اخبار روز حقوق بشر ؛ عفو بین‌الملل ‘شلاق زدن مرد ایرانی به جرم شرابخواری در نوجوانی’ را محکوم کرد/ محمود بهشتی لنگرودی از ده روز پیش در اعتصاب غذا بسر می‌برد

نگام ؛ حقوق بشر _ هشت ماه حبس بیشتر برای محمد امین آگوشی و ایرج محمدی ؛ امیرحسین میراسماعیلی بازداشت شد ، از مهم ترین اخبار روز حقوق بشر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

عفو بین‌الملل ‘شلاق زدن مرد ایرانی به جرم شرابخواری در نوجوانی’ را محکوم کرد

عفو بین‌الملل شلاق زدن یک مرد ایرانی به جرم نوشیدن مشروب الکلی در نوجوانی را محکوم کرده است. دادستان کاشمر اجرای حکم شلاق در ملاء عام را تایید و بر ادامه این رویه تاکید کرده است.این سازمان مدافع حقوق بشر در بیانیه‌ای گفته است که یک مرد جوان ایرانی به خاطر اینکه در سن ۱۴ یا ۱۵ سالگی مشروب خورده بود به هشتاد ضربه شلاق محکوم شد و این حکم در ملاء عام به اجرا درآمد. عفو بین‌الملل در بیانیه خود افزوده است که این حکم بیش از ده سال پس از زمان شرابخواری این مرد به اجرا در آمد و “نشان‌دهنده یک نظام قضایی است که قساوت را قانونی کرده است.”

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

محمود بهشتی لنگرودی از ده روز پیش در اعتصاب غذا بسر می‌برد

محمود بهشتی لنگرودی از فعالان کانون صنفی معلمان از دوشنبه یازدهم تیرماه در زندان اوین دست به اعتصاب غذا زده است. کانون صنفی معلمان نوشته است بهشتی لنگرودی در ده روز گذشته برای «نشان‌دادن حسن‌نیت و ایجاد فرصت پاسخگویی برای مسوولین» از رسانه‌ای کردن اعتصاب غذای خود خودداری کرده بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

هشت ماه حبس بیشتر برای محمد امین آگوشی و ایرج محمدی

محمد امین آگوشی و ایرج محمدی دو زندانی امنیتی هم‌پرونده که در مهرماه سال ۸۶ به اتهام اقدام علیه امنیت ملی هر یک به تحمل ۱۰ سال حبس در تبعید محکوم شدند. در حالی که تاریخ پایان محکومیت آنها ۱۲ مردادماه سال جاری تعیین شده بود اکنون از سوی مسئولان قضایی به آنها گفته شده باید ۸ ماه بیشتر در زندان بمانند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

امیرحسین میراسماعیلی بازداشت شد

امیرحسین میراسماعیلی به اتهام توییتی درباره کمیته امداد، بازداشت شده است.گفتنی است که امیرحسین میراسماعیلی، خبرنگار روزنامه جهان صنعت که در تاریخ ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ در پی انتشار توییتی که برخی آن را “توهین به مقدسات” دانسته بودند، به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار و فردای آن روز بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود.آقای میراسماعیلی روز پنج‌شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ پس از ۲۴ روز بازداشت با تودیع قرار وثیقه تا زمان پایان دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز حقوق بشر ؛ عفو بین‌الملل ‘شلاق زدن مرد ایرانی به جرم شرابخواری در نوجوانی’ را محکوم کرد/ محمود بهشتی لنگرودی از ده روز پیش در اعتصاب غذا بسر می‌برد

Comments are closed.