مهم ترین اخبار و موضع گیری های سیاسی ؛ پایان حیات جمنا ؛ وزن پایداری‌ها به آن اندازه نیست که بیان می‌کنند/ حجت الاسلام سید هادی خامنه‌ای به فاطمه کروبی تسلیت گفت / عبدالله ناصری، فعال سیاسی اصلاح‌طلب : مردم نسبت به رئوس قدرت احساس جدایی می‌کنند؛ فرصتی پیش آمده تا جریان اصلاحات غربالگری شود ؛ لاریجانی تحت تاثیر قرار نمی‌گرفت FATF تصویب می‌شد

نگام ؛ سیاسی _ محمد غرضی: در یک انتخابات‌ ریاست‌جمهوری فردی ۲۰۰ میلیون تومان به ۲ ستاد انتخاباتی یک نامزد کمک کرد  ؛ گزارش رئیس جمهور به مردم، درباره پرونده تخلف در واردات خودرو‌های خارجی:کشف فساد احتمالی هماهنگ با همکاری کارگزاران دولتی و واردکنندگان خودرو / ۶ فرمان به معاون اول، معاون حقوقی و ۳ وزیر / درخواست از رئیس قوه قضاییه؛ رسیدگی فوری به پرونده، مجازات متخلفان و بازگشت سود‌های نامشروع به بیت المال  ؛ رییس دفتر سیاسی توسعه ملی در گفت‌وگو با رویداد۲۴:اتهام سازمان مجاهدین این بود که در حال تکه کردن جامعه است/ راهی جز حضور در احزاب بلد نیستیم  و خبرهایی دیگر ، از مهم ترین اخبار سیاسی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید:

 

پایان حیات جمنا / وزن پایداری‌ها به آن اندازه نیست که بیان می‌کنند

ناصر ایمانی گفت:جمنا مشکلاتی داشت چون در آن وزن کشی‎ها منطقی نبود یعنی برخی طیف‎های اصولگرا عملا نقشی را ایفا کردند که خیلی بیشتر از وزن‎شان بود.ناصر ایمانی درباره تأکید محمدرضا باهنر بر اصلاح ساختار جمنا یا تعریف مکانیزم تشکیلاتی جدید در جریان اصولگرا گفت: اصل جمنا درست پایگذاری شد چون تلاش کرد همه جریان های موسوم به اصولگرایی سراسر کشور را در اتخاذ تصمیمات مرکزی برای انتخابات شریک کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

حاتمیان: دولت با حمایت از تولیدکنندگان قیمت محصولات کشاورزی را کنترل کند

عبدالله حاتمیان با اشاره به افزایش قیمت ۱۱ کالای پرمصرف مردم به ویژه میوه و تخم مرغ نسبت به سال گذشته در همین بازه زمانی، اظهار داشت: در خصوص افزایش قیمت تخم مرغ در مقایسه با سال گذشته می توان یکی از دلایل آن را آنفلوانزای مرغی دانست که آسیب زیادی را به مرغداران وارد کرد و تعداد زیادی مرغ تخم گذار را از بین برد.وی در ادامه گفت: ما شاهد افزایش قیمت کالاهای اساسی به ویژه تخم مرغ و میوه هستیم که دلیل آن این است که گرانی ها در هر بخش بر روی بخش دیگر اثر گذاشته است. به عنوان مثال کشاورزی که گیلاس کشت می کند زمانی که هزینه‌هایش افزایش می یابد به ناچار با گران کردن محصول خود درصدد تامین هزینه های لازم برای تولید خود برمی‌آید.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

حجت الاسلام سید هادی خامنه‌ای به فاطمه کروبی تسلیت گفت

حجت‌الاسلام سید هادی خامنه‌ای به مناسبت در گذشت خواهر فاطمه کروبی در پیامی به وی تسلیت گفت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

با اشاره به گزارش رییس‌جمهور درباره تخلف در واردات خودرو ؛ سبحانی‌فر: نباید اجازه داد برخوردها با شبکه فساد مشمول مرور زمان شود

رمضانعلی سبحانی‌فر ، با اشاره به دستور رییس‌جمهور به وزارتخانه‌های صنعت و معدن، اقتصاد و اطلاعات و معاونان اول و حقوقی رییس‌جمهور، گفت: سودجویان و سوداگران اقتصادی در همه زمانها و شرایط به ویژه شرایط حساس و بحرانی با همدستی و معاونت مدیران دولتی و دلالان اقتصادی به صورت شبکه‌ای در بازار اقتصادی کشور اخلال می‌کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

عبدالله ناصری، فعال سیاسی اصلاح‌طلب :مردم نسبت به رئوس قدرت احساس جدایی می‌کنند/ فرصتی پیش آمده تا جریان اصلاحات غربالگری شود/ لاریجانی تحت تاثیر قرار نمی‌گرفت FATF تصویب می‌شد

فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره نظریه جدید سعید حجاریان و اشاره او به هسته سخت اصلاحات گفت: واقعیت امروز این است که به دلیل شرایط سیاسی و اجتماعی و به‌خصوص بعد از سال ۸۸ که اصلاح‌طلبان هزینه سنگینی پرداخت کردند و اتفاقاً فرصتی پیش آمد که یک غربالگری در جریان اصلاحات به وجود آید.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

محمد غرضی: در یک انتخابات‌ ریاست‌جمهوری فردی ۲۰۰ میلیون تومان به ۲ ستاد انتخاباتی یک نامزد کمک کرد

رئیس فراکسیون شفافیت از رشوه گرفتن برخی از نمایندگان در جریان تحقیق و تفحص از شهرداری روایت کرد. بده بستانهای برخی نمایندگان به شیوه های مختلف در ادوار گوناگون وجود داشته است. در همین زمینه محمد غرضی از نمایندگان مجلس اول و وزیر نفت در دولت آیت الله مهدوی کنی و وزیر پست و تلگراف در دولت آیت الله هاشمی  از پشت پرده های مجلس اول و دولت‌های زمان جنگ گفت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

گزارش رئیس جمهور به مردم، درباره پرونده تخلف در واردات خودرو‌های خارجی:کشف فساد احتمالی هماهنگ با همکاری کارگزاران دولتی و واردکنندگان خودرو / ۶ فرمان به معاون اول، معاون حقوقی و ۳ وزیر / درخواست از رئیس قوه قضاییه؛ رسیدگی فوری به پرونده، مجازات متخلفان و بازگشت سود‌های نامشروع به بیت المال

رئیس جمهور پس از دریافت گزارش وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت؛ اطلاعات، امور اقتصادی و دارایی و نیز بازرسی ریاست جمهوری درباره وقوع تخلف در واردات و فروش خودرو‌های خارجی، ضمن دستور‌های جدید به سه وزارتخانه و معاون حقوقی ریاست جمهوری؛ از رئیس قوه قضائیه خواست ترتیبی اتخاذ نمایند تا با دقت و سرعت و خارج از نوبت به این پرونده رسیدگی شود، مجرمان و متخلفان به مجازات قانونی برسند و اموال و سود‌های کلان نامشروع به بیت‌المال بازگردد.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

رییس دفتر سیاسی توسعه ملی :اتهام سازمان مجاهدین این بود که در حال تکه کردن جامعه است/ راهی جز حضور در احزاب بلد نیستیم

رییس دفتر سیاسی توسعه ملی با اشاره به سابقه عضویت اعضای این حزب در سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی می‌گوید: در دهه هفتاد وقتی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی جریان‌بندی خود را به جامعه ارائه کرد، یکی از مهمترین اتهاماتش این بود که در حال تکه کردن جامعه ایران است و در آن برش‌های بزرگ ایجاد می‌کند ولی امروز آنها این تفاوت‌ها را پذیرفتند.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

با اشاره به گزارش رییس‌جمهور درباره تخلف در واردات خودرو ؛ بختیار: گزارش رییس‌جمهور شجاعانه بود/دستگاه قضا به سرعت با مفسدان برخورد کند

علی بختیار با اشاره به گزارش منتشر شده از سوی رییس‌جمهور در خصوص احتمال وجود فساد هماهنگ از طریق مشارکت چند نفر از کارگزاران دولتی و چند شرکت واردکننده خودرو، بیان کرد: آنچه که یک آفت جدی برای کشور است فساد است. متاسفانه طی چند سال گذشته تخلف تعداد اندکی از مسئولان به نام‌ مدیران ارشد و عالی کشور تمام شده است. برخی از کارگزاران نظام از مدیریت و منابع خود به جای اینکه در جهت توسعه کشور و پویایی اقتصاد استفاده کنند، صرف فعالیت‌های خود کرده‌اند و صرفا وضعیت خود را سامان داده‌اند. این آسیب جدی در مجموعه کار دولت است که اعتماد عمومی مردم را خدشه‌دار کرده و لازم است اقدام جدی برای برخورد با آن صورت گیرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

محمد غرضی:بده بستان‌ها از مجلس سوم به بعد شروع شد/ در یک انتخابات‌ ریاست‌جمهوری فردی ۲۰۰ میلیون تومان به دو ستاد انتخاباتی یک نامزد کمک کرد

نماینده ادوار و وزیر سابق مخابرات درباره بده بستان و رشوه برخی چهره‌های سیاسی گفت: در یکی از انتخابات های ریاست جمهوری یک عزیزی به من گزارش داد که فردی ۲۰۰ میلیون تومان به دو ستاد انتخاباتی یک نامزد تقدیم کرده و وعده‌هایی برای بعد از پیروزی داده است.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

کدخدایی: شورای نگهبان علم غیب ندارد

عباسعلی کدخدایی در ویژه‌برنامه نگاه یک از شبکه یک سیما به مناسبت سالگرد تاسیس شورای نگهبان در پاسخ به سوال مجری برنامه مبنی بر اینکه با توجه به تاریخچه تاسیس شورای نگهبان همواره این مجموعه با هجمه‌هایی مواجه بوده است و برخی از این هجمه‌ها در مورد فلسفه وجودی شورای نگهبان است، آیا این نظرات را تایید می‌کنید؟ اظهار کرد: ضمن تبریک ایام خجسته میلاد حضرت معصومه (س) به همه بانوان گرامی و دختران باید بگویم که طبیعتاً هر نهادی که در نظام سیاسی تشکیل می‌شود عملکردی دارد اما همه نظام‌های سیاسی برای پاسداری از قانون اساسی، میثاق و منشوری که در آغاز راه برای تحقق آرمان‌هایشان با یکدیگر متحد شدند و برای اینکه نهاد صیانت‌کننده‌ای را در نظر بگیرند، وظایفی را پیش‌بینی می‌کنند که از طرق مختلف وظیفه دارند که پاسداری از آن را انجام دهند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

پاسخ دبیر هیئت دولت به اظهارات محمود صادقی

در پی اظهارات محمود صادقی نماینده مجلس شورای اسلامی درهمایش «قانون گرایی و حقوق شهروندی» و مطرح کردن انتقاداتی نسبت به دولت، محسن حاجی میرزایی دبیر هیئت دولت به این اظهارات پاسخ داد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

مدیرانی که هم پاداش نجومی گرفتند و هم به کار بازگشتند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه برخی حقوق های بسیار بالا و پاداش های پایان خدمت نجومی درپی خلأهای قانونی پرداخت شده است گفت: «یازده نفر از این افراد درخواست بازنشستگی داده و پاداش خود را دریافت کردند و مجددا در سال ۹۷ اعاده به کار شدند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

وکیل بقایی: دوباره درخواست اعاده دادرسی می دهیم

وکیل مدافع حمید بقایی با اشاره به رد درخواست اعاده دادرسی موکلش در دیوان عالی کشور گفت که دوباره و با استناد به دلایل جدید، درخواست اعاده دادرسی می کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

فعال سیاسی اصولگرا: مشکل اصلی، تحریم‌های داخلی است

حسن بیادی دبیرکل جمعیت آبادگران جوان ایران اسلامی ضمن بیان اینکه از جانب دولت و وزارت کشور در مورد بحران‌های اخیر تماسی با حزب ما گرفته نشده است، افزود: «در جامعه سیاسی کشور احزاب سیاسی هیچ جایگاهی برای تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری در جامعه اجرایی و قوای سه‌گانه ندارند. این در حالی است که در قانون اساسی جایگاه احزاب دیده شده و بر حضور آنان تاکید دارد اما با تمام این نامهربانی‌ها در بحران‌ها خود احزاب به طور معمول برای کمک به جامعه ورود پیدا می‌کنند و در حد توان خود مسئولیت به عهده می‌گیرند.»

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

یک وکیل دادگستری:رفتاری در فضای مجازی می تواند جرم باشد که توسط قانونگذار به قید مجازات منع شده باشد

یک وکیل دادگستری با بیان اینکه تردیدی وجود ندارد تعریف جرم در فضای مجازی از تعریف سنتی و کلاسیک جرم جدا نیست، گفت: تبعاً در فضای مجازی نیز رفتاری می تواند جرم و واجد وصف کیفری باشد که توسط قانونگذار به قید مجازات منع شده باشد .

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

محمد غرضی، وزیر اسبق پست و تلگراف و تلفن ؛ موضوع پارازیت تا وقتی سیاسی است، حل نمی‌شود

محمد غرضی، ‌وزیر اسبق پست و تلگراف و تلفن درباره پارازیت‌ها در کشور گفت: مساله پارازیت‌ها تا زمانی که از حوزه سیاسی به حوزه تخصصی و فنی منتقل نشود قابل حل نیست.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

قول روحانی به مردم: مشکلی برای کشور پیش نمی آید

ئیس‌جمهوری ایران روز شنبه با اشاره به افزایش تحریم‌های آمریکا علیه ایران گفت که «دولت به مردم قول می‌دهد که در زمینه انرژی، حمل‌ونقل، کالاهای اساسی و تولید، مشکلی برای کشور پیش نمی‌آید».حسن روحانی افزود که «امروز ما قوی‌تر از دیروز می‌توانیم با توطئه‌های دشمنان مقابله کرده و مسیرمان را ادامه دهیم و مردم مطمئن باشند گرچه فشارهایی خواهد بود، اما می‌توانیم زندگی مردم را در کشور با حمایت مردم اداره، و از مشکلات به خوبی عبور کنیم.»

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید