اخبار روز فرهنگ و هنر ؛ بیداد پول‌های نامشروع و رانت در سینما ؛ فرحبخش: برخی با زد و بند پول وارد سینما می‌کنند ؛ بالا بردن دستمزدها خیانت به فرهنگ است/ مصاحبه جنجالی روزنامه «اسپکتتر» با هاروی واینستاین

نگام ؛ فرهنگ و هنر _ بهاره رهنما :متاسفانه فضای مجازی تبدیل به حمام زنانه شده /شایعه کرده بودند همسر من، پسر«حسن عباسی» است ؛ تاریک و رجا با روح شادمانه  ، از مهم ترین اخبار روز فرهنگ و هنر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

بیداد پول‌های نامشروع و رانت در سینما ؛ فرحبخش: برخی با زد و بند پول وارد سینما می‌کنند | بالا بردن دستمزدها خیانت به فرهنگ است

این روزها نام حسین فرحبخش به دلیل اعتراضش به نحوه اکران فلیمش، «دشمن زن» و دعوای او با رامبد جوان جنجال‌ساز شده است، گرچه نام او همیشه به عنوان تهیه‌کننده‌ای جنجالی مطرح بوده است. موضوع صحبت ما با او اما درباره ماجرای دعوای این روزهایش نیست و پولشویی در سینما مبحثی بود که با این تهیه‌کننده مطرح کردیم. فرحبخش که معتقد است برخی با رانت‌های دولتی و به دلیل منتسب بودنشان به قدرت پول‌هایی را وارد سینما می‌کنند در گفت‌و‌گو با خبرآنلاین نقطه نظراتش را درباره این بحث داغ با ما در میان گذاشته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

مصاحبه جنجالی روزنامه «اسپکتتر» با هاروی واینستاین

تهیه‌کننده قدرتمندی که به اتهام تجاوز و آزار جنسی هنرپیشگان زن به زودی در نیویورک تحت محاکمه قرار خواهد گرفت، به یک روزنامه انگلیسی گفت به هنرپیشگان زن در ازای سکس، نقش پیشنهاد می‌کرد، ولی افزود که در صنعت سینما، این کار معمول است.هاروی واینستاین، بنیانگذار موسسه تولید فیلم «واینستاین»، یکی از قوی‌ترین مدیران صنعت سینما در سه دهه اخیر، در مصاحبه با نویسنده روزنامه دست راستی «اسپکتتر» گفت: «همه هنوز هم همین کار را می‌کنند.»

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

بهاره رهنما :متاسفانه فضای مجازی تبدیل به حمام زنانه شده /شایعه کرده بودند همسر من، پسر«حسن عباسی» است

این بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون می گوید: متاسفانه فضای مجازی تبدیل به حمام زنانه‎ای شده که پچ‎پچ‎های مزخرف در آن خیلی زیاد است کما اینکه در همین فضا مطرح شده بود که همسر من، پسر آقای «حسن عباسی»؛ از تئوریسین‎های سپاه هستند که به سادگی سرچ کردن می‎توانستند متوجه شوند «حسن عباسی» تنها ۸ سال بزرگتر از همسر من هستند و به لحاظ بیولوژیک، هیچ پسری در سن ۸ سالگی نمی‎تواند پدر شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

تاریک و رجا با روح شادمانه

چند روز پیش عکسی از سعید فلاح فر در صفحات مجازی مورد توجه بازدیدکنندگان قرار گرفت و باعث کنجکاوی زیادی شد. با مدیای کاملاً عکاسانه، تأویل پذیر و شاعرانه، بدون عکس نوشته و کما فی‌السابق بدون عنوان. با توجه به شناختی که از این هنرمند دارم، به خصوص این که با گوشه‌ای از زبان عکاسانه‌اش در نمایشگاه “جایی که هیچ /ع/کس نیست” آشنا شده بودم، به نظرم رسید می‌توانم شرحی بر این عکس بنویسم که چنین شد: عکس در خیابان جمهوری تهران [جمهوری مدرن‌ترین شیوه حکومتی در جهان امروز است] با تقاطع اکباتان [لفظ امروزی هگمتانه، پایتخت تاریخی و کهن ایران]  و در یک روز آفتابی گرفته شده است. سیاه و سفید بودن عکس به نوعی دلالت بر تصمیم قبلی عکاس برای قضاوت دارد. آفتاب سمبل روشنایی و امکان کشف حقیقت است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

One thought on “اخبار روز فرهنگ و هنر ؛ بیداد پول‌های نامشروع و رانت در سینما ؛ فرحبخش: برخی با زد و بند پول وارد سینما می‌کنند ؛ بالا بردن دستمزدها خیانت به فرهنگ است/ مصاحبه جنجالی روزنامه «اسپکتتر» با هاروی واینستاین

Comments are closed.