مهم ترین اخبار و موضع گیری های سیاسی ؛ علم الهدی: آمریکا سردوراهی حمله وتحریم قرار دارد؛ ژنرال‌های آمریکا ازخواب جنگ با ایران می‌ترسند/ عارف: نکبت فساد، کشور را گرفته است

نگام ، سیاسی _ نامه عباس امیرانتظام از زندان به خاتمی رئیس جمهور وقت ؛ راز علاقه «جبهه پایداری» به پوتین  ؛ تکذیب تذکر رهبرانقلاب به وزیر اطلاعات ؛ آیا حکومت‌ها ذهن مردم را از فساد منحرف می‌کنند؟  و خبرهایی دیگر ، از مهم ترین اخبار سیاسی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید:

 

محمد صدر عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بررسی کرد ؛ «سپنتا» در انتظار پلان آخر/ یکی از فقهای شورای‌نگهبان با طرح ورود اقلیت‌ها به شوراها مخالف است

موضوع حضور اقلیت‌های دینی در شوراهای شهر و روستا، در انتظار پلان آخر خود است؛ بعد از چند ماه معطلی این طرح اختلافی بین شورای نکهبان و مجلس به نظر می‌آید امروز در دستور کار مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار گیرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

محمد جواد حق شناس: شورای عالی سیاست گذاری همایشی برگزار کند تا جوانان مطالبات خود را بگویند/ فقر تئوریک مهم ترین چالش اصلاح طلبی است/ افراد تا زمانی محترم هستند که به اصول اصلاح طلبی پایبند باشند/ نسخه سال ۷۶ جوابگوی نیازهای امروز نیست

جریان اصلاحات روزهای سختی را می گذراند. از یک سو بدنه اجتماعی این جریان به واسطه ناکارآمدی ها در دولت روحانی و فراکسیون امید دچار یاس و ناامیدی است و از سوی دیگر دولت مستقر در شرایط بحرانی با فاصله گرفتن از اصلاح طلبان به دنبال محکم کردن جای پای خود است. فقط این نیست و نامه اخیر جوانان اصلاح طلب خطاب به سید محمد خاتمی نشان داد که اختلافات درون جریان با شکاف بین نسلی توامان شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

روحانی ترجیح داد انتخاب وزیر زن به مناقشه تبدیل نشود

ایران در اردیبهشت سال ۹۶ شاهد رقابت کاندیداها براى انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای شهر و روستا بود. تمرکز بخشى از فعالیت‌هاى انتخاباتى نامزدهای آن دوره‌ بر مطالبات زنان حکایت از اهمیت نقش راى زنان در نتیجه نهایى انتخابات ریاست‌جمهوری داشت. سال گذشته‌ حسن روحانی در کارزار انتخاباتی خود، همانند سال ۹۲ وعده گشایش فضاهای اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را مى‌داد و از ایجاد فرصت‌های برابر برای «زنان» سخن می‌گفت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

حجت‌الاسلام سیدهادی خامنه‌ای درگذشت محمد بسته‌نگار را تسلیت گفت

در پی در گذشت محمد بسته‌نگار از مبارزین سال‌های پیش از انقلاب و فعالان سیاسی و مدنی، حجت‌الاسلام والمسلمین سید هادی خامنه‌ای در پیامی ضایعه فقدان ایشان را به خانواده و بیت مکرم آیت‌الله طالقانی تسلیت گفت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

رئیس بنیاد امید ایرانیان در رشت:فراکسیون امید دغدغه مردم را درک می‌کند/ فکر نمی‌کنیم در شرایط فروپاشی هستیم

محمدرضا عارف در مراسم افتتاح شعبه گیلان بنیاد امید ایرانیان با بیان اینکه ما نگران نیستیم و فکر نمی‌کنیم در شرایط فروپاشی هستیم، اظهار داشت:  تجربیات زیادی داریم و می توانیم این مرحله را نیز پشت سر بگذاریم.رئیس فراکسیون امید با بیان اینکه ما خودمان را مدیون مردم می‌دانیم گفت: اطمینان می‌دهم که فراکسیون امید دغدغه همه مردم را درک می‌کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

عارف:شورای عالی اصلاح‌طلبان به اصرار اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات تشکیل شد

محمدرضا عارف که به منظور افتتاح دفتر بنیاد امید ایرانیان در استان گیلان به رشت سفر کرد، در بدو ورود به رشت با حضور در گلزار شهدای گمنام ، به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کرد.وی سپس در جمع اعضای هیات رئیسه دانشگاه گیلان حضور پیدا کرد و طی سخنانی با اشاره به راهبرد آموزش عالی ایران در چهار دهه گذشته، به نقش استان و دانشگاه گیلان به عنوان دانشگاه مادر اشاره کرد و گفت: نیاز دانشگاه‌های امروز مبنی بر تقویت و توسعه و ارتباط همکاری‌های علمی بین‌المللی است که ظرفیت پذیرش دانشجوی خارجی می‌تواند یکی از راه‌های برقراری این ارتباط باشد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

توکلی:با تغییر کابینه مخالفم/ «سیف» باید عزل شود/ تخصیص ارز به شرکت ۲۶ روزه، خیانت در امانت است

احمد توکلی درباره وضعیت امروز اقتصادی کشور گفت: قانون را با این فرض می‌نویسند که دولتی‌ها عاقل و خیرخواه هستند، حال اگر یک فرد یا مقام دولتی کاری غیرعاقلانه یا کاری غیرخیرخواهانه انجام داد، باید جوابگو باشد. وقتی بانک مرکزی به شرکتی ۲۶ روزه ارز تخصیص داد، خیانت در امانت کرده است، جرم و مجازات دارد و باید مجازات آن را تحمل کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

استاندار تهران :تجمع در مکان‌های تعیین شده برای اطلاع از جزئیات، نیاز به اخذ مجوز دارد/ مطالبات مردم باید شنیده شود

محمد حسین مقیمی درباه تعیین مکان‌هایی در تهران برای بیان اعتراضات و مطالبات شهروندان از سوی دولت، گفت: دولت یک مصوبه‌ای را اعلام کرده است که بر اساس آن در محل‌هایی مردم می‌توانند مطالبات و خواسته‌های خود را بیان کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ربیعی:برخی فکر نکنند اگر دولت را بزنند می‌توانند گروه دیگری را سر کار بیاورند

 علی ربیعی با انتشار توئیتی نوشت:دولت از پس تحریم‌ها برخواهد آمد. اگر از داخل اعتماد و سرمایه نظام را تحریم نکنیم. اظهارات من در خصوص بازنشستگان با تیتری نادرست و اشتباه روایت شده است. مردم را ناامید نکنیم. ناکارآمدی دولت را القا نکنیم. برخی فکر نکنند اگر دولت را بزنند موفق می‌شوند. گروه دیگری را سر کار بیاورند.”

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

مراسم یادبود عباس امیر انتظام برگزار شد

مراسم یادبود عباس امیر انتظام سخنگوی دولت موقت و از زندانیان سیاسی بعد از انقلاب در منزل وی با حضور چهره های سیاسی و فعالان مدنی از جمله مصطفی تاجزاده، ملکی، علیزاده طباطبایی،مجید فراهانی، حجت نظری، الهه کولایی، عمادالدین باقی و… برگزار شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

امام جمعه مشهد: آمریکا سردوراهی حمله وتحریم قرار دارد/ ژنرال‌های آمریکا ازخواب جنگ با ایران می‌ترسند

امام جمعه موقت مشهد گفت: قدرت نظامی ما به قدری است که اگر ژنرال‌های نظامی آمریکا خواب جنگ با ایران را ببینند، هراس خواهند داشت. قدرت نظامی ما آماده است که اگر یکی بخورد ۱۰۰ تا بزند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

راز علاقه «جبهه پایداری» به پوتین

«ملت ما باید بدانند نه انتخاب گورباچف و نه یلتسین هیچ کدام نتوانست به سازندگی و سر و سامان دادن کشور شوروی کمکی کند، لیکن بازگشت به درون و تکیه بر اقتصاد علمی که به انتخاب پوتین انجامید توانست روسیه را مجدداً بازسازی و به قدرتی بزرگ در برابر دیگر قدرت‌های غربی قرار دهد.»
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

امام جمعه اصفهان: دختران باید از همان کلاس اول ابتدایی با چادر به مدرسه بروند / کامل بودن حجاب از روابط نامشروع جلوگیری می کند

رعایت حجاب و عفاف یک نوع احترام کامل به حقوق اجتماعی مردم است. اگر بخواهیم در جامعه به گونه ای حرکت کنیم که فکر فردی را به خودمان مشغول نکنیم لازم است که پوششمان را درست کنیم.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ادعای تسنیم؛ هشدار رهبر انقلاب به وزیر اطلاعات: این اظهارات به ضرر وزارت اطلاعات و اقتصاد ملی است

برخی شنیده‌ها حاکی است در پی اظهارات اخیر منتشرشده از سوی حجت الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات مبنی بر اینکه نباید با مفسدان اقتصادی با تندی برخورد کرد، رهبر انقلاب به حجت الاسلام علوی هشدار داده‌اند که این بیانات “به‌ضرر وزارت اطلاعات” و نیز “به‌ضرر اقتصاد ملی” است.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

مجتبی ذالنوری: ۸۰ نفری که عمده معوقات بانکی برای آنها است، به نحوی با مسئولان در ارتباط هستند

مجتبی ذوالنوری نماینده قم و عضو فراکسیون ولایی مجلس با بیان اینکه فساد اقتصادی در کشور به صورت شبکه‌ای است، گفت: متاسفانه بعضی از مفاسد اقتصادی در کشور به صورت شبکه‌ای شده است، البته نه شبکه نام و نشان‌دار بلکه به شکل یک اختاپوس چند سر به همه جا ریشه دوانده و گاهی سیستم را فاسد می‌کنند. گاهی با سالوسی، تزویر، حیله‌گری و مظلوم‌نمایی خودشان را به یک مسئولی وصل می کنند و حمایت آنها را جلب می‌کنند. گاهی هم پشت اغراض خیرخواهانه جمع و مخفی می‌شوند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

سطح بندی حملاتی که مخالفان دولت برای مقابله با روحانی تعریف کرده‌اند + جدول برخی اظهارات

اتهام‌زنی یا توهین، کنشی بدیع در قبال رییس جمهوری مستقر نیست. هنوز عرق انتخاباتی حسن روحانی خشک نشده‌ و رفت‌و‌آمد به پاستور روی غلتک نیفتاده‌بود که اتهام‌زنی‌ها آغاز شد. عالی‌ترین مقام اجرایی کشور در لباس روحانیت در جایگاه رییس‌جمهوری با «شاه» مقایسه شد، کسی که کاری به دین ندارد و به گفته خودش صرفا در پی اعتلای هنر است. گزاره‌ای که احتمالا واکنشی به سخنرانی روحانی بود که تقطیع شده شنیده و درک شده‌بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

محمد خوش چهره :هنوز وارد مرحله بحران و فروپاشی اقتصادی نشده‌ایم و استفاده از این عبارات سبب می شود بحران به شکل دیگری به خود ما برگردد/ رسانه ملی نیز به وظیفه خود عمل نمی کند / مدیریت عرضه سکه، بحران را از بین می‌برد

در به کار گیری واژه ها وسواس فراوانی دارد. بار معنایی واژه ها را یک به یک توضیح می دهد تا دلایلش برای استفاده نکردن از کلمه بحران روشن شود. او با تاکید بر اینکه وضعیت کنونی ، وضعیت ” شبه بحران” است تاکید می کند چپ و راست، در ایران نشان داده اند توانایی اداره کشور را به تنهایی ندارند و از این رو نگاه ملی و استفاده از تمامی ظرفیت هاست که می تواند مشکلات را برطرف کند.وی توضیحاتی مبسوط درباره مساله ترمیم کابینه پیش از این ارائه کرده بود .

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

امام جمعه تهران: کار کشور با شعار پیش نخواهد رفت/پیشنهاد به روحانی برای انتخاب رئیس کل بانک مرکزی

حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد در نماز جمعه تهران اظهار کرد: اصلاح چالش‌های اقتصادی نیازمند اصلاح ساختارها و نظام بودجه‌ریزی کشور و نیازمند اصلاح رفتارها و اتخاذ تصمیم‌های اساسی و کلیدی و شجاعانه است و این تصمیم‌ها چون هزینه دارد اگر اجماع نخبگان سیاسی و علمی را نداشته باشد تداومی نخواهد داشت. مردم عزیز تصمیم‌های شجاعانه نیازمند عزم و اراده و سلوک عقلانی است. کشوری که سالها بودجه سالانه او با درآمد‌های نفت گره خرده است اگر می‌خواهد تحولی را تجربه کند و راه خلق قدرت را همراه کند نیازمند عزم و تصمیم است،‌ نیازمند مدیریت و کاهش هزینه‌‌ها و ارتقا بهره‌وری است. این راه باید با اجماع همراه باشد و همه در کنار هم بایستند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

راهکار یا راه‌چاه‌های احمدی‌نژادی؟

راهکارهای پیشنهادی رئیس دولت‌های نهم و دهم در سالگرد شهدای هفتم تیر سال جاری را ناباورانه خواندم. خطر بزرگی در صورت روی‌کارآمدن فردی شبیه او در دولت یازدهم ایران را تهدید می‌کرد. آیا او واقعا با چنین نگرش‌هایی دوران هشت‌ساله خود را طی کرد؟ عجیب است که با این حجم خطا، هنوز از جنگل‌های کشور، شماری و سطوحی به‌ جا مانده است! او در این خیال‌پردازی از فعال‌سازی بخش مسکن سخن گفته و توصیه می‌کند ارزش زمین در قیمت تمام‌شده مسکن صفر لحاظ شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

احمد توکلی: باید هزینه ی تن دادن به فساد برای افراد بالا برود تا عاملی بازدارنده شود

چهارشنبه هفته ‍‍‍پیش بود معاون اول رییس‌جمهور که به اصفهان سفر کرده بود وعده‌ای به مردم داد که نشان از تصمیم دولت برای حرف زدن از فساد داشت؛ «در خصوص فساد به طور کامل و جدی‌تر در مرداد ماه صحبت خواهم کرد البته یک عده افراد کوته فکر به دنبال زدن جیب مردم و غارت اموال ملی هستند در حالیکه پیش از این نیز با آنها برخورد می‌شد امروز با این افراد به صورت شدیدتری برخورد می‌شود چرا که کشور امروز نیازمند افزایش سرمایه اجتماعی و اعتماد مردم است.»

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

روزی که روحانیون بخاطر گرانی نان و گوشت قیام کردند و در حرم رضوی (ع) نقاره زدند: بازخوانی غائله‌ی مشهد در عهد آصف‌الدوله

در زمان مظفرالدین شاه و در جریان نهضت مشروطه، غلامرضا خان «آصف‌‏الدوله» به حکمرانی خراسان گماشته شد. متون تاریخی او را مردی مستبد و ستمکار وصف کرده‌اند، و «ناظم الاسلام کرمانی» نویسنده‌ی کتاب مشهور «تاریخ بیداری ایرانیان» صفات اخلاقی زشت و ناپسند دیگری را هم به او نسبت می‌دهد و البته عمده‌ی مفاسد را به خاطر احتکارهای او در اجناس می‌داند. یکی از حوادث مهم و تاثیرگذار اما کمتر شنیده شده در زمان حکومت او، غائله‌ای بود که به خاطر ظلم مأموران شهری و گرانی اقلام روزمره به وجود آمد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

اختلافات بر سر اعترافات؛ احضار رنجبران به دادسرا

محمد حسین رنجبران مدیرکل روابط عمومی سازمان صداوسیما این خبر را به رسانه‌ها داده بود. در همین حال روزنامه ایران اطلاع داد که صبح روز چهارشنبه رنجبران به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شده است. ایران همچنین به نقل از یک منبع آگاه خبر داد که ادعای رنجبران مبنی بر درخواست مقام قضایی برای پخش این اعتراف‌ها را کذب محض است و از او خواست شده برای اثبات ادعایش، یک نسخه از سند درخواست دستگاه قضایی از وی را به قوه قضائیه ارسال کرده و یک نسخه را نیز در اختیار رسانه‌ها قرار دهد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

عارف: نکبت فساد، کشور را گرفته است ؛ برخی بده‌بستان‌ها میان برخی نمایندگان و وزرا در جریان پیگیری مسائل استانی وجود دارد

عارف با ابراز تاسف از اینکه قبح فساد در کشور ریخته شده و نکبت فساد دامن کشور را گرفته است مبارزه با فساد را از اولویت های خود و فراکسیون امید خواند و گفت: به نمایندگان سفارش کرده‌ام که مراقب باشند در دام فساد گرفتار نشوند که مجبور شوند آن را ادامه دهند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

تغییر سطح منازعه با دولت از سوی مخالفان ؛ چند سطحی که مخالفان برای مقابله با روحانی تعریف کرده‌اند + جدول برخی اظهارات

دلواپسان و مخالفان دولت سطح منازعات را تغییر داده‌اند. به نظر می‌رسد آنها چه تریبون‌داران صداوسیما باشند چه پارلمان‌نشینان منتقد، تلاش دارند تا افزون بر اتهامات بی‌اساس که از خانواده رییس‌جمهوری تا مدیران دولت را در بر می‌گیرد به سمت ناسزا و توهین پیش بروند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

مردم درباره اعتراف‌گیری صدا و سیما چه می‌گویند؟ ؛ فردی نوشته من اینستا دارم اما این خانم را نمی شناختم که با این کار صداوسیما او را شناختم

« گریه می کند؛ می گوید نمی دانستم جرم است» اینها اعترافات دختر ۱۷ ساله ای بود که مقابل دوربین صدا و سیما نشسته و مجری از او سوال می پرسد؛ او هم بریده بریده جواب می دهد؛ حالا صداوسیما معتقد است شاخ اینستاگرام را با این کار شکسته. اقدامی که واکنش‌های زیادی را از سیاسیون گرفته تا سلبریتی‌ها برانگیخت تا جایی که غلامرضا کاتب از اعضای شورای نظارت بر صدا و سیما گفته است شکایت های متعددی از صدا و سیما به این شورا رسیده است از جمله شکایت انجمن حمایت از حقوق کودکان؛ او گفته است این اقدام صدا و سیما غیرقانونی و غیر اخلاقی بوده است او گفت: « در نشست شورای نظارت بر صدا و سیما حتما به قصور نیروی انتظامی به دلیل در اختیار گذاشتن جزییات اعترافات (م. ه) رسیدگی خواهد شد. بازجویی های ناجا اگر محرمانه باشد نباید در اختیار صدا و سیما قرار می گرفت علاوه بر آن به اشتباه پلیس فتا نیز رسیدگی خواهد شد.»

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

عضو جامعه روحانیت: ورود روحانیت به جناح بندی‌های سیاسی اعتماد مردم را سلب می‌کند/ تندرویی‌های برخی را به حساب قاطبه روحانیت نگذاریم/ روحانیت وظیفه هدایتگری و نقد منصفانه دارد/ در شرایط فعلی بیش از هر چیز به یکپارچگی نیاز داریم

وقت وحدت است. به گفته علمای سیاست این اصلی ترین ضرورت جامعه ایران است و باید برای تحقق آن فکری کرد. سید حسن خمینی یادگار امام دیروز گفت که روحانیون، سینماگران ، ورزشکاران و … می توانند نقش عقلای جامعه را بازی کرده و در این راستا نقش آفرین باشند. در عین حال محمد تقی فاضل میبدی فعال سیاسی اصلاح طلب با انتقاد از ادبیات ائمه جمعه به نقش موثر آن ها در وحدت آفرینی در شرایط موجود اشاره کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

نامه عباس امیرانتظام از زندان به خاتمی رئیس جمهور وقت

عباس امیر انتظام در ۲۴ تیر ۱۳۸۰ از زندان اوین نامه ای به خاتمی نوشته که در این نامه از پیروزی خاتمی در انتخابات ریاست جمهوری ابراز خوشحالی کرده و میگه “مطمئن بودم که بدون اصلاحات توسط فردى با خصوصیات و باور هاى جنابعالى, امکان رسیدن به آزادى و دمکراسى برای ملت ایران غیر ممکن است”

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ابطحی:مردم خرمشهر تشنه‌اند اما پوپولیست‌های محافظه‌کار از این وضعیت بهره‌برداری تبلیغاتی می‌کنند

محمد علی ابطحی فعال سیاسی اصلاح طلب درباره تلاش برخی چهره های سیاسی برای برندسازی خود با سوءاستفاده از مشکلات و چالش های مردم گفت: در شرایطی که جامعه دچار بحران شده و مشکلات اجتماعی رخ نموده و مردم نیز به آسیب ها عکس العمل نشان می دهند، برخی به دنبال بهره برداری تبلیغاتی از دلخوری و ناراحتی های موجود هستند. در شرایطی که مردم خرمشهر تشنه هستند،حضور کسانی که نه مدیریت دارند و نه مسئولیت و قدرت اجرایی؛ فقط یک رفتار پوپولیسیتی و تبلیغاتی بی رحمانه نسبت به جامعه است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

تکذیب تذکر رهبرانقلاب به وزیر اطلاعات

روز گذشته خبرگزاری تسنیم به نقل از برخی شنیده‌های خود، مدعی شد که «در پی اظهارات اخیر منتشرشده از سوی حجت‌الاسلام سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات مبنی بر اینکه نباید با مفسدان اقتصادی با تندی برخورد کرد، رهبر معظم انقلاب به حجت‌الاسلام علوی هشدار داده‌اند که این بیانات به‌ ضرر وزارت اطلاعات و نیز به‌ ضرر اقتصاد ملی است.» خبرگزاری فارس هم بلافاصله همین ادعا را منتشر کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ناصری بررسی کرد؛آیا حکومت‌ها ذهن مردم را از فساد منحرف می‌کنند؟

فسادها و پرونده‌های اختللاس در حالی یکی پس از دیگری افشا می‌شود که با طرح موضوع جدیدتری در سایر حوزه‌ها، برخی تحلیل می‌کنند که برای منحرف کردن افکار از پرونده‌های فساد و اختلاس، این اتفاق افتاده است. نمونه این ادبیات بسیار در فضای مجازی به چشم می‌خورد: «کار خودشان است»، «می‌خواهند ذهن مردم را منحرف کنند»، «مائده هژبری را جلو انداخته‌اند تا مردم ذهنشان به سمت فساد نرود» اما آیا واقعا قرار است ذهن مردم منحرف شود؟
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

قاضی‌پور خبر داد؛یکی از متهمان پرونده واردات غیرقانونی خودرو متواری شد/ آقای «خ» فرار کرد

با آنکه تا کنون سه نفر از متهمان پرونده واردات خودرو دستگیر شده‌اند، اما یکی از آنها همچنان متواری است. آنگونه که پیش از این نادر قاضی‌پور  خبر داده بود، فردی به نام «خ» یکی از متهمان اصلی ثبت سفارش غیرقانونی ۶۴۸۱ خودروی لوکس است که در دوره نعمت‌زاده منصوب شده بود. قاضی‌پور اکنون اطلاعات جدیدی به رویداد۲۴ داده و می‌گوید: در مصاحبه‌ای که قبلاً با پایگاه خبری شما داشتم گفتم که یکی از معاونان وزیر صنعت آقای «خ» را ادمین سایت قرار داده بود و او در قبال گرفتن مبالغی، قسمت ثبت سفارش‌ها را باز کرده بود. البته معاون وزیر در این رابطه بی‌تقصیر است و از نیت آقای «خ» خبر نداشته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

خرم آبادی:انتظار تبدیل شرکت‌های داخلی به عمله تلگرام، نهایت تنبلی است/ بیش از ۳۰ میلیون نفر فیلترینگ تلگرام را دور می‌زنند

معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی در یادداشتی نوشت: تعداد ۳۰ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از طریق فیلترشکن‌های هاتگرام و تلگرام طلایی، فیلتر تلگرام را دور می‌زنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

کدخدایی در نشست خبری مطرح کرد؛تخلفات نمایندگان مدنظر شورای نگهبان قرار می‌گیرد/ تاثیر ادعای کذب کریمی‌قدوسی در رسیدگی به صلاحیتش/ لوایح FATF باید از سوی قوه قضاییه ارائه شود

عباسعلی کدخدایی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تسلیت بابت درگذشت یمین مردوخی، خبرنگار پیشکسوت حوزه مطبوعات گفت: در سالروز تاسیس شورای نگهبان هستیم. از ۲۰ تیر سال گذشته تا ۲۰ تیر امسال، ۶۲ مصوبه را از مجلس دریافت کردیم که ۲۸ مصوبه در مرحله اول و ۲۰ مصوبه پس از رفع ایراد به تایید رسیده و ۱۴ مورد هم در دست بررسی است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

محمدهاشمی: تعداد اعتدالگرایان از اصلاح طلبان و اصولگریان بیشتر است/ من هیچ وقت اصلاح طلبان را رصد نمی‌کنم هیچ تحلیلی هم درباره آنها ندارم

برخی از بزرگان اصولگرا می‌گفتند اگر سد ساختن یا پل ساختن ارزش است، مالزی از ما بیشتر پل ساخته است بنابراین مالزی ارزشی‌تر است یعنی نگاه به سازندگی یک نگاه به اصطلاح ارزشی نبود، یک نگاه ملی نبود اما بعد از این که مجمع تشخیص مصلحت تشکیل شد و مرحوم هاشمی رئیس مجمع شدند، ایشان سعی کردند بحث توسعه پایدار و سازندگی در کشور را جا بیندازند به گونه‌ای که افق ۱۴۰۴ در آن دیده شد و تقریبا همه جریان‌ها با این موضوع همراه شدند واین گونه شدکه برنامه ۲۰ ساله تبلور یافت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

اصلاح‌طلبان دچار فقر تئوریک هستند/ نسخه سال ۷۶ پاسخگو نیست

محمد جواد حق شناس، عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی و عضو شورای شهر تهران مهم ترین چالش موجود را همین شکاف بین نسلی دانسته و معتقد است که راه حل غلبه بر آن یافتن یک زبان مفاهمه میان نسل اول و دوم و نسل جدید است. او به شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان پیشنهاد می دهد که در قالب یک همایش فرصت گفت و گو را فراهم آورده و سبب شود که درک صحیحی از مطالبات جوانان حاصل شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

رهبر: با اصلاح طلبان پدر کشتگی نداریم

محمد تقی رهبر، عضو جامعه روحانیت مبارز در مورد ظرفیت روحانیت برای ایجاد وحدت  همدلی گفت: روحانیون ضمن بیان نظرات و مواضع خود نباید از خط امام و رهبری خارج شده و در مسیری غیر از مسیر وحدت حرکت کنند.وی با بیان اینکه «قبول داریم که روحانیت واقعا باید فراجناحی حرکت کند» گفت: «منظور از روحانیت فقط یک جامعه خاص نیست و به طور کلی می گویم. روحانیت باید در عرصه های مختلف حکم پدری داشته باشد و در جهت رفع اختلافات و نزدیک کردن جناح های سیاسی اقدام کند».

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

باهنر: مشکلات دولت احمدی‌نژاد بر سر جمنا آوار شد/ اگر جمنا اصلاح نشود مجموعه دیگری جایگزین آن خواهد شد/ تمهیدات انتخاباتی باید محرمانه باشد

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: ابتدای روی کارآمدن جبهه مردمی نیروهای انقلاب برخی از سیاستمداران تصور کردند که این تشکل ساخته و پرداخته دست حاکمیت است، این دیدگاه آسیب زا بوده و باید شفاف سازی های لازم صورت بگیرد.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید