اخبار روز ترکیه ؛ شاکیرا فردا در استانبول کنسرت میدهد / استقبال گردشگران از استخر آبگرم طبیعی هیراپولیس در دنیزلی ترکیه/ گفتگوی تلفنی وزرای امور خارجه ترکیه و ایران

نگام ؛ ترکیه _ جنید چاکر دیدار کرواسی و انگلیس را قضاوت خواهد کرد ؛ دبیرکل ناتو : ترکیه از حق خریداری سیستم پدافند هوایی اس ـ ۴۰۰ برخوردار است ، از مهم ترین اخبار روز ترکیه بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

شاکیرا فردا در استانبول کنسرت میدهد

شاکیرا، خواننده، ترانه ساز، رقاص و هنرپیشه کلمبیایی لبنانی الاصل، فردا عصر در استانبول کنسرت خواهد داد.این هنرمند که از اسامی مهم در عرصه موسیقی پاپ و راک لاتین میباشد، در چهارچوب “تور جهانی ال دورادو”، فردا در وودافون پارک استانبول کنسرت میدهد.وی که امروز با خانواده اش به ترکیه خواهد آمد، پس از ۱۲ سال، برای اولین بار در استانبول کنسرت میدهد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

استقبال گردشگران از استخر آبگرم طبیعی هیراپولیس در دنیزلی ترکیه

استخر باستانی آبگرم طبیعی ۲ هزار و ۵۰۰ ساله در شهر باستانی هیراپولیس واقع در شهرستان پاموک‌کاله استان دنیزلی ترکیه که در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد، علی رغم گرمای شدید هوا مورد استقبال گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفته است.استخر مذکور که در شهر باستانی هیراپولیس واقع شده است که در فصول زمستان و تابستان برای بازدید کنندگان خدمات بهداشتی ارائه می کند، شلوغ‌ترین روزهای فصل را تجربه می کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

گفتگوی تلفنی وزرای امور خارجه ترکیه و ایران

مولود چاووش اوغلو وزیر أمور خارجه ترکیه و محمد جواد ظریف وزیر أمور خارجه ایران گفتگوی تلفنی انجام دادند.ظریف در این گفتگوی تلفنی به مولود چاووش اوغلو بعلت انتخاب مجدد به مقام وزارت أمور خارجه تبریک گفت.وزرای أمور خارجه ترکیه و ایران در این گفتگوی تلفنی با اشاره به روابط سازنده و مطلوب بین دو کشور به لزوم ادامه و توسعه همکاری های فی مابین بمنظور حراست از ثبات و امنیت منطقه ایی و بین المللی در عرصه های مختلف با اتکا به اصل منافع مشترک و حسن همجواری تاکید کردند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

جنید چاکر دیدار کرواسی و انگلیس را قضاوت خواهد کرد

فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) اعلام کرد: جنید چاکر، داور بین‌المللی فوتبال از ترکیه دیدار کرواسی و انگلیس در چارچوب نیمه نهایی مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را قضاوت خواهد کرد.چاکیر را در امر قضاوت این بازی که در ورزشگاه لوژنیکی، مسکو برگزار خواهد شد، دو هموطنش به نام‌های «بهاالدین دوران» و «تاریک اونگون» همراهی خواهند کرد. داور چهارم این بازی نیز بیورن کویپرس از هلند خواهد بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

دبیرکل ناتو : ترکیه از حق خریداری سیستم پدافند هوایی اس ـ ۴۰۰ برخوردار است

ینس استولتنبرگ دبیر کل ناتو در مصاحبه با یکی از خبرگزاری های روسی اعلام کرد : ترکیه از حق خریداری سیستم های پدافند هوایی اس ـ ۴۰۰ ساخت روسیه برخوردار است.استولتنبرگ در رابطه با حق ترکیه برای خریداری سیستم پدافند هوایی اس ـ ۴۰۰ گفت : اعضای ناتو حق دارند تا در مورد نوع سلاح هایی که خریداری می کنند، خود تصمیم بگیرند. آنچه که برای ناتو حائز اهمیت است هماهنگی سلاح های خریداری شده با یکدیگر است. زیرا این در حین ترتیب عملیات نظامی و ماموریت ها برای ناتو در موقعیت یک مسئله کلید قرار دارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز ترکیه ؛ شاکیرا فردا در استانبول کنسرت میدهد / استقبال گردشگران از استخر آبگرم طبیعی هیراپولیس در دنیزلی ترکیه/ گفتگوی تلفنی وزرای امور خارجه ترکیه و ایران

Comments are closed.