وزارت اطلاعات و نهادهای انتظامی و قضایی بدهد تا به طور جدی با افراد متخلف برخورد شود.

غلامرضا انصاری عضو شورای مرکزی حزب اتحادملت در واکنش به ادعاهای منتجب نیا گفت: اگر چنین افراد زدوبندکننده‌ای در مجموعه اصلاح طلبان وجود دارند، آقای منتجب نیا کلی گویی نکند و اسناد مربوطه را به وزارت اطلاعات، نهادهای انتظامی و قضایی بدهد تا به طور جدی با فرد یا افراد متخلف برخورد شود.

وی در واکنش به تهدیدهای منتجب‌نیا گفت : اسناد متخلفان را به وزارت اطلاعات، نهادهای انتظامی و قضایی بدهید ، اختلافات درون حزبی را با شیخوخیت دبیرکل حل کنید ، رسانه‌ای‌کردن اختلافات حزب اعتماد ملی برای اعتبار خودشان هم خوب نیست ،  اگرحزب اتحادملت نفوذ داشت کس دیگری شهردار می‌شد.

رسول منتجب نیا: قائم مقام «اعتماد ملی» هستم / هیچ‌گونه تغییری در ارکان حزب صورت نپذیرفته / جلسه ای که الیاس حضرتی تشکیل داد، غیرقانونی بود

جلسه شورای مرکزی قانونی اعلام شده (جمعه ۴/۲۲) تا اعلام نظر مراجع قانونی به‌تعویق خواهد افتاد تا خدای‌ نکرده منجر به‌برخی منازعات غیرقابل پیش‌بینی و تبعات جبران‌ناپذیر نشود.

رسول منتجب‌نیا خطاب به اعضای حزب اعتماد ملی در سراسر کشور پیامی صادر و تاکید کرد که هیچ‌گونه تغییری در ارکان حزب اعتمادملی صورت نپذیرفته است.

 

متن این پیام به شرح زیر است:

 

«بسم‌ الله الرحمن‌ الرحیم‌

اعضای محترم شورای مرکزی حزب اعتماد ملی و اعضای محترم حزب در سراسر کشور خواهران و برادران عزیز

سلام علیکم. چنان‌که‌ استحضار دارید این‌جانب به‌حکم وظیفه قانونی قائم مقام دبیرکل، مصرح در ماده ۱۹ بند ۱ و ۶ اساسنامه و ماده ۲ آیین‌نامه شورای مرکزی و با تاکید دبیرکل محترم حزب، در نامه مورخ ۹۷/۴/۶ شما عزیزان را برای حضور در جلسه مورخ ۹۷/۴/۲۲ جلسه‌ شورای مرکزی دعوت کردم و امید داشتم این جلسه نقطه عطفی در راستای‌ انسجام، همدلی و وحدت اعضا و فعال‌تر شدن حزب باشد، اما متاسفانه آقای الیاس حضرتی بدون داشتن هیچ‌گونه مسوولیت و ماموریتی‌، پس از اعلام دعوت این‌جانب اعضای شورای‌ مرکزی‌ را برای حضور در جلسه غیرقانونی مورخ ۹۷/۴/۱۵ دعوت کرد و به‌رغم تلاش وافر و تاکید ایشان و همراهان وی، در جلسه بی‌اعتبار مزبور تنها ۲۴ نفر صاحب حق رای شرکت کردند و لیکن به‌سرعت از طریق رسانه ها مصوبات غیرقانونی در جلسه غیرقانونی را به عنوان امر قطعی اعلام کردند.

نظر به‌این‌که تلاش‌های این‌جانب همواره در طریق‌ ایجاد وحدت و جلوگیری از انشقاق و اختلاف بوده است و با توصیه دبیرکل محترم تلخی‌ها و جفاها و سختی‌ها را متحمل شده‌ام و از سویی گزارش آن جلسه غیرقانونی از طرق مختلف از جمله بازرسان رسمی حزب به مراجع قانونی ارسال شده و به‌زودی اعلام نظر خواهند کرد.

از این‌رو ضمن عذرخواهی از خیل عظیم اعضای‌ محترم حزب در سراسر کشور اعلام می دارم:

۱. جلسه شورای مرکزی قانونی اعلام شده (جمعه ۴/۲۲) تا اعلام نظر مراجع قانونی به‌تعویق خواهد افتاد تا خدای‌ نکرده منجر به‌برخی منازعات غیرقابل پیش‌بینی و تبعات جبران‌ناپذیر نشود.

۲. با عنایت به آنچه که عرض‌ شد هیچ‌گونه تغییری در ارکان حزب صورت نپذیرفته و احدی حق کم‌ترین تغییر و تبدیل و حتی تغییر جلسات را نخواهد داشت.

ان‌شاءالله این حزب فراگیر در آینده‌ای نزدیک از همه بحران‌ها واختلافات عبور خواهد کرد.

با تشکر

قائم مقام دبیرکل حزب اعتمادملی

رسول منتجب‌نیا»

 

واکنش عضو حزب اتحاد ملت به تهدیدهای منتجب‌نیا: اسناد متخلفان را به وزارت اطلاعات، نهادهای انتظامی و قضایی بدهد/ اختلافات درون حزبی را با شیخوخیت دبیرکل حل کنند/ رسانه‌ای‌کردن اختلافات حزب اعتماد ملی برای اعتبار خودشان هم خوب نیست/ اگرحزب اتحادملت نفوذ داشت کس دیگری شهردار می‌شد

عضو شورای مرکزی حزب اتحادملت در واکنش به ادعاهای منتجب نیا گفت: اگر چنین افراد زدوبندکننده‌ای در مجموعه اصلاح طلبان وجود دارند، آقای منتجب نیا کلی گویی نکند و اسناد مربوطه را به وزارت اطلاعات، نهادهای انتظامی و قضایی بدهد تا به طور جدی با فرد یا افراد متخلف برخورد شود.

گروه سیاست نامه نیوز: دعوا در حزب اعتماد ملی بین طیف حامی رسول منتجب نیا و طیف حامی الیاس حضرتی بالا گرفته است. منتجب نیا در واکنش به انتخاب حضرتی به قائم مقامی حزب، نامه ای سرگشاده نوشت و تهدید کرد که معاملات پشت پرده حضرتی با احزاب تندرو جریان اصلاحات را در حوزه مدیریت شهری افشا خواهد کرد. این مسئله با واکنش سایر اصلاح طلبان از جمله غلامرضا انصاری عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت مواجه شد.

غلامرضا انصاری درباره ادعای رسول منتجب نیا نسبت به معاملات پشت پرده الیاس حضرتی و احزاب تندرو اصلاح طلب در حوزه مدیریت شهری و تشکیل ستاد تقسیم غنائم و مافیای دلّالی پُست‌ها به نامه نیوز گفت: بعضی رفتارها دور از شأن اخلاق اسلامی و اعتقاد به اصلاح طلبی است.
وی افزود: زمانی ادعا این بود که تمام کرسی های هیأت تدوین کننده لیست انتخابات شورای شهر پنجم در اختیار حزب اتحاد ملت است، بنده ازمؤسسین حزب اتحاد ملت و عضو شورای مرکزی این حزب هستم، اگر حزب اتحاد ملت نفوذ داشت باید در لیست نهائی قرار می گرفتم اما با وجودی که طبق شاخص های تعریف شده و اعتراف بسیاری از دوستان تصمیم ساز و تصمیم گیر در آن هیأت جزءبالاترین امتیاز هادر بین نامزدهای اصلاح طلب قرارداشتم اما حذف شدم. براساس تعهد اخلاقی نیز نخستین کسی بودم که به نفع لیست نهایی اصلاح طلبان اعلام انصراف کردم و تمام توانم را به کار گرفتم تا تمام نامزدهای درون لیست رأی بیاورند.وهیج گونه سهم طلبى ننمودیم.
عضو حزب اتحاد ملت ایران اظهار کرد: بعد از استعفای آقای نجفی، بنا به اظهارات منتشره اعضای شورای شهر برنامه آقای سیدمحمود حسینی از همه نامزدهای مستعد قرار گرفتن در جایگاه شهردار تهران جامع تر بود، سوابقی کاری او نیز همطراز سایر نامزدها و حتی در مولفه هایی بالاتر بود، اگر قرار به اعمال نفوذ حزب اتحاد ملت بود او باید شهردار می شد اما آقای افشانی رأی ۱۸ نفر از اعضای شورای شهر را به دست آورد در حالیکه اعضای حزب اعتماد ملی در شورا ۳ رأی داشتند.
وی ادامه داد: ما به نامزدهای قرار گرفته در لیست امید اعتماد کردیم بنابراین دور از انصاف و اخلاق است که وقتی کسی منافع شخصی اش به خطر می افتد کل جریان سیاسی اصلاحات را زیر سئوال ببرد.
این فعال سیاسی اصلاح طلب اظهار کرد: وجود اختلاف نظر در هر حزبی طبیعی است، معتقدم دو طیف حاضر در حزب اعتمادملی حرف های درون مجموعه را به فضای عمومی نکشانند بلکه آقای منتجب نیا و دوستان اکثریت آن حزب مسائل بین خود را با شخیوخیت دبیرکل و اعضای شورای مرکزی حزب اعتمادملی وبزرگان اصلاح طلب حل کنند. طرح چنین مباحثی دور از اخلاق و حتی توهین به شخص خود ایشان و حزب متبوع اش است چون حزبی که مدعی داشتن پایگاه اجتماعی در سراسر کشور است، طرح این ادعا که چند عضوش با حزب دیگر سمپاتی دارند کارشایسته ای نیست.
وی درباره این موضع منتجب نیا که گفته در صورت لزوم نام افراد را همراه با پرونده فساد مالی و اخلاقی آنها به‌اطّلاع عموم خواهد رساند، گفت: یکی از ویژگی های اصلاح طلبی صداقت، سلامت ،پاک دستى و درست کاری است. اگر چنین فردی در مجموعه اصلاح طلبان وجود دارد، آقای منتجب نیا باید اسناد مربوطه را به متولیان انتظامى و قضایی بدهد تا به طور جدی با فرد یا افراد متخلف برخورد شود.
انصاری تأکید کرد: با توجه به آنکه همه نهادهای نظارتی دقت لازم را نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی و تشکل های رسمی دارند اگر چنین افرادی در جریان اصلاحات بودند ۱۰ ها بار برخورد با آنها صورت می گرفت. ضمن آنکه ما اصلاح طلبان اعتقاد راسخ و جدی داریم که متخلف در هر سطحی باید به سزای اعمالش برسد و اگر این فرد در حوزه اصلاح طلبی باشد باید با او شدیدتر از بقیه خودمان برخوردوطردنمائیم.
وی با بیان اینکه اقبال عمومی به اصلاح طلبی براساس صداقت و سلامت مالى واخلاقى انجام می شود، افزود: شاخص اصلاح طلب آقای خاتمی است که بعد از ۸ سال ریاست جمهوری در یک آپارتمان معمولی شخصى زندگی می کند. پس وقتی به یک جریان التزام و اعتقاد داریم باید این را به طور عملی نشان دهیم اما اگر چنین اعتقادی وجود ندارد دلیلی به پرداخت هزینه نیست.
عضو حزب اتحاد ملت بیان کرد: اگر عناصری در جریان اصلاح طلب زدوبند می کنند، اسم آنها باید افشا شود چون مردم چنین کارهایی را از هیچ کس اعم از اصولگرا و اصلاح طلب نمی پذیرند.
وی با یادآوری تخلفات مالی دولت نهم و دهم و دوران شهرداری قالیباف و احمدی نژاد گفت: وقتی گمنام ترین چهره های سیاسی در انتخابات شورای شهر پنجم و مجلس دهم مورد اعتماد مردم قرار گرفتند به خاطر شاخص های اصلاح طلبی بود، اگر روزی این شاخص ها مورد خلل واقع شوند، افکارعمومی به شدت از اقبال به نامزدهای جریان اصلاحات برمی گردد.
این فعال سیاسی اصلاح طلب تأکید کرد: مطمئنم جریان اصلاحات چون معتقد به شفاف سازی و فضای باز رسانه ای است، نقد را از خود شروع می کند و اجازه نمی دهد اتفاقی که در دولت های نهم و دهم و بین سال های ۸۲ تا ۹۶ در مدیریت شهری رخ داد تکرار شود.
وی ادامه داد: اولین کسانی که با فریاد و صدای بلند حرف شان را به گوش افکارعمومی می رسانند و تخلفات را از جانب هر کسی باشد افشا می کنند اصلاح طلبان خواهند بود چون اجازه نمی دهند عرصه اصلاح طلبی جولانگاه عناصر فرصت طلب و کسانی باشد که منافع شخصی را بر منافع جمعی ترجیح می دهند.

One thought on “تاکید منتجب نیا و دفتر او بر دخالت برخی احزاب اصلاح طلب در اختلاف های درونی اعتماد ملی و زد و بند در انتخاب شهردار تهران ؛ غلامرضا انصاری : اگراتحادملت نفوذ داشت کس دیگری شهردار می‌شد ، اختلافات درون حزبی را با شیخوخیت دبیرکل حل کنند

Comments are closed.