اخبار روز علم و تکنولوژی ؛ ایجاد پیست کارتینگ خورشیدی بوسیله خودروهای برقی بومی در زاهدان/ یونیفورم نظامی با امکان شارژ تلفن همراه

نگام ؛ علم و تکنولوژی _ سونی اکسپریا XA2 پلاس با نمایشگر ۶ اینچی و طراحی جدید معرفی شد ؛  تهیه اولین تصاویر رنگی سه بعدی از بدن انسان ، از مهم ترین اخبار روز علم و تکنولوژی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

با تلاش محققان دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد؛ایجاد پیست کارتینگ خورشیدی بوسیله خودروهای برقی بومی در زاهدان

پژوهشگران مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه آزاد اسلامی با طراحی و ساخت خودروهای کارتینگ برقی، درصدد هستند تا اولین پیست کارتینگ تمام برقی با انرژی خورشیدی را در زاهدان راه‌اندازی کنند.محققان این طرح با بررسی خودروهای کارتینگ بنزینی، اقدام به طراحی و ساخت خودروهای مشابه کردند. در این پروژه تحقیقاتی، این محققان به دانش فنی ساخت خودروهای کارتینگ برقی دست یافتند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

یونیفورم نظامی با امکان شارژ تلفن همراه

“آزمایشگاه تحقیقات نیروی هوایی آمریکا” (AFRL) در نظر دارد با همکاری “دانشگاه سینسینتی” (UC) آمریکا، لباس جدیدی ابداع کند که می‌تواند ابزار الکتریکی از جمله تلفن همراه را شارژ کند.پژوهشگران قصد دارند با استفاده از کربن، پوششی ابداع کنند که بتواند نیروی الکتریسیته را در نانولوله‌های کربن ذخیره کند. آنها باور دارند که این فناوری، تحولی بزرگی در پوشش و هواپیماهای جنگی ایجاد خواهد کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

سونی اکسپریا XA2 پلاس با نمایشگر ۶ اینچی و طراحی جدید معرفی شد

سونی ابتدای سال جاری میلادی گوشی های میان رده اکسپریا XA2 و XA2 Ultra را معرفی کرد و حالا عضو دیگری را به این خانواده افزوده است: سونی اکسپریا XA2 پلاس. این موبایل با دوربین ۲۳ مگاپیکسلی و چیپست اسنپدراگون ۶۳۰ از نظر مشخصات فنی به XA2/اولترا شبیه است، اما از نظر طراحی با دو برادرش فاصله گرفته و نمایشگر فوق عریض با حاشیه های اندک دارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

تهیه اولین تصاویر رنگی سه بعدی از بدن انسان

برای ساخت این اسکنر از حسگری استفاده شد که موسسه سرن برای برخورددهنده هادرونی بزرگ ساخته است. این برخورد دهنده در واقع یک شتاب دهنده ذره ای مستقر در موسسه تحقیقاتی سرن در نزدیکی ژنو سوئیس است.در این فناوری جدید که Spectral CT نام دارد، حسگر سرن میرایی طول موج های اشعه ایکس را در هنگام عبور از مواد مختلف اندازه گیری می کند و پس از پردازش اطلاعات طیف سنجی به دست آمده، با استفاده از الگوریتم های مختلف، یک تصویر سه بعدی به دست می آید که عضلات، استخوان ها، آب، چربی، علایم بیماری ها و حتی ساعت بیمار را به طور کاملا واضح نشان می دهد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید