اخبار روز حقوق بشر ؛ کشته شدن ایمان احمدی، کشاورز کازرونی در پی شلیک «هوایی» پلیس / محل کسب دو شهروند بهایی در آبادان پلمب شد

نگام ؛ حقوق بشر _ فشار و درخواست دستگاه امنیتی از حمزه درویش برای تکذیب رنجنامه خود ؛ صدور حکم حبس و شلاق برای ناظم متهم به کودک‌آزاری ؛ بازداشت یک شهروند کرمانشاهی توسط نیروهای امنیتی ، از مهم ترین اخبار روز حقوق بشر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

کشته شدن ایمان احمدی، کشاورز کازرونی در پی شلیک «هوایی» پلیس

فرمانده پلیس کازرون اعلام کرد روز ۲۱ تیر ماه در اعتراضات مردم یکی از روستاهای کازرون علیه سیاست‌های توزیع آب، یک کشاورز در پی «شلیک هوایی» پلیس، با اصابت گلوله‌های ساچمه‌ای به گردن، جان خود را از دست داده است.سرهنگ محمد عبادی نژاد، فرمانده انتظامی شهرستان کازرون در استان فارس، روز ۲۱ تیر ماه با اعلام این خبر هویت مقتول را الف –الف معرفی کرد. بنا به گزارش منابع محلی، نام کامل کشاورز جان‌باخته ایمان احمدی است که در روستای جهادآباد از توابع کازرون سکونت دارد و علاوه بر او دو کشاورز دیگر نیز زخمی شده‌اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

محل کسب دو شهروند بهایی در آبادان پلمب شد

روز پنج‌شنیه ۲۱ تیرماه ۱۳۹۷، یک فروشگاه چرخ خیاطی در آبادان که متعلق به دو برادر بهایی به نام‌های “آرمان آزادی” و “آرام آزادی” است، توسط نیروهای امنیتی پلمب شد.یک منبع نزدیک به این افراد ضمن تایید این خبر به هرانا گفت: “این شهروندان حدود ۳۸ سال در این مغازه مشغول به کار بودند. روز گذشته ماموران امنیتی محل کسب آنها را به بهانه های واهی پلمب کرده و جواز کسبشان را نیز باطل کرده‌اند”.هر چند از جزییات بازجویی و دلایل پلمب محل کسب این افراد اطلاع خاصی در دست نیست اما بر اساس رویه شکل گرفته بخصوص در سالهای اخیر جلوگیری از فعالیت اقتصادی بهاییان بعنوان یک اهرم فشار بر پیروان این اقلیت دینی مورد استفاده سازمان یافته نهادهای انتظامی و امنیتی قرار می گیرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

فشار و درخواست دستگاه امنیتی از حمزه درویش برای تکذیب رنجنامه خود

افرادی از وزارت اطلاعات از حمزه درویش، زندانی سنی مذهب زندان رجایی شهر کرج خواسته‌اند تا در مصاحبه‌ای ویدیویی سخنان خود را که چندی پیش طی نامه‌ای در خصوص نقض حقوق زندانیان سنی مذهب بیان کرده بود، تکذیب کند. گفته می‌شود با رد این درخواست از سوی حمزه درویش، این زندانی به تبعید شدن تهدید شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

صدور حکم حبس و شلاق برای ناظم متهم به کودک‌آزاری

خبرگزاری «تسنیم»،‌ نزدیک به سپاه پاسداران از صدور حکم «شلاق و حبس» برای یک ناظم متهم به آزار جنسی دانش‌آموزان در دبیرستانی در غرب تهران خبر داده است. جزئیات دقیق این حکم بدوی اعلام نشده است. ناظم دبیرستان معین در شعبه ۱۰۹۱ مجتمع قضایی ارشاد به اتهام «کودک‌آزاری و تشویق به فساد و فحشا» محاکمه شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

بازداشت یک شهروند کرمانشاهی توسط نیروهای امنیتی

روز پنج‌شنبه ۲۱ تیرماه ۱۳۹۷ ماموران امنیتی سام عباسی، یک شهروند اهل کرمانشاه را بازداشت کردند.آقای عباسی پس از بازداشت بە مکان نامعلومی منتقل شدە و از سرنوشت وی اطلاعی در دست نیست.سام عباسی متولد سال ۱۳۶۴، مهندس ایمنی و از جمله افرادی است کە طی ماه‌های گذشتە در زمینه امداد رسانی بە مردم مناطق زلزلە‌زدە استان کرمانشاه فعالیت می‌کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

One thought on “اخبار روز حقوق بشر ؛ کشته شدن ایمان احمدی، کشاورز کازرونی در پی شلیک «هوایی» پلیس / محل کسب دو شهروند بهایی در آبادان پلمب شد

Comments are closed.