اخبار روز اجتماعی ؛ نرخ اجاره‌بها دو برابر شد: مستاجران کم‌درآمد تهران را ترک می‌کنند / فشار بر کاربران اینستاگرام: دستگیری‌ها در تهران و هرمزگان

نگام ؛ اجتماعی _ وزارت ورزش و جوانان، مدیر مجموعه ورزشی آزادی را به دلیل حضور زنان در ورزشگاه برکنار کرد / اخراج فرجام حضور زنان در ورزشگاه …. ؛ خامنه‌ای همزمان با انتقاد عمومی به حج با سوبسید دلار ۴۰۰۰ تومانی: «حج بهترین فرصت و یک صحنه عملی برای نشان دادن آمیختگی دین و سیاست است» ؛ نماینده مجلس؛ وجود ۲۰ هزار فرد فاقد هویت در استان سیستان و بلوچستان ، از مهم ترین اخبار روز اجتماعی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

نرخ اجاره‌بها دو برابر شد: مستاجران کم‌درآمد تهران را ترک می‌کنند

حسام‌الدین عقبایی نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران افزایش نرخ اجاره‌بها را «غیرمتعارف» توصیف کرده و به خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، گفته که مستاجران امکان پرداخت رقم‌های غیرمتعارف را ندارند.به گفته او رشد قیمت مسکن، افزایش نرخ اجاره‌بها را به دنبال داشته است. عقبایی رشد قیمت مسکن از آغاز سال جاری را حدود ۵۰ درصد برآورد کرده و گفته است که مالکان بر همین مبنا نرخ اجاره را افزایش داده‌اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

فشار بر کاربران اینستاگرام: دستگیری‌ها در تهران و هرمزگان

فرمانده انتظامی هرمزگان از دستگیری ۴۶ نفر تن در ارتباط با مدلینگ در شبکه‌های اجتماعی مجازی خبر داده است. در خبری دیگر رییس پلیس امنیت گفته دو تن را که در اینستاگرام پس از مرگ وحید مرادی تهدید به انتقام‌جویی کرده بودند، بازداشت کرده.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

دلایل برکناری مدیر مجموعه ورزشی آزادی را بررسی شد :وزارت ورزش و جوانان، مدیر مجموعه ورزشی آزادی را به دلیل حضور زنان در ورزشگاه برکنار کرد / اخراج فرجام حضور زنان در ورزشگاه …..

ورود زنان و خانواده‌ها به ورزشگاه آزادی که برای نخستین‌ بار رخ می‌داد، با حاشیه‌های زیادی همراه بود. حالا که محمودی‌فر دلیل برکناری‌اش را این موضوع می‌داند، از او می‌پرسیم مگر شما خلاف دستور نهادهای ذیربط برای راه‌دادن خانواده‌ها به ورزشگاه عمل کردید. او در پاسخ می‌گوید: من هیچ کار غیر قانونی انجام ندادم. اصلا من تصمیم‌گیرنده نبودم. هر زمان که گفتند، در ورزشگاه آزادی را به روی علاقه‌مندان باز کردیم. وظیفه ما این بود که امکانات کافی در استادیوم برای خانواده‌ها فراهم شود که تا حد توان این کار را انجام دادیم. اگر هم کسی انتقاد کرده که چرا فلان خانم حجابش خوب نبوده، این به من مربوط نمی‌شود. حال باید دید چرا وزارت ورزش و جوانان او را برکنار کرده است

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

خامنه‌ای همزمان با انتقاد عمومی به حج با سوبسید دلار ۴۰۰۰ تومانی: «حج بهترین فرصت و یک صحنه عملی برای نشان دادن آمیختگی دین و سیاست است»

یکی از مظاهر آمیختگی «دین و سیاست» در ایران رفتن حج با یارانه دولتی است، امسال با پرداخت یارانه به حاجی‌شوندگان از طریق دادن دلار ۴۰۰۰ تومانی به آنان. این امر باعث انتقاد عمومی شده است، انتقاد در این باره که طبق کدام قانون به حج سوبسید تعلق می‌گیرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

نماینده مجلس؛ وجود ۲۰ هزار فرد فاقد هویت در استان سیستان و بلوچستان

علیم یارمحمدی نماینده زاهدان در مجلس و عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان از وجود ۲۰ هزار فرد فاقد هویت در این استان خبر داد و گفت که طبق آمار بدست آمده از ۱۰ هزار نفر فرد بدون شناسنامه درثبت نام اول دراین استان بالغ بر۷ هزار نفر تعیین تکلیف شدند؛ اما آمارها نشان از ۲۰ هزار نفر فرد بدون هویت در این منطقه دارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز اجتماعی ؛ نرخ اجاره‌بها دو برابر شد: مستاجران کم‌درآمد تهران را ترک می‌کنند / فشار بر کاربران اینستاگرام: دستگیری‌ها در تهران و هرمزگان

Comments are closed.