اخبار روز علم و تکنولوژی ؛ خواب آرام با هدست فناورانه / دوربین های جدید شرکت Nikon با لنزهای فوق العاده

نگام ؛ علم و تکنولوژی _ با نسل جدید حافظه ها آشنا شوید؛ از رم LPDDR5 تا کارت های SD Express ؛ استفاده از میدان های الکتریکی اتمسفر برای پرواز ؛ جهش ۱۰ پله‌­ای ایران در رتبه‌بندی شاخص جهانی نوآوری ، از مهم ترین اخبار روز علم و تکنولوژی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

خواب آرام با هدست فناورانه

استرس و فشار کار روزانه باعث شده است که این روزها تعداد زیادی از مردم با مشکلاتی در خواب شبانه مواجه شوند. برخی نیز هنگام سفرهای طولانی نمی‌توانند حتی یک لحظه به خواب بروند که این موضوع بسیار خسته‌کننده است، اما فعالان عرصه فناوری کاربران را تنها نگذاشته و با فناوری‌های پوشیدنی به یاری آنها شتافته‌اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

دوربین های جدید شرکت Nikon با لنزهای فوق العاده

اگر شما دوربینی با لنز تلسکوپ داشتید چیکار می کردید؟ قطعاً دوربین جدید شرکت Nikon به نام P1000 می تواند شما رو شگفت زده کند. این دوربین با لنزی که قادر به قدرت زوم تا ۱۲۵ برابر می باشد توانسته نگاه خیلی از علاقه مندان رو به خود جلب کند. این دوربین احتمالا در ماه سپتامبر به بازار عرضه می شود و قیمت احتمالی اون ۱۰۰۰ دلار خواهد بود.این دوربین دارای لنز ۳۰۰۰mm می باشد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

با نسل جدید حافظه ها آشنا شوید؛ از رم LPDDR5 تا کارت های SD Express

پیشرفت فناوری های مربوط به حافظه موبایل به اندازه نمایشگر یا پردازنده قدرتمند ملموس نیست، ولی این قطعه سخت افزاری هم در حد بقیه موارد در کارکرد روان و بی نقص گوشی های موبایل نقش دارد. دنیای فناوری به سمت ویدیوها و تصاویر با کیفیت، بازی های واقع نما و یادگیری ماشینی پیش می رود و در این مسیر، با چالش بزرگی از نظر پهنای باند و ظرفیت حافظه روبرو شده است. خوشبختانه نسل جدید حافظه ها در راهند تا این محدودیت ها را از میان بردارند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

استفاده از میدان های الکتریکی اتمسفر برای پرواز

از مدت ها قبل محققان عنکبوت هایی را شناسایی کردند که به نظر می رسید با استفاده از تارهای خود در جریان های هوا معلق شده و پرواز می کنند.اما این دیدگاه دارای نقاط ضعفی است. برای مثال تار این عنکبوت ها شبیه به یک باله است و قابلیت به دام انداختن جریان هوا را ندارد، از طرفی این عنکبوت ها حتی در روزهای بدون باد نیز قادر به پرواز طولانی هستند.محققان با بررسی بیشتر موضوع به این نتیجه رسیدند که عنکبوت ها از میدان های الکتریکی برای به پرواز درآمدن استفاده می کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

سازمان جهانی مالکیت فکری اعلام کرد؛جهش ۱۰ پله‌­ای ایران در رتبه‌بندی شاخص جهانی نوآوری

امروز رتبه‌­بندی شاخص جهانی نوآوری در سال ۲۰۱۸ منتشر شد. بر همین اساس، جمهوری اسلامی ایران با جهشی قابل توجه از رتبه ۷۵ در سال ۲۰۱۷ به جایگاه ۶۵ در سال ۲۰۱۸ رسیده است. این در حالی است که رتبه ایران در این شاخص در سال ۲۰۱۵، ۱۰۶ بوده است.شاخص جهانی نوآوری نام گزارشی است که هر ساله توسط سازمان جهانی مالکیت فکری (WIPO) منتشر می‌­شود و در آن به رتبه‌بندی کشورها از منظر نوآوری می­‌پردازد. با توجه به اقدامات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اسلامی ایران در تعامل با وایپو و نیز دستگاه­‌ها و نهادهای مرتبط علم و فناوری کشور، زمینه ارتقای جایگاه ایران در این گزارش فراهم شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید