کشف ۱۸۰ گرم هروئین و ۴ عدد گوشی اندروید در زندان رجائی شهر کرج

 

مهرداد شاکری

 

به نقل از منابع خبری زندان رجائی شهر کرج، روز یکشنبه مورخ ۱۷ تیر ماه، در پی یورش گارد بازرسی زندان رجائی شهر به سالن ۱۷ بند ۶ آن زندان، مقدار قابل توجه ۱۸۰گرم مواد مخدر از نوع هروئین و ۴عدد گوشی اندرویدی کشف گردیده است.

 

این منبع مطلع در ادامه گزارش خود می افزاید قیمت هر یک گرم هروئین در داخل زندان، بالغ بر یک میلیون تومان خرید و فروش میگردد و مبلغ پرداختی برای خرید یک عدد گوشی تلفن همراه نیز، هم اکنون ده میلیون تومان میباشد.

 

واردات گوشی و مواد مخدر به داخل زندان رجائی شهر، از طریق زندانیان با در نظر گرفتن نحوه بازرسی بدنی و استفاده از تجهیزات و سگ های حساس به مواد مخدر، عملا غیر ممکن بوده و صرفا از طریق مدیران رده بالای زندان که توانایی وارد شدن به محوطه زندان بوسیله اتومبیل شخصی خود را دارند، امکان پذیر میباشد.

 

مدیران زندان رجائی شهر کرج در حالی برای بدست آوردن منافع مالی بسیار، در واردات انواع مواد مخدر دست داشته و باندهای مافیایی تشکیل داده اند که این روزها خطر ابتلای آرش صادقی به سرطان و عدم رسیدگی پزشکی و اعزام این زندانی سیاسی به بیمارستان، نگرانی تمامی فعالان حقوق بشری را بر انگیخته است، به نحویکه این امر توجه نهادهای بین المللی حقوق بشری همچون عفو بین الملل را نیز برانگیخته و سبب صدور محکومیت برای این اقدام غیر انسانی گردیده است.

 

خاطرنشان میگردد، رئیس فعلی زندان رجایی شهر کرج که غلامرضا ضیائی نام دارد، در سال سیاه ۸۸ که منجر به کشته و زندانی شدن صدها تن از شهروندان معترض به نتایج انتخابات گردید، رئیس بازداشتگاه مخوف کهریزک بود که شکنجه و ضرب و شتم و در نهایت به قتل رساندن متهمان را میتوان از سوابق مدیریتی غلامرضا ضیائی قلمداد نمود که نام او بدلیل جنایت علیه شهروندان ایرانی، در لیست تحریم اشخاص از سوی ایالات متحده امریکا قرار گرفته است.

 

نگام ؛ ناگفته های ایران ما