اخبار روز حقوق بشر ؛ سهیل عربی و نسترن نعیمی به حبس محکوم شدند / سوگل ذبیحی سیسان، دانشجوی بهایی از دانشگاه رسام کرج اخراج شد

نگام ؛ حقوق بشر _ آرین مالکی، مدیر وبسایت عصر جوان به اعدام محکوم شد ؛ نامه سرگشاد زندانیان زندان زاهدان در اعتراض به مستند پخش شده از تلویزیون در باب اشتغال زندانیان ، از مهم ترین اخبار روز حقوق بشر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

سهیل عربی و نسترن نعیمی به حبس محکوم شدند

سهیل عربی زندانی عقیدتی محبوس در زندان تهران بزرگ، از بابت پرونده ای که در دوران زندان بر علیه او و همسر سابقش مفتوح شده است طی حکمی توسط قاضی مقیسه، به اتهامات تبلیغ علیه نظام و توهین به مقدسات به تحمل ۶ سال حبس محکوم شد. همچنین نسترن نعیمی، همسر سابق آقای عربی نیز طی حکمی توسط قاضی مقیسه، به اتهام توهین به مقدسات و معاونت در جرم به تحمل یک سال و نیم حبس محکوم شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

سوگل ذبیحی سیسان، دانشجوی بهایی از دانشگاه رسام کرج اخراج شد

اردیبهشت‌ماه سال جاری سوگل ذبیحی سیسان، دانشجوی رشته گرافیک دانشگاه رسام کرج به دلیل بهایی بودن، از دانشگاه اخراج شد. دانشگاه از بازگرداندن مدارک تحصیلی پیشین این شهروند بهایی نیز خودداری می کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

آرین مالکی، مدیر وبسایت عصر جوان به اعدام محکوم شد

قاضی پوررضایی، رئیس شعبه دوم دادگاه انقلاب أصفهان محمدحسین مالکی (آرین)، ۴۷ ساله و یکی از مدیران«وبسایت فرهنگی آموزشی عصر جوان» را پس از یک سال و نیم بازداشت، به اتهام افساد فی الأرض به اعدام محکوم کرد. یکی از دست اندرکاران سایت عصر جوان، با احمقانه و اشتباه توصیف کردن حکم، به کمپین حقوق بشر در ایران گفت اگر قرار باشد همه فروشندگان اکانت‌های اینترنتی سی سی کم را اعدام کنند، باید صدها نفر را اعدام کرد.ایرانیان زیادی برای باز کردن کانال‌های ماهواره‌ای و دیدن برنامه‌های دلخواه، از اکانت‌های اینترنتی سی سی کم استفاده می‌کنند، مدیر سایت عصر جوان، به کمپین گفت: «من آرین را چندین سال هست می‌شناسم، ادمین سایت عصر جوان بود که خودم چندین سال در سایت و بخش‌های مختلفش مدیر بودم، فروش اکانت سی سی کم کار معمول و رایجی است و الان کلی آدم دیگر در سطح خیلی گسترده‌تر، دارند می‌فروشند، اگر حکمش اعدام باشد، باید صدها نفر را اعدام کرد.»

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

نامه سرگشاد زندانیان زندان زاهدان در اعتراض به مستند پخش شده از تلویزیون در باب اشتغال زندانیان

چندی پیش مستندی از شبکه ۱ صدا و سیما در خصوص اشتغال زایی برای زندانیان پخش شد و در آن گفته شد که “زندانیان مشغول به کار هستند تا چرخ زندگی‌شان را با آن بچرخانند”. حال جمعی از زندانیان زندان مرکزی زاهدان این ادعاها را رد کرده و در اعتراض به آن نامه‌ای سرگشاده نوشته‌اند. آنها می گویند مسئولان زندان و مسئولین منطقه از زندانیانی که شرایط “کار” دارند برای انجام امور شخصی خود از جمله نظافت منازل و خرید استفاده می کنند و نهایتا هم پولی به زندانیان داده نمی شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز حقوق بشر ؛ سهیل عربی و نسترن نعیمی به حبس محکوم شدند / سوگل ذبیحی سیسان، دانشجوی بهایی از دانشگاه رسام کرج اخراج شد

Comments are closed.