اخبار روز فرهنگ و هنر ؛ در شغل ما بازیگرها رفیق وجود ندارد؛همه زیرآب همدیگر را می زنند / بهاره افشاری بیلبوردهای شهرداری را پس داد ؛ زحمات گروهم را فدای بازی‌های پشت‌پرده نمی‌کنم

نگام ؛ فرهنگ و هنر _ اسکارلت جوهانسون نقش مرد تراجنسی را بازی نمی‌کند ؛ “هزارپا” چهار میلیاردی شد / نگاهی به فروش فیلم‌ها در هفته‌ای که گذشت  ؛ برخورد توهین‌آمیز دونالد ترامپ با یک خبرنگار ، از مهم ترین اخبار روز فرهنگ و هنر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

در شغل ما بازیگرها رفیق وجود ندارد؛همه زیرآب همدیگر را می زنند

زهره فکورصبور بازیگر سیما و سینما به روزنامه رسالت گفت: من قبل از اینکه وارد کار شوم دنیای هنر را خیلی قشنگ می دیدم، چرا که هنر یعنی زیبایی و زیبا دیدن که زیبایی هم یکی از صفات خداوند است. هر انسانی از دیدن هنرهای زیبا خوشش می آید. من هم برای هنر به خاطر همین امر احترام قائل بودم و فکر می کردم که بازیگری حرفه ای است که خیلی راحت می توان در آن پیشرفت داشت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

بهاره افشاری بیلبوردهای شهرداری را پس داد/ زحمات گروهم را فدای بازی‌های پشت‌پرده نمی‌کنم

متن نامه بهاره افشاری کارگردان فیلم «سریک» به شرح زیر است: فضای مه‌آلود و سیاست‌زده‌ای که این روزها بر جامعه حاکم شده، باعث می‌شود از هر رفتاری، تعبیر سیاسی شود. همه دوستانی که این روزها خبر هدیه شش میلیاردی شهرداری را به من می‌دهند، خودشان بیش از هر کس دیگری بر این موضوع واقف هستند که این هدیه، هدیه شخصی از سوی یک نهاد به یک فرد نبود. پر واضح است نهادهایی مانند شهرداری و صداوسیما یکی از وظایف‌شان کمک به آثار فرهنگی مستقلی است که در فضای بغرنج اقتصادی این روزها سعی در ادامه حیات و بقا دارند. این اولین بار نیست و صد البته آخرین بار هم نخواهد بود که ارگان‌هایی نظیر شهرداری و تلویزیون امکاناتی نظیر بیلبورد و تیرزهای تبلیغاتی خود را با تخفیف‌های حداکثری یا به شکل رایگان در اختیار اهالی فرهنگ قرار می‌دهند تا از این طریق امکان حیات را برای آنها فراهم کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

اسکارلت جوهانسون نقش مرد تراجنسی را بازی نمی‌کند

خانم جوهانسون قرار بود در فیلم Rub and Tug در نقش رئیس یک باند جرم و جنایت به نام دانته گیل (جین گیل قبل از تغییر جنسیت) بازی کند.منتقدان گفتند یک هنرپیشه تراجنسی باید در چنین نقشی بازی کند و از اسکارلت جوهانسون به خاطر پذیرش در این نقش انتقادهایی زیادی مطرح شد.اسکارلت جوهانسون به مجله اوت گفته است: “من از جامعه دگرباشان چیزهای زیادی آموختم.”

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

“هزارپا” چهار میلیاردی شد / نگاهی به فروش فیلم‌ها در هفته‌ای که گذشت

در هفته گذشته فیلم‌های سینمایی در گیشه فروش با اما و اگرهای مختلفی مواجه بود. کم بودن تعداد تیزرهای تبلیغاتی و بازی‌های جام جهانی همچنان بر روی گیشه فروش فیلم‌ها اثر گذاشته و تنها بخشی از فیلم‌های در حال اکران موفق به فروش خوبی شده‌اند.”هزارپا” تازه‌ترین فیلم ابوالحسن داوودی در مقام کارگردان است و طی این مدت ۳ میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان فروش را پشت سر گذاشت. رضا عطاران و جواد عزتی نقش های اصلی مرد “هزارپا” را بازی می‌کنند و سارا بهرامی ایفاگر نقش اصلی زن است. مهران احمدی، لاله اسکندری، سعید امیرسلیمانی، شهره لرستانی، امید روحانی، سپند امیرسلیمانی، امیرمهدی ژوله، نعیمه نظام دوست، سینا رازانی، حسین سلیمانی، محمد نادری، علی عامل هاشمی، علی صالحی، بهرام ابراهیمی، ارشا اقدسی، شهین تسلیمی، حمیدرضا فلاحی، علی یعقوبی، فرید شهریاری، امیر صادقی، اشکان منصوری، منصور نوری، حسین حسینیان، مهدی جعفری، علی بابلی، مبین رستگار، غلام میرزایی، پیام زمانی از دیگر بازیگران این فیلم کمدی هستند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

برخورد توهین‌آمیز دونالد ترامپ با یک خبرنگار

مشاجره رئیس‌جمهوری آمریکا و خبرنگار سی‌ان‌ان در نشست خبری در بریتانیا توجه‌ها را به خود جلب کرد. ترامپ در این نشست حاضر نشد پرسش خبرنگار شبکه سی‌ان‌ان را پاسخ دهد. دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا، پس از مشاجره با خبرنگاران در روز گذشته -جمعه- حاضر به پاسخ دادن به پرسش خبرنگار سی‌ان‌‌ان نشد. ترامپ در نشست خبری مشترک با ترزا می نخست‌وزیر بریتانیا، به جیم آکوستا خبرنگار سی‌ان‌ان، و کریستین ولکر خبرنگار شبکه ان‌بی‌سی، توهین کرد.در این نشست آکوستا از رئیس‌جمهوری آمریکا پرسی: «می‌توانم یک سؤال بپرسم؟»ترامپ با لحنی تند جواب داد: «نه! جان رابرتز، سؤالت را بپرس. سی‌ان‌ان اخبار دروغین است. من به پرسش‌های سی‌ان‌ان پاسخ نمی‌دهم.»

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز فرهنگ و هنر ؛ در شغل ما بازیگرها رفیق وجود ندارد؛همه زیرآب همدیگر را می زنند / بهاره افشاری بیلبوردهای شهرداری را پس داد ؛ زحمات گروهم را فدای بازی‌های پشت‌پرده نمی‌کنم

Comments are closed.