اخبار روز اجتماعی ؛ دهستان‌ها تبدیل به شوره‌زار شده ؛به داد دریاچه بختگان نرسیدند ؛آمار بالای سرطان و مرگ ‌میر جاده‌ای در ارسنجان / اتفاق عجیب در یک بیمارستان؛ «گروگان‌گیری در صورت عدم تسویه»

نگام ؛ اجتماعی _ توضیح تازه مسئولان درباره ریزش معدن کلاریز: ریزش معدن در کار نبوده، یک سنگ خورده به پای یک کارگر ؛ برده‌داری در جنوبِ تهران/مهمان‌نوازی از کودکان زباله‌گرد  ؛ آمارهای تکان‌دهنده از اعتیاد زنان:‌ تنها ۳.۸ درصد زنان معتاد برای درمان مراجعه می‌کنند ، از مهم ترین اخبار روز اجتماعی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

نماینده استان فارس در شورای عالی استان‌ها:دهستان‌ها تبدیل به شوره‌زار شده/به داد دریاچه بختگان نرسیدند/آمار بالای سرطان و مرگ ‌میر جاده‌ای در ارسنجان

عضو شورای شهرستان ارسنجان با اشاره به خشکسالی و تبعات آن برای روستاییان در خصوص شرایط دهستان‌ها هشدار داده و گفت: فقر مطلق در حال حاکم شدن است، آمار بالای سرطان در اینجا از میانگین کشوری بالاتر است. دومین تالاب بزرگ کشور خشک شده و هیچکس به دادش نمی‌رسد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

اتفاق عجیب در یک بیمارستان؛ «گروگان‌گیری در صورت عدم تسویه» ؛ تحویل ندادن جسد نوزاد به مادر ۱۹ ساله

بیمارستان اکبرآبادی تهران نزدیک به ۵ ماه پیش، یک زن افغان را بعد از زایمان به‌دلیل نداشتن توانایی مالی برای تسویه‌حساب به‌مدت سه‌روز در شرایط سختی نگه می‌دارند و جسد نوزاد را هم به خانواده تحویل نمی‌دهند

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

توضیح تازه مسئولان درباره ریزش معدن کلاریز: ریزش معدن در کار نبوده، یک سنگ خورده به پای یک کارگر

مسئولان محلی استان سمنان و مدیرعامل معادن زغال‌سنگ البرز شرقی حادثه کار ناشی از ریزش دیواره معدن کلاریز در صبح چهارشنبه ۲۰ تیر را انکار کردند. به گفته این دو، ریزش معدن در کار نبوده بلکه یک سنگ به پای یک کارگر خورده است. سخنان مدیرکل مدیریت بحران استان سمنان و مدیرعامل شرکت معادن ذغال‌سنگ البرز شرقی پس از آن منتشر شد که رسانه‌های جمهوری اسلامی از جمله ایلنا، خبرگزاری مهر و صدا و سیما از ریزش دیواره معدن خبردادند. صدا و سیما که خبر ریزش معدن را به نقل از پور معظمی رئیس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی دامغان منتشر کرده بود در گزارش مجددی با رئیسیان مدیرکل مدیریت بحران استان سمنان گفتگو کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

برده‌داری در جنوبِ تهران/مهمان‌نوازی از کودکان زباله‌گرد

عبدالله ۱۸ سال و فتح الله ۱۶سالش بود. اما نه چهره‌ی آنها و نه دست‌های پر پینه‌شان شبیه به ۱۶ -۱۸ساله‌ها بود. دنیای ۱۸سالگی عبدالله، نه کلاس کنکور داشت، نه دانشگاه و نه رویای‌های پر آب‌وتاب آینده. کارگران روزمرد مرکز بازیافت زباله بودند و دغدغه‌های روزمره‌شان، بیرون کشیدن نان خود و خانواده‌شان از میان انبوه زباله‌های تهران شده بود. چشم‌های سبز فتح الله در میان چهره‌ی آفتاب سوخته و تیره‌اش برق می‌زد، با این حال پلک‌های افتاده‌اش از کابوس‌هایی که در بیداری هر روز می‌دید، روایت می‌کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

آمارهای تکان‌دهنده از اعتیاد زنان:‌ تنها ۳.۸ درصد زنان معتاد برای درمان مراجعه می‌کنند

انوشیروان محسنی بندپی گفته بنا بر شیوع شناسی اعتیاد در سال ۹۴ در دامنه سنی ۱۵ تا ۲۵ سال به ازای هر ۶.۶ مرد، یک زن و در دامنه سنی ۲۵ تا ۴۴ سال به ازای هر ۱۶ مرد یک زن معتاد وجود دارد.همچنین در گروه سنی ۴۵ تا ۶۰ سال نیز در برابر هر ۱۷ مرد معتاد یک نفر زن معتاد است و بر همین اساس، در سنین پایین‌تر مشکل اعتیاد به سمت زنانه شدن سوق پیدا کرده است.به گفته رئیس سازمان بهزیستی، با توجه به این آمار، در سال ۹۶ اولویت این سازمان بر افزایش مراکز نگهداری زنان و کودکان معتاد قرار گرفته است. با توجه به اینکه بیش از ۵۱ درصد کودکان معتاد از طریق اعتیاد مادر گرفتار شده‌اند، به نقش حساس و کلیدی زنان در خانواده بیشتر مشخص می‌شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

One thought on “اخبار روز اجتماعی ؛ دهستان‌ها تبدیل به شوره‌زار شده ؛به داد دریاچه بختگان نرسیدند ؛آمار بالای سرطان و مرگ ‌میر جاده‌ای در ارسنجان / اتفاق عجیب در یک بیمارستان؛ «گروگان‌گیری در صورت عدم تسویه»

Comments are closed.