اخبار روز سلامت و پزشکی ؛ علایم اولیه سرطان خون (LEUKEMIA) در کودکان چیست؟ / چند ساعت یک بار نوار بهداشتی باید تعویض شود؟ / این نشانه ها می گویند مرگ شما نزدیک است!

نگام ؛ سلامت و پزشکی _ خواص شگفت انگیز هندوانه در درمان بیماری های مهم! ؛  غده پروستات در مردان و هر آنچه باید در مورد آن بدانید ، از مهم ترین اخبار روز سلامت و پزشکی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

علایم اولیه سرطان خون (LEUKEMIA) در کودکان چیست؟

بسیاری از نشانه های سرطان خون در کودکان نشانه های بیماری های رایج دوران کودکی هستند. سرطان خون می‌ تواند مزمن باشد و نشانه‌ ها به کندی رشد کنند و یا ممکن است حاد باشد و نشانه ‌ها بسیار سریع ظاهر شوند.لوسمی، کودکان و نوجوانان را تحت تاثیر قرار می دهد و طبق گفته موسسه ملی سرطان در ایالات متحده، این شایعترین نوع سرطان در کودکان زیر ۱۵ سال است. هر ساله حدود ۴۰۰۰ کودک به سرطان خون مبتلا می شوند.لوسمی بر سلول های خونی اثر می گذارد. این بیماری سبب ایجاد گلبول های سفید غیرطبیعی در مغز استخوان فرد می شود. اینها پس از آن از طریق جریان خون حرکت می ‌کنند و تولید سلول‌ های سالم خون را سرکوب می ‌کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

مهم نیست که جریان خون شما منظم ,متوسط و یا زیاد است. شما باید پد بهداشتیان را هر ۴ ساعت یک بار تعویض کنید.شما باید به یاد داشته باشید,اگرچه نوار بهداشتی شما خشک و تمیز به نظر برسد ،اما خون در پدشما جاری شده است و با توجه به طراحی پد بهداشتی شما ،خون در آن لخته میشود.وقتی این اتفاق میفتد ,میکروارگانیسم ها میتوانند باعث عفونت شوند و بسیاری از خطرات سلامتی را بوجود آورند ؛ اگر جریان و گردش خون شمازیاد باشد,حداقل هر دو ساعت یک بار باید پدهای خود را عوض کنید .

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

این نشانه ها می گویند مرگ شما نزدیک است!

سکته های قلبی و مغزی یا سرطان ، بیماری هایی که اکثر ما فکر می کنیم علت مرگ هستند اما از نشانه های مرگ چه می دانیم؟ شاید فکر کردن درباره این مسئله چندان خوشایند نباشد اما همه ما دیر یا زود خواهیم مُرد. همه ما با تاریخ انقضا به دنیا می آییم و کاری هم نمی توانیم برای این موضوع بکنیم. انتخاب سبک و نوع زندگی همراه با عوامل زیست محیطی می تواند مسبب مرگ زودهنگام شود. بهترین کار این است که تمام تلاشتان را بکنید و چندان نگران احتمالات حقیقی اما نه چندان نزدیک نباشید و به خودتان بابت این مسئله آسیب وارد نکنید. اگر نسبت به داشتن یک زندگی طولانی تر و سالم تر خیلی جدی هستید، بهتر است ببینید که آیا هیچ یک از نشانه های زیر درباره شما و وضعیت فعلی تان صدق می کند یا نه.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

هندوانه حاوی ماده‌ای به نام لیکوپن است، و آن آنتی اکسیدی است که به جلوگیری از بیماری‌ های قلبی و سرطان کمک می‌کند. البته باید در نظر داشت که این خاصیت یک شبه انجام نمی‌شود و باید مداومت داشته باشد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

غده پروستات در مردان و هر آنچه باید در مورد آن بدانید

پروستات غده‌ای است که جز دستگاه تناسلی مردانه محسوب می‌شود و ترشحات برون‌ریز دارد که وارد مجرای تناسلی- ادراری می‌ شود.
پروستات، ترشحات قلیایی و شیری رنگ را ذخیره و ترشح می کند که معمولا ۲۵ تا ۳۰ درصد حجم منی را به همراه اسپرم ها و مایع منی‌ تشکیل می ‌دهد. پروستات همچنین دارای عضلات صافی است که به بیرون راندن منی هنگام انزال کمک می ‌کند.
در یک مرد سالم، پروستات کمی بزرگ تر از یک گردو است. پروستات در جلو و کمی پایین‌تر از مثانه قرار دارد و  پیشابراه را در زیر مثانه احاطه می‌ کند و می ‌توان در حین معاینه مقعدی آن را لمس کرد.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز سلامت و پزشکی ؛ علایم اولیه سرطان خون (LEUKEMIA) در کودکان چیست؟ / چند ساعت یک بار نوار بهداشتی باید تعویض شود؟ / این نشانه ها می گویند مرگ شما نزدیک است!

Comments are closed.