اخبار روز اقتصادی ؛ موانع موجود بر سر راه انتقال دارایی‌های ایران به داخل کشور / دولت رفاه یا دولتمردان مرفه؟! ؛ شاخص‌های ضعیف رفاهی در بخش مسکن

نگام ؛ اقتصادی _ قیمت‌گذاری سلیقه‌ای نهاده‌های کشاورزی و دامی توسط واردکنندگان/ وزارت جهاد گرانی نهاده‌ها را قبول ندارد  ؛ افت ۱۶ درصدی صادرات نفت ایران به هند، اوج‌گیری تولید عربستان   ، از مهم ترین اخبار روز اقتصادی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

موانع موجود بر سر راه انتقال دارایی‌های ایران به داخل کشور

پس از خروج آمریکا از برجام و با بازگشت قریب‌الوقوع تحریم‌های ثانویه آمریکا علیه جمهوری اسلامی، ایران بیش از پیش نگران مسدود شدن دارایی‌های خود در خارج از کشور به‌خصوص در کشورهای اروپایی است. یکی از جلوه‌های این نگرانی را می‌توان در قصد ایران برای انتقال ۳۰۰ میلیون یورو پول نقد با هواپیما از آلمان به داخل کشور مشاهده کرد؛ اقدامی کم‌سابقه که نشانگر جدیت خطر انسداد دارایی‌های ایران در خارج از مرزهای این کشور است.در حالی که جمهوری اسلامی مدعی نیاز به این پول‌ها برای تأمین ارزی مسافران ایرانی برای سفرهای خارجی است، ایالات متحده از انگیزه‌های دیگر مقام‌های ایران برای استفاده از منابع ارزی این کشور سخن می‌گوید.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

دولت رفاه یا دولتمردان مرفه؟!/ شاخص‌های ضعیف رفاهی در بخش مسکن

اخیرا یکی از مقامات ارشد وزارت راه و شهرسازی عنوان کرده است که انتظارات مردم از دولت برای حب مشکلات آنها، در حد و اندازه انتظارات از دولت رفاه است.وی اظهار داشت: به عنوان مثال وقتی محصولا لوکس کیوی دچار سرمازدگی می شود، باغداران از دولت انتظار پرداخت بدهی ها را دارند یا زمانی که در اثر زلزله واحدهای مسکونی تخریب می شوند، حادثه دیدگان انتظار دارند همه خسارات را دولت متقبل شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:قیمت‌گذاری سلیقه‌ای نهاده‌های کشاورزی و دامی توسط واردکنندگان/ وزارت جهاد گرانی نهاده‌ها را قبول ندارد

علی اکبری اظهار داشت: قیمت نهاده‌های کشاورزی و دامی در وضعیت فعلی نسبت به گذشته نباید هیچ فرقی کند، زیرا این نهاده‌ها  با دلارهای زیر ۴۲۰۰ تومان و ارز ۳۵۰۰ تومان و ۳۸۰۰ تومان وارد کشور شده اند و در آینده هم اگر قرار باشد این نهاده‌ها با دلار ۴۲۰۰ تومان وارد شود، باز هم نباید تغییرات محسوسی در قیمت این نهاده‌ها به وجود بیاید.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

افت ۱۶ درصدی صادرات نفت ایران به هند، اوج‌گیری تولید عربستان

خبرگزاری رویترز از قول منابع کشتی‌رانی و صنعتی گزارش داده‌است که به‌خاطر بازگشت تحریم‌های آمریکا، واردات نفت هند از ایران در ماه گذشته میلادی (ژوئن) نسبت به ماه پیش از آن ۱۵٫۹ درصد کاهش یافته و به ۵۹۲ هزار و ۸۰۰ بشکه در روز رسید.آمریکا در ماه مه از برجام خارج شد و تحریم‌های نفتی ایران از ماه نوامبر (آبان) دوباره به اجرا گذاشته می‌شود. رویترز می‌نویسد که هند با کاهش واردات می‌خواهد از تحریم‌های آمریکا معاف شود.این گزارش که چهارشنبه ۲۰ تیرماه منتشر شده‌است، می‌گوید که کاهش خرید نفت از ایران در حالی است که هند طی ماه گذشته کل واردات نفت خود را بیش از ۱۰ درصد افزایش داد. آمریکا، جمهوری آذربایجان، مکزیک و تولیدکننده‌های خاورمیانه صادرات به هند را افزایش داده‌اند.رویترز می‌نویسد که دو پالایشگاه خصوصی «نایارا» و «رلاینس» در نظر دارند کلاً خرید نفت از ایران را متوقف کنند و در ماه گذشته نیز به مقدار بسیار اندکی نفت از جمهوری اسلامی خریده‌اند، اما پالایشگاه‌های دولتی میزان خرید نفت ایران را در ماه ژوئن ۱۰ درصد افزایش داده‌اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز اقتصادی ؛ موانع موجود بر سر راه انتقال دارایی‌های ایران به داخل کشور / دولت رفاه یا دولتمردان مرفه؟! ؛ شاخص‌های ضعیف رفاهی در بخش مسکن

Comments are closed.