مهم ترین اخبار و موضع گیری های سیاسی ؛ ردپای پسر آقای «ر.و» در واردات باتری خودرو ، بیش از یک سال‌ونیم است روحانی با هیچ‌کس جلسه نمی‌گذارد

 

 

نگام ؛ سیاسی _ ردپای پسر آقای «ر.و» در واردات باتری خودرو ، بیش از یک سال‌ونیم است روحانی با هیچ‌کس جلسه نمی‌گذارد ، واکنش خرازی به خاطره امیرانتظام ، وزیر اطلاعات:پیام دی ماه ۹۶ را خودمان به خودمان دادیم نه دشمن ، از مهم ترین اخبار سیاسی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید:

 

آقازاده‌ها به باتری هم رحم نکردند / ردپای پسر آقای «ر.و» در واردات باتری خودرو
رئیس سابق اتحادیه باتری‌سازان و باتری‌فروشان تهران در گفت‌وگو با «فرهیختگان» معتقد است که باتری ماشین به هیچ‌وجه به صورت قاچاق وارد کشور نمی‌شود، چراکه ابعاد و اندازه این وسیله به‌گونه‌ای نیست که واردات مخفیانه و غیرقانونی آن به کشور امکان‌پذیر باشد. بنابراین آنچه به‌عنوان باتری قاچاق در کشور شناخته می‌شود، از مبادی کاملا قانونی مانند گمرک وارد شده است.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید
نماینده مجلس: بیش از یک سال‌ونیم است روحانی با هیچ‌کس جلسه نمی‌گذارد/ فراکسیون‌های سیاسی مجلس مدت‌ها است که بی‌ثمر هستند
یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: رئیس‌جمهور باید با نماینده‌ها، احزاب و دانشگاهیان جلسه بگذارد. مجامع استان‌ها و فراکسیون‌های سیاسی مجلس مدت‌ها است که بی‌ثمر هستند و شاید بیش از یک سال و نیم است که دوستان مختلف به‌عناوین‌مختلف جلساتی را با رئیس‌جمهور درخواست می‌کنند اما متأسفانه برگزار نمی‌شود.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید
واکنش خرازی به خاطره امیرانتظام
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی خاطره منتشر شده از مرحوم عباس امیرانتظام درباره جعل امضای قطب‌زاده و یا دعوت ساختگی از وی را تکذیب کرد.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید
آشنا: زمان آن است که با آمریکای ضدترامپ گفت‌وگو کنیم
حسام‌الدین آشنا، مشاور رئیس‌جمهور با اشاره به دیدار روز گذشت پوتین و ترامپ در یادداشتی نوشت: «فکر می‌کردند دیدار هلسینکی روز غمگینی برای ایران باشد اما اکنون مقامات سابق آمریکا و برخی سناتورها و چهره‌های اروپایی می‌گویند روز غمگینی بود برای آمریکا!/پیش چشمان ما اتفاق غریبی در حال رخ دادن است. فکرش را بکنید ترامپ در همان حال که در نشست جی ۷ در کانادا متحدین سنتی غرب را می‌کوبد، در حالی که در اروپا می‌گوید اتحادیه اروپا دشمن است، به پوتین که می‌رسد پاهایش شل می‌شود و در دعوای جامعه اطلاعاتی آمریکا و پوتین جانب پوتین را می‌گیرد.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید
کدخدایی: نامه روحانی به آیت‌الله جنتی محرمانه است / پیوستن به FATF الزامی ندارد / شورای نگهبان سه ایراد به FATF وارد کرده / تحت فشار تصمیم‌گیری نمی‌کنیم
سخنگوی شورای نگهبان گفت: FATF اصطلاحاً کارگروه اقدام مالی و یک سازمان و یا یک نهاد بین‌المللی به‌مفهومی که ما در تعریف سازمان‌های بین‌المللی داریم، نیست، بلکه تصمیمی است که اتخاذ و رصدخانه‌ای برای رصد وضعیت مالی کشورها درست کردند، طبیعتاً پیوستن و یا نپیوستن به آن الزامی ندارد اما گویا این کارگروه مالی، استانداردهایی از مبادلات را با لحاظ مبادلات مالی کشورها اعلام می‌کند، به‌عنوان مثال؛ درجه خفیف‌تر آن مانند استانداردهای ایزو است.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید
حجتی کرمانی: آقای جنتی شما که همه کاره اید..
محمدجواد حجتی کرمانی در روزنامه اطلاعات به فیلم پخش شده از آیت الله جنتی عضو فقهای شورای نگهبان در تلویزیون و پاسخ علی مطهری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی واکنش نشان داد.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید
وزیر اطلاعات:پیام دی ماه ۹۶ را خودمان به خودمان دادیم نه دشمن/ یکی از سر تیم‌های قاچاق مواد مخدر به هلاکت رسید
وزیر اطلاعات گفت: امروز ضرورت وحدت در کشور بیش از هر زمانی است و هر کس کلمه ای بگوید که زمینه را برای پیوند هر چه بیشتر فراهم کند، بزرگترین خدمت را به نظام کرده و به خون شهدا حرمت گذاشته است.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید
اصلاحات هسته نرم می‌خواهد یا سخت؟حق با تاجیک است یا حجاریان؟
شکل‌گیری «هسته سخت» یا «هسته نرم» برای راهبری جریان اصلاحات، بازتاب دیدگاه دو جریان فکری برای بازنگری در جبهه اصلاحات است. منتقدان البته در یک موضوع اشتراک نظر دارند و آن انتقاد به عملکرد اصلاح‌طلبان در نهادهایی انتخابی است که آن را به دست آورند. محمدرضا تاجیک در گفت‌وگو با «اعتماد آنلاین» در سخنانی که به نظر می‌رسد نقطه مقابل پیشنهاد سعید حجاریان درباره شکل‌گیری هسته سخت در جریان اصلاحات است.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

محمد نعیمی پور:نمایندگان بجای مردم، به خواسته‌های حاکمیت توجه می‌کنند/ تشکیل مجلس دوم شوخی بامزه است

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت می‌گوید: نمایندگان به جای رسیدگی به خواسته‌های مردم، به خواسته‌های حاکمیت توجه می‌کنند بنابراین نماینده، دیگر صدای مردم نیست.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

واکنش نماینده شیراز در مجلس به تعطیل کردن آبشار مارگون:نمی‌توان همه‌جا را به روی مردم بست/ حداقل شادی را از مردم نگیریم/ تصمیم برای ممنوعیت بازدید از آبشار مارگون بسیار نسنجیده است

یک عضو فراکسیون امید تصمیم برای ممنوعیت بازدید از آبشار مارگون را بسیار نسنجیده و غیرضروری دانسته و گفته در شرایط کنونی مسائل و الویت هایی را داریم و مسئله درست کردن در این شرایط جای سؤال دارد

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

نوبخت:بخش خصوصی مانند دوران جنگ با دولت همکاری کند/ پیش از ورود مقام‌های آمریکایی به کشورها معترضان به خیابان‌ها می‌آیند

رئیس سازمان برنامه و بودجه، حضور دولت در اقتصاد را به منزله عدم اعتماد به کارایی بخش خصوصی ندانست و گفت: بسته به شرایط عمل می‌کنیم و از بخش خصوصی انتظار داریم همانند دوران جنگ که خط تولید خود را متناسب با نیازها تغییر می دادند با دولت همکاری کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

محمود میرلوحی مطرح کرد؛بیلبوردهای شهرداری در اختیار کدام نهادهاست؟/ ۱۰هزار میلیارد تومان پول تبلیغات بیلبوردها در تهران!

عضو شورای شهر تهران گفت: در تهران با توجه به این تردد و جمعیت، بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان پول برای تبلیغات پرداخت می‌شود، اما سهمی از این درآمد به شهرداری تعلق نمی‌گیرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

دوستی: به آقای حضرتی توصیه می کنم از عزل و نصب ها و دامن زدن بیشتر به اختلافات خودداری کند / انتخابات شورای مرکزی مورد تشکیک و تردید ماست

یک عضوحزب اعتماد ملی گفت: آقای حضرتی با چه جرأتی آقای کارگر را عزل کرده و شخصی را که نه تحصیلات مرتبط با روابط عمومی دارد و نه سمتی در شورای مرکزی حزب و هیئت اجرایی داشته است، به عنوان مسئول روابط عمومی حزب انتخاب کرده اند؟!

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

کاظمی:فیلتر هاتگرام و تلگرام طلایی موجب ریزش مخاطبان تلگرام نمی‌‎شود

عضو کمیته تعیین مصادیق مجرمانه رایانه‌ای با ناموفق خواندن طرح فیلتر تلگرام، معتقد است فیلتر هاتگرام و تلگرام طلایی هم موجب ریزش مخاطبان این پیام‌رسان نخواهد شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

علی شکوری راد، دبیر کل حزب اتحاد ملت: تا زمانی که براندازان مهار نشوند، احزاب تجمع اعتراضی نمی گذارند

نفس کار دولت مبنی بر تعیین مکان هایی برای تجمع مثبت است اما متاسفانه مکان های نامناسبی برای اعتراضات معرفی شده است. من فکر می کنم پارک لاله و پارک دانشجو از جمله مکان هایی بود که حتما باید در فهرست می آمد اما می بینیم که جاهایی که به طور طبیعی اجتماعات تمایل به اعتراض دارند، در نظر گرفته نشده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

محمد کیانوش‌راد فعال سیاسی اصلاح‌طلب:طرح استیضاح یا برکناری روحانی حرف اصلاح‌طلبان نیست/ جبهه پایداری در میان اصول‌گرایان منزوی است/ نباید به بلوک شرق چندان دل ببندیم

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: مسئله این است که دل بستن به حکومت روس‌ها امری است که بارها تجربه ناموفق آن را ایرانیان مشاهده کرده‌اند، مسئله اعتماد مطلق ما و بستن شرایط کشور به روس‌ها خطای استراتژیک خواهد بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

اکرمی: مشتری‌شان نبودیم سراغمان نیامدند/با «گفته شده است»یا«می‌گویند» نباید شایعه‌سازی کرد | نمایندگان امروز باید مراقبت بیشتری کنند

نماینده دوره مجلس هشتم درباره نظارت بر نمایندگان گفت: نسبت به دوره های دوم و پنجم و هشتم که من در مجلس حضور داشتم امروز به نظارت اهمیت بیشتری می دهند البته این را هم باید گفت با توجه به فضایی که رخ داده است و نوساناتی که وجود دارد لغزش‌گاه‌های امروز جدی‌تر شده است لذا باید مراقبت‌های بیشتری صورت گیرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

رییس قوه قضاییه خبر داد؛بازجویی و ممنوع الخروجی برخی مسئولان وزارت صنعت در پرونده واردات خودرو/ مسئولان، صادقانه و صریح با مردم سخن بگویند

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر لزوم همکاری همه قوا، نهادها و رسانه ها با دولت و همچنین همت مضاعف و تلاش جهادگونه توسط دستگاه های اجرایی، از رسیدگی ویژه به پرونده های مربوط به ارز و سکه و واردات خودرو و موبایل خبر داد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

امیرانتظام جاسوس بود یا مظلوم؟/ سلیمی‌نمین: افسر کارکشته سیا با امیرانتظام در ارتباط بود/ از طرف آمریکایی‌ها مأمور بود تا مجلس خبرگان قانون اساسی را منحل کند/ امیرانتظام خودش اذعان به مجرمانه بودن ارتباطاتش با آمریکایی ها اذعان دارد/ نهضت آزادی نیز حاضر به دفاع از امیرانتظام نبود/ آیت الله طالقانی، سنجابی و ابراهیم یزدی مخالف حضور امیرانتظام در دولت موقت بودند

سلیمی‌نمین گفت: امیرانتظام در دفاعیاتش بحث هایی را مطرح کرد و خودش اذعان به مجرمانه بودن ارتباطاتش با آمریکایی ها داشت. لذا می گوید این اسناد توسط آمریکایی ها تولید و به جای گذاشته شد تا جریان سیاسی نهضت آزادی بی اعتبار و تخریب شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

واکنش مطهری به پخش تصویر رییس‌جمهور کرواسی در تلویزیون ایران: این آغوش، جنسی نبود بلکه مادرانه بود/ این صحنه‌ها نباید پخش می‌شد

مطهری گفت: فیفا باید قانون سفت و سختی ایجاد کند تا یک تیم نتواند چند ملیتی باشد، رقابت بین ملت‌هاست، نه یک ملت با یک تیم چند ملیتی.برزیل تیم محبوب من است، این تیم، بزرگان زیادی را به خود دیده و بازی‌های خوب و زیبایی را به نمایش می‌گذاشته است، آخرین بازی او در جام‌جهانی نیز بسیار زیبا بود و حیف شد که حذف شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

خباز :توصیه اخیر رهبری به صدا و سیما حکیمانه بود/ برخی تمام ایرادها را گردن دولتمردان می‌اندازند اما نمی‌گویند تا سقوط دولت پیش رفتند

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: برخی عادت کرده‌اند که تمام مشکلات و ایرادات را گردن دولت بیاندازند. نمی‌گویند ما چوب لای چرخ دولت گذاشته‌ایم. نمی‌گویند ما تا سقوط دولت پیش رفته‌اید.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

غلامرضا حیدری، نماینده مجلس در گفت‌وگو با جامعه ایرانی خواستار توضیح رئیس مجلس شد:چرا نقل قول لاریجانی از رهبری درباره FATF اشتباه بود؟

حیدری درباره سرنوشت لایحه مبارزه با پولشویی ابراز کرد: حداقل اتفاقی که می‌افتد از دست دادن زمان است. یک ماه از فرصت تمدیدشده در حال گذشتن است و منتظر تصمیم رئیس مجلس در این زمینه هستیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

چرا رئیس جمهور ترمیم کابینه را عقب انداخته است؟/ نمایندگان مجلس از نامه نگاری خسته شده و سراغ استیضاح رفتند/ پشت پرده تغییرات احتمالی در کابینه چیست؟

بسیاری از کارشناسان سیاسی و اقتصادی به رئیس جمهور پیشنهاد می کنند که تغییراتی در ترکیب کابینه ایجاد کند اما این طور که به نظر می رسد وی چنین قصدی ندارد. حال در فضایی که مقاومت روحانی در مقابل تغییر تعجب برانگیز بود اخباری در مورد تلاش جریان های منفعت جو از داخل و بیرون دولت برای تسلط بر کابینه می رسد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

سازمان پدافند غیرعامل، پاسخ سریع وزیر ارتباطات به اتهام سردار جلالی را “عجولانه” خواند: آقای جهرمی! کاش همین همتی که برای حفظ تلگرام به هر قیمتی دارید، در حمایت از شبکه های اجتماعی بومی داشتید

سازمان پدافند غیرعامل در بیانیه ای اعلام کرد:درخواست عجولانه وزیر ارتباطات از جمعی از خبرنگاران برای بازدید از یک محل خاص در این وزارتخانه زیاده از حد تبلیغاتی است و بهتر بود ایشان بجای این اقدام جمعی از کارشناسان فنی، قضایی و امنیتی را برای حضور در محل مربوطه دعوت می کرد. سازمان پدافند غیرعامل کشور بر خلاف برخی دستگاه ها در صیانت از منافع ملی و رعایت قانون با کسی رو دربایستی نداشته و از برگزاری شوهای رسانه ای تخریبی نمی هراسد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید