درگیری پلیس ایران با معترضان در شهر کازرون یک کشته بر جای گذاشت

 

نگام ، اجتماعی _ موضوع آب در ایران که به مسئله ای امنیتی در کشور تبدیل شده و تجمعات گسترده ای را در پی داشته، بار دیگر قربانی گرفت و بنظر می رسد با تشدید این معضل موضوع شکل حادتری به خود بگیرد. 

 

سارا آکالین

 

این بار کازرن به دلیل بحران آب آبستن حوادث شده است .

به گزارش پایگاه خبری پلیس ایران، سرهنگ محمد عبادی نژاد، فرمانده انتظامی کازرون اعلام کرد که

ماموران انتظامی این شهرستان برای جمع آوری پمپ های غیرمجاز آب، به یکی از روستاهای واقع در حوزه پاسگاه انتظامی «کمارج» اعزام شدند و هنگام اجرای حکم توسط ماموران انتظامی، تعدادی از افراد آن روستا به اجرای حکم معترض بودند اقدام به سنگ پرانی به سمت آنان و ایجاد درگیری کردند.

وی افزود در این خصوص ماموران انتظامی  اقدام به تیراندازی هوایی با سلاح ساچمه زنی کردند که در این میان یک نفر به هویت «الف – الف» از ناحیه گردن مجروح و به بیمارستان انتقال داده شد که در آنجا فوت کرد.

 

چندی پیش نیز جمع زیادی از شهروندان آبادان در استان خوزستان در اعتراض به شوری آب لوله کشی در مقابل فرمانداری و اداره آب و فاضلاب این شهر تجمع کردند و برخی از اهالی وحدتیه در استان بوشهر نیز در حرکتی اعتراضی جاده بوشهر-شیراز را بستند. به دلیل شوری آب و آسیب های ناشی از آن، پتروشیمی آبادان نیز تعطیل شد.

معترضان آبادانی شعارهایی نظیر “آبادان صاحب ندارد، دشمن ما همین جاست، دروغ می‌گن آمریکاست، ما آب می‌خوایم نه غزه، بیست ساله که این وضعه” سر دادند. یکی از شهروندان آبادان وضعیت صف آب در این شهر و خرمشهر را به تصاویر شهرهای یمن و سومالی تشبیه کرده است و در مهمترین اتفاق در شهر خرمشهر درگیری های شدیدی بین پلیس و معترضان رخ داد که در این درگیری ها نیروهای امنیتی به روی معترضان آتش گشودند و شهر به صحنه جنگ تبدیل شد.