اخبار روز علم و تکنولوژی ؛ آرامبخشی که اعتیادآور نیست / کشف قدیمی‌ترین رنگ‌های دنیا در فسیل‌های میلیارد ساله

نگام ؛ علم و تکنولوژی _ آموزش مدیریت پسوردهای ذخیره شده در مرورگر کروم ؛ هوش مصنوعی که “چشم سوم” دارد ؛ ادعای دانشمند سابق ناسا درباره فرازمینی‌ها! ، از مهم ترین اخبار روز علم و تکنولوژی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

آرامبخشی که اعتیادآور نیست

با رواج بحران اعتیاد در جوامع، یافتن آرامبخش‌های غیرمخدر، از اهمیت بسیاری برخوردار است.پژوهشگران “دانشگاه واشنگتن در سن‌لوئیس” (WUSTL) دریافته‌اند داروی غیرمخدری موسوم به “EMA401” می‌تواند سلول‌های مورد نظر را خارج از سیستم عصبی هدف قرار دهد.پس از مرگ حدود ۶۴ هزار نفر بر اثر مصرف بیش از حد مخدرها در سال ۲۰۱۶، “وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا” (HHS)، شرایط را بحرانی اعلام کرد و تنها راه حل این مشکل، ابداع یک روش درمانی و داروی جدید بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

کشف قدیمی‌ترین رنگ‌های دنیا در فسیل‌های میلیارد ساله

دانشمندان “دانشگاه ملی استرالیا” (ANU) موفق شدند قدیمی‌ترین رنگ‌های موجود در زمین را کشف کنند. به گفته این دانشمندان، رنگدانه‌های صورتی روشن که پیشینه آنها به بیش از یک میلیارد سال پیش بازمی‌گردد، بقایای برخی از قدیمی‌ترین ارگانیسم‌های میکروسکوپی هستند که زمانی در یک اقیانوس کهن سکونت داشته‌اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

آموزش مدیریت پسوردهای ذخیره شده در مرورگر کروم

همان طور که می دانید، رمز عبور اکانت های مختلف شما در مرورگرهای مختلف ذخیره می شوند و هنگامی که مجددا قصد ورود به اکانت خود را داشته باشید، دیگر نیازی به تایپ کردن مجدد آنها نیست. پسوردهای ذخیره شده در مرورگر کروم به صورت رمزنگاری شده و مخفیانه در آن باقی می مانند و هر زمان که به آنها نیاز داشته باشید، همیشه در دسترس هستند، اما مطمئنا برای شما نیز پیش آمده که قصد ورود به اکانت خود روی دستگاه جدیدی را داشته باشید، اما رمزتان را فراموش کرده اید. در این حالت می توانید از پسوردهای ذخیره شده در مرورگر کروم استفاده کنید.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

محققان ام.آی.تی توسعه دادند؛هوش مصنوعی که “چشم سوم” دارد

این فناوری شگفت انگیز می‌تواند اشیا را حتی در صورت پنهان شدن نیز شناسایی کند.این سیستم از یک فناوری رادار مانند برای ردیابی افراد در حین حرکتشان استفاده می‌کند. این فناوری “RF-Pose” نام دارد و قادر به تشخیص حالات افراد اعم از راه رفتن، نشستن، ایستادن، و دست تکان دادن آنها نیز است.در آزمایشات اولیه این فناوری توانست با دقت ۸۳ درصد افراد را شناسایی کند به همین دلیل توسعه دهندگان آن بر این باورند که RF-Pose می‌تواند در آینده در کارهای مختلف از جمله کارهای پلیسی، عملیات نجات و مراقبت‌های بهداشتی، مورد استفاده قرار گیرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ادعای دانشمند سابق ناسا درباره فرازمینی‌ها!

ادعای یک دانشمند و محقق سابق ناسا درباره فرازمینی ها خبرساز شده است. بنا به ادعای “کوین کناس” فرازمینی ها وجود دارند اما حیات آنها از سوی بسیاری از حکومت ها مخفی نگه داشته شده است. کوین که پرفسور دانشگاه فیزیک آلبانی است می گوید شواهد زیادی دال بر وجود موجودات فضایی وجود دارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید