ناطق نوری: طرح پیشنهاد مذاکره با آمریکا از سر دلسوزی، حرام نیست

 

نگام ، سیاسی _ علی اکبر ناطق نوری معتقد است که طرح پیشنهاد مذاکره با آمریکا از سر دلسوزی، حرام نیست اما مذاکره، در شرایط فعلی، عملی و به مصلحت نیست ، وی صلاحدید در چنین مواردی را در صورت نظر مساعد رهبری می داند.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه پیشنهاد برخی فعالان سیاسی برای مذاکره با آمریکا در شرایط فعلی عملی و به مصلحت کشور نیست، گفت: باید نسبت به تدبیر رهبری برای عبور از این بحران اعتماد کنیم.

 

به گزارش «انتخاب»،  علی اکبر ناطق نوری در پاسخ به سوالی درخصوص سخنان اخیر رهبری و رئیس‌جمهور مبنی بر ایستادگی ملت ایران در مقابل آمریکا و نامه برخی فعالان سیاسی برای مذاکره با ترامپ، اظهار کرد: پیشنهاد برخی فعالان سیاسی برای مذاکره با آمریکا در شرایط فعلی ممکن است عملی و به مصلحت کشور نباشد ولی به هر حال اینکه کسانی از سر دلسوزی پیشنهادی را مطرح کنند حرام نیست و بدیهی است که تصمیم گیری و صلاحدید در چنین مواردی در صورت نظر مساعد رهبری است .

وی در ادامه تصریح کرد: فراموش نکنیم مقدمات و شرایطی که در سال‌های قبل بوجود آمد، از جمله وساطت کشور عمان و نظر مساعد رهبری به کارگزاران نظام برای مذاکره با آمریکا که سنگ بنای توافق تاریخی برجام شد، یکی از تدابیر دقیق نظام بود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در مورد سیاست خارجی و چالش‌های پیش‌رو باید همه ملت، به خاطر عزت و شرف کشورمان با وحدت واقعی و دست در دست یکدیگر، باید نسبت به تدبیر رهبری و ظرفیت های بی بدیل این کشور برای عبور از بحران اعتماد کنیم.

ناطق نوری تاکید کرد: ظرفیت و توان کشور اسلامی ما بسیار فراتر از حجم تهدیدات دشمنانمان در طول تاریخ بوده است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: از خدای بزرگ خاضعانه طلب می‌کنیم که رستگاری و عزت را مقدر این ملت قرار دهد.