اخبار روز اجتماعی ؛ بدهی بنیاد تعاون سپاه به شهرداری جایی برای تکذیب ندارد؛ سپاه مستندات ارائه کند / «ارغوان» از بازاریابی به پیش‌خدمتی رسید اما هنوز آن «سیلی» را فراموش نکرده ؛مانع‌تراشی برای زنان ادامه دارد

نگام ؛ اجتماعی _ قاضی عسگر: مساله اعتیاد در حج را باید جدی بگیریم ؛ وزیر بهداشت با مراکز قانونگذاری ارتباط عاطفی برقرار کرده است/می‌خواهند تامین اجتماعی را با خاک یکسان کنند/وزیر کار منافع ملی را به منافع شخصی ترجیح داده است/۲۵ تیرماه تجمع می‌کنیم  ، از مهم ترین اخبار روز اجتماعی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

بدهی بنیاد تعاون سپاه به شهرداری جایی برای تکذیب ندارد/ سپاه مستندات ارائه کند

ماجرای اختلاف حساب شهرداری تهران با بنیاد تعاون سپاه، در هفته اخیر بازهم بحث مهم شورای شهر تهران بود؛ موضوعی که در یک سوی آن اعضای شورای ایستاده بودند و علی اعطا به نیابت از آنها می‌گفت حداقل طلب شهرداری از بنیاد تعاون سپاه، ۴هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است و در سوی دیگر بنیاد تعاون سپاه بود که اساسا چنین بدهی‌ای را تکذیب می‌کرد و در بیانیه‌ای گفته بود ماجرا از بن و بیخ حقیقت ندارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

«ارغوان» از بازاریابی به پیش‌خدمتی رسید اما هنوز آن «سیلی» را فراموش نکرده/مانع‌تراشی برای زنان ادامه دارد

«آن شب دیر وقت بود که به دفتر شرکت رفتم. باید حقوقم را هر طور که می‌شد، می‌گرفتم. بازاریابی هیچ حساب و کتابی ندارد؛ بیمه که جای خود دارد. پولمان معمولا پرداخت نمی‌شود. ماه آخر هم طبق معمول گفتند که فلان شرکت پولش را نریخته یا اجناس به مشتری نرسیده است. حتی حقوق ثبات را هم پرداخت نکرده بود. به مدیر شرکت گفتم با این بهانه‌ها که می‌آورید تنها می‌توانید پورسانت‌ها را کم کنید. اما این ماه حتی حقوق ثابت را هم نداده‌اید. دیگر خسته شده بودم. با خودم گفتم ‌یکجا این سکوت و بی‌اعتراضی‌ها باید تمام شود. برای همین به مدیر شرکت گفتم تا گرفتن حقوقم اینجا در دفتر‌ می‌مانم. مدیر شرکت از سماجتم عصبانی شد و وسایلم را پرت کرد داخل راهرو. به سمت خودم آمد و محکم هل‌ام داد به سمتِ در. نمی‌خواستم کوتاه بیابیم. سماجت کردم. باید پولم را می‌گرفتم. در را گرفته بودم و بیرون نمی‌رفتم. اما محکم سیلی زد به صورتم و با فحاشی از ساختمان یبرونم کرد.»

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

قاضی عسگر: مساله اعتیاد در حج را باید جدی بگیریم

سیدعلی قاضی عسگر در همایش تیم‌های بهداشتی و درمانی جمعیت هلال احمر در حج ۹۷ اظهار کرد: هر ساله در حج به دنبال سلسله مراتبی هستیم که این موارد در حوزه پزشکی اهمیت زیادی دارد. ما در دو حوزه به صورت جدی باید کار کنیم که هم سازمان حج و زیارت و هم مرکز پزشکی در آن نقش دارند و آن هم حوزه پیشگیری و اطلاع‌رسانی است تا حجاج توجه داشته باشند که در سفر چگونه عمل کنیم. کمی در این حوزه نقص داریم و باید بیشتر تلاش کنیم. لازم است که به حجاج دستورالعمل‌های بهداشتی داده شود تا با رعایت آن‌ها بتوانند از فرصت حج بیشتر استفاده کنند.نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت ادامه داد: بخش دیگری که در حج با آن مواجه هستیم مساله اضطراب است. مناسک حج پیچیده و سخت نیست که به زائران اضطراب وارد کنیم. در این زمینه شما پزشکان حاضر در حج می‌توانید کمک‌حال باشید.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری:وزیر بهداشت با مراکز قانونگذاری ارتباط عاطفی برقرار کرده است/می‌خواهند تامین اجتماعی را با خاک یکسان کنند/وزیر کار منافع ملی را به منافع شخصی ترجیح داده است/۲۵ تیرماه تجمع می‌کنیم

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری در نشست دبیران خانه کارگر ابتدا به دفاع از عملکرد مرحوم کمال فیضی، فعال کارگری پرداخت و گفت: مرحوم کمال فیضی همواره در مسیر دفاع از منافع کارگران و کیان سازمان تامین اجتماعی قدم برداشت و لذا نیاز است که سخنان وی را در قالب کتاب جمع‌آوری کنیم. مرحوم فیضی با وجود اینکه به خاطر درگیری با بیماری پارکینسون قدرت نوشتاری و گفتاری نداشت اما به خوبی از قدرت تحلیل و پیش‌بینی آینده برخوردار بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز اجتماعی ؛ بدهی بنیاد تعاون سپاه به شهرداری جایی برای تکذیب ندارد؛ سپاه مستندات ارائه کند / «ارغوان» از بازاریابی به پیش‌خدمتی رسید اما هنوز آن «سیلی» را فراموش نکرده ؛مانع‌تراشی برای زنان ادامه دارد

Comments are closed.