مهم ترین اخبار و موضع گیری های سیاسی ؛ آیا احمد جنتی فقط یک رای در شورای نگهبان دارد؟ / شکایت اولیای دم سیدامامی از رئیس صداوسیما

 

نگام ؛ سیاسی _ آیا احمد جنتی فقط یک رای در شورای نگهبان دارد؟ ، شکایت اولیای دم سیدامامی از رئیس صداوسیما ، احمدی نژادی ها؛ ضامن “ثامن” بودند ، وکیل بقایی: دوباره درخواست اعاده دادرسی می‌دهیم ، از مهم ترین اخبار سیاسی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید:

 

 

 

گزارشی ازتاثیر حضور آیت‌الله جنتی در شورای نگهبان/آیا آیت‌الله جنتی فقط یک رای دارد؟

علی مطهری:عنصر تصمیم‌گیر در شورا آقای جنتی‌هستند

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

اولیای دم سیدامامی از رئیس صداوسیما شکایت کردند: هم دروغ گفتند، هم تهمت زدند، هم توهین کردند

وکیل مدافع اولیای دم کاووس سید امامی از شکایت موکلانش علیه رئیس، معاون سیاسی و مدیر شبکه دوم صدا و سیما و همچنین تهیه کننده برنامه خبری ۲۰:۳۰ و عوامل تولید برنامه “منطقه ممنوعه” خبر داد. درفشان ادامه داد: برنامه منطقه ممنوعه برخلاف قانون اساسی، فرمان هشت ماده‌ای بنیانگذار جمهوری اسلامی، قانون حقوق شهروندی و همچنین قانون آیین دادرسی کیفری مبادرت به انتشار عکس‌های خصوصی مورث موکلان کرده این در حالی است که برابر اصل ۲۲ قانون اساسی حیثیت مردم از تعرض مصون است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

احمدی نژادی ها؛ ضامن “ثامن” بودند

“ثامن الحجج” همان موسسه‌ای است که به گفته برخی از مدیران کنونی بانک مرکزی در مواردی تا ۸۹ درصد به سپرده‌گذاران سود پرداخت کرده است، به گونه‌ای که در این میان سپرده‌گذارانی هستند که به فاصله کمتر از دو سال با نرخ ۸۹ درصد سودی تا ۲۲ میلیارد تومان دریافت کردند یا در مواردی که در این فاصله زمانی سودهای ۱۵، ۱۱ و ۵ میلیارد تومانی نیز پرداخت شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

محمود صادقی :FATF تصویب خواهد شد/ دفتر رهبری تصویب لایحه را به مجلس واگذار کرده است/ رابطه رییس‌جمهور با اصلاح‌طلبان مطلوب نیست

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه با اطلاعاتی که داریم، مجموعه نظام به این تصمیم رسیده که لوایح مربوط به مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم را تصویب کند گفت: در مجلس به نظر رهبری استناد می‌کنند؛ اما آقای لاریجانی بارها اعلام کرده که دفتر رهبری گفته به خود مجلس مربوط است و ما نظری نداریم. دست کم نظر منفی ندارند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

آذر منصوری :براندازها اصلاح‌طلبان را نشانه گرفته‌اند/ جریانی که تاب حضور اصلاح‌طلبان در قدرت را ندارد، اجازه اصلاحات جامعه‌محور را نمی‌دهد

قائم مقام دبیرکل حزب اتحاد ملت گفت: باید ببینیم کجای گفتمان اصلاحات اشکال دارد و در راستای رفع این مشکلات دست به خلق گفتمان جدیدی بزنیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

وکیل بقایی: دوباره درخواست اعاده دادرسی می‌دهیم

وکیل مدافع حمید بقایی با اشاره به رد درخواست اعاده دادرسی موکلش در دیوان عالی کشور گفت که دوباره و با استناد به دلایل جدید، درخواست اعاده دادرسی می‌کند. مهران عبدالله پور اظهار داشت: با تقاضای اعاده دادرسی موکلم به رغم اینکه رسیدگی به آن بسیار هم طولانی بود، مخالفت شد و این در حالی است که دادیار دیوان عالی کشور حداقل در دو مورد موکل من را مجرم ندانسته بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

میرلوحی:اصلاح‌طلبان معتقدند اصل شورای عالی سیاست گذاری لازم است/ پارلمان اصلاحات مخالفی ندارد

یک عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان با بیان اینکه شورای عالی اثرگذار بوده و باید تجدید و اصلاح شود، گفت: پارلمان اصلاحات بحثی بوده که از اول مطرح بوده و اگر بتوانیم انجام دهیم مخالفی ندارد، فقط بحث این است که زمان تحقق آن فرا رسیده است یا خیر.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

حسین مرعشی :کارگزاران مدافع تیم اقتصادی دولت است/ هیچ فشاری برای تغییر کابینه به روحانی نیاوردیم

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی گفت: بهتر از مدیریت فعلی می توان کشور را اداره کرد و کارگزاران برای ترمیم کابینه هیچ پیشنهادی به روحانی نداده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ناصری:هیچ نشانه‌ای از تغییر کابینه در عملکرد روحانی وجود ندارد/ حواشی مربوط به استعفای جهانگیری ناشی از گلایه‌ او به تیم اقتصادی دولت است

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب اظهار داشت: در خصوص استعفای جهانگیری یا جایگزینی قالیباف به جای او به صراحت می‌گویم اظهاراتی که مطرح می‌شود هیچ پایه و اساسی ندارد و روحانی به قالیباف حتی فکر هم نمی‌کند، ضمن اینکه به علت نقشی که جهانگیری در حال حاضر در حوزه اقتصاد دارد و گلایه‌مند از ناهماهنگی تیم اقتصادی است این حواشی در خصوص او زیاد مطرح می‌شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

بازخوانی یک روایت از تاریخ پس از انقلاب ایران؛«عباسِ» بازجوی امیرانتظام «عبدی» بود؟

عباس عبدی در همان مصاحبه در مورد اتهاماتی که از سوی امیرانتظام متوجه او بود، می‌گوید: وی (امیرانتظام) برخی موارد را اشتباه کرده که دلیل آن را خواهم گفت و در برخی موارد نیز به کلی خلاف واقع گفته است که خلاف بودن آنها به سهولت قابل اثبات است. من پس از اطلاع از این ادعا، احتمال دادم که امیرانتظام مرا با کس دیگری اشتباه گرفته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

اسماعیل کوثری :امریکایی‌ها مرد جنگ با ایران نیستند
سردار اسماعیل کوثری، جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله معتقد است که اگر مواضع مسوولان در راستای منافع ملی باشد، حمایت خواهد شد و البته تاکید می‌کند که امریکا عرضه جنگ ندارد و مرد جنگ با ایران نیست.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

فعال سیاسی اصولگرا: مشکل اصلی، تحریم‌های داخلی است

حسن بیادی دبیرکل جمعیت آبادگران جوان ایران اسلامی ضمن بیان اینکه از جانب دولت و وزارت کشور در مورد بحران‌های اخیر تماسی با حزب ما گرفته نشده است، افزود: «در جامعه سیاسی کشور احزاب سیاسی هیچ جایگاهی برای تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری در جامعه اجرایی و قوای سه‌گانه ندارند. این در حالی است که در قانون اساسی جایگاه احزاب دیده شده و بر حضور آنان تاکید دارد اما با تمام این نامهربانی‌ها در بحران‌ها خود احزاب به طور معمول برای کمک به جامعه ورود پیدا می‌کنند و در حد توان خود مسئولیت به عهده می‌گیرند.»

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

پاسخ آذری واکنش جهرمی به ادعای رییس سازمان پدافند غیر عامل:دزدیده شدن ابرها را نمی‌توان ثابت کرد اما وجود نداشتن سرورها را به راحتی می‌توان ثابت کرد/ خبرنگاران امروز از طبقه نهم ساختمان میدان امام خمینی بازدید کنند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره ادعای قرار گرفتن سرورهای هاتلگرام وتلگرام در طبقه نهم ساختمان وزارت ارتباطات گفت: شاید نشود دزدی ابرها را ثابت کرد اما عدم وجود سرورهای هاتگرام را در طبقه نهم ساختمان وزارت ارتباطات میدان امام خمینی را می شود ثابت کرد لذا از شما رسانه‌ها می خواهم که امروز دوربین ها را بردارید و از طبقه نهم ساختمان میدان امام خمینی بازدید کنید تا موضوع برای همه روشن شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

محسن هاشمی: اگر به جنگ، «بدون منطق نظامی» ادامه می‌دادیم، معلوم نبود چه اتفاق ناگواری رخ می‌داد / باید هزینه‌های غیرضروری و تشریفاتی در مدیریت شهری کاهش یابد

رئیس شورای شهر تهران گفت: مردم از مدیریت شهری انتظار دارند که با توجه به وضعیت فعلی جامعه هزینه‌های غیرضروری و تشریفاتی را کاهش دهند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

رحمت‌اله بیگدلی، عضو حزب «اعتماد ملی» :هنوز انتخابات‌ شورای مرکزی حزب «اعتماد ملی» در کنگره‌ تایید نشده‌ / با توجه به‌تخلفات آشکار، قطعا انتخابات باطل می‌شود / تغییر و تحولات انجام‌شده‌ قبل‌ از تایید آن، قابل تعقیب قضایی‌ است‌

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با اشاره به‌‌ماده ۱۷ اساسنامه حزب اعتماد ملی گفت: «در گفت‌وگویی که با مسوولان امر داشتم با توجه‌ به‌ماده ۱۷ اساسنامه حزب اعتماد ملی و نامه رسمی دبیر محترم کمیسیون ماده ۱۰ قانون‌ فعالیت احزاب که قبل از کنگره به‌ مسوولان حزب ارسال و از آنان خواسته شده است که کنگره باید کاملا‌ مطابق قانون احزاب و منطبق با اساسنامه‌ برگزار شود، در کنگره تخلف‌ بَیِّن و آشکار رخ داده‌ است.»

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

نمازی در جمع خبرنگاران:اصلاح‌طلبان کارایی‌شان را از دست نداده‌اند

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: اصلاح‌طلبان کارایی‌شان را از دست نداده‌اند و ضعیف هم نشده‌اند و هرجا کار است، باید اصلاح هم باشد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

علی جنتی:تغییر تیم اقتصادی دولت نباید به طول بیانجامد/ دشمنان به اختلافات داخلی ما دل خوش کرده‌اند

یک عضو حزب اعتدال و توسعه درباره تغییر در کابینه دولت گفت: باید تغییراتی در کابینه دولت شکل گیرد و تغییر در تیم اقتصادی نباید زیاد طول بکشد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

میرزایی:تلاش برای تغییر جهانگیری مسیری انحرافی است/ حمایت مشروط اصولگرایان از دولت/ برخی به جای توجه به مشکلات، دنبال پیروزی در انتخابات ۱۴۰۰ هستند

یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی بحث روی تغییر و ترمیم تیم اقتصادی است و به ناگاه بحث انحرافی استعفای معاون اول مطرح می‌شود مشخص می‌شود نگاه برخی افراد به جای توجه به مشکلات مردم، دنبال انتخابات ۱۴۰۰ است و دغدغه مردم را ندارند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

کدخدایی در برنامه «نگاه یک»:نمی‌توان با یک مصاحبه سیاسی شورای نگهبان را متهم کرد/ اعضای شورا هیچ‌گاه دنبال سیاسی‌کاری نبوده‌اند

سخنگوی شورای نگهبان گفت: تلاش بیگانگان برای براندازی این دژ مستحکم و نارضایتی برخی نامزدها سبب افزایش و پررنگ شدن هجمه ها به شورای نگهبان می شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

چمران :جلسه کمیته‌های اقشاری جبهه مردمی برگزار می‌شود/ فعلا بحث‌های انتخاباتی در جمنا مطرح نیست

جبهه مردمی نیروهای انقلاب درباره جلسه اقشاری جمنا که قرار است در آینده‌ای نزدیک برگزار شود، گفت: این جلسه با هدف ایجاد همبستگی و تحلیل مسائل روز برگزار خواهد شد و یک حرکت تشکیلاتی است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

حاجی بابایی:رئیس‌جمهور ثابت کرد، می‌تواند تاثیرگذار باشد/ نباید به دستور و عملکرد روحانی شک کنیم/ مبارزه با فساد باید بدون رودربایستی صورت گیرد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: دولت و مجلس باید به همراه قوه قضائیه به میدان بیایند و با هر نهاد، جناح و هرفردی بدون رودربایستی و جدی در خصوص فساد برخورد کنند، می‌توان گفت این اقدامات پدیده مبارکی است و اعتماد از دست رفته مردم را بازمی‌گرداند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

رئیس کمیسیون معماری‌وشهرسازی شورای‌شهر:شهرداری‌ها دوست دارند مردم تخلف کنند

محمد سالاری با بیان اینکه ستاد هماهنگی کمیسیون‌های ماده صد شهر تهران در راستای رسیدن به راه‌حلی برای پیشگیری از وقوع تخلفات ساختماتی تشکیل شده، گفت: مسئله این است که رویکرد شهرداری همچنان درامدزایی از راه تخلفات ساختمانی است به همین دلیل باید سازوکارهای انضباطی برای عوامل شهرداری که در فرآیند شکل‌گیری تخلف برخورد جدی نکرده و مماشات می‌کنند، تعیین شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

حبیبی:تاخیر در تغییر تیم اقتصادی دولت باعث ضرر و زیان بیشتر است/ اخباری از اجرای سند ۲۰۳۰ در سطوح آموزشی به گوش می‌رسد

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه هر روز تاخیر در تغییر تیم اقتصادی دولت باعث ضرر و زیان بیشتر است، گفت: مدیریت خسته و نشسته نمی‌تواند ما را در این شرایط ویژه از مشکلات بیرون ببرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ترک‌همدانی:آماده‌ام مستندات قضایی دستور دادسرای تهران درباره پارازیت را در اختیار وزارت ارتباطات قرار دهم

یک وکیل دادگستری اعلام کرد که آماده است مستندات قضایی موجود درباره پارازیت را که به دستور دادسرای تهران از پزشکی قانونی و سازمان محیط زیست جمع‌آوری شده در اختیار وزیر ارتباطات قرار دهد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید