اخبار روز بین الملل ؛ ترامپ: صد در صد حامی مردم ایران هستیم / امریکا برای برخی مشتریان نفت ایران «استثناء» قائل می‌شود

نگام ؛ بین الملل _ کیم جونگ-اون برای اولین بار مسئولان دولتی را سرزنش کرد ؛ اعتراض‌های عراق: درگیری پلیس و معترضان در برابر یک میدان نفتی بصره ؛ انتقاد نمایندگان جمهوری‌خواه و دمکرات از سخنان ترامپ پس از دیدار با پوتین‎ ، از مهم ترین اخبار روز بین الملل بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

ترامپ: صد در صد حامی مردم ایران هستیم

رئیس‌جمهوری آمریکا می‌گوید از وقتی دولت او از برجام خارج شده، اعتراضات و تظاهرات گسترده در ایران رخ داده است. دونالد ترامپ می‌گوید دولت آمریکا صد در صد حامی مردم ایران است.رئیس‌جمهوری ایالات متحده، ۲۵ تیر ماه، پس از دیدار و گفت‌وگو با همتای روس خود، در مصاحبه‌ای با شبکه خبری فاکس شرکت کرد. بخشی از این مصاحبه مربوط به موضوع ایران، رابطه روسیه و ایران، و نیز توافق اتمی می‌شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

امریکا برای برخی مشتریان نفت ایران «استثناء» قائل می‌شود

جمعه گذشته استیو منوچین همراه با یک هیأت بلندپایه در راه مکزیک این جملات را در جمع خبرنگاران گفته است، اما رسانه‌ها اجازه داشتند این خبر را دوشنبه ۱۶ ژوئیه/ ۲۶ تیر بازتاب دهند. همزمان با رسانه‌ای شدن اظهارات وزیر خزانه‌داری آمریکا، ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ، رؤسای جمهور روسیه و آمریکا برای نخستین‌بار در هلسینکی با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند. روسیه در نشست اوپک همراه با عربستان سعودی اعلام آمادگی کرده بود که با افزایش تولید نفت خام خود، کاهش صادرات نفت ایران را جبران کند. برخی رسانه‌های داخلی از طرح نفتی روسیه و عربستان علیه ایران سخن گفته بودند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

کیم جونگ-اون برای اولین بار مسئولان دولتی را سرزنش کرد

روز سه‌شنبه، ۲۶ تیر (۱۷ ژوئیه)، خبرگزاری دولتی کره شمالی در تفسیری نوشت که اواخر شب گذشته، کیم جونگ-اون به طور سرزده از مهمانسرای تفریحی اونفو دیدن کرد و “هنگام سرکشی به حمام‌ها، شرایط بد آنها را متذکر شد و گفت که به خاطر مدیریت بد، حمام و وان‌های مورد استفاده برای آب‌درمانی کثیف، دلگیر و غیربهداشتی است.” این خبرگزاری سپس در تفسیری پیرامون این بازدید، می‌نویسد که اگر یک محل تفریحی که مورد بازدید کیم ایل سونگ و کیم جونگ ایل، رهبران سابق کره شمالی هم قرار گرفته، “باعث نارضایی مردم شود، گناهی عظیم سر زده زیرا دستاوردهای این رهبران عظیم‌الشان را کم اهمیت جلوه می‌دهد، رهبرانی که این حمام‌ها را قبل از هر چیز دیگری در یک محل خوش منظره و دارای آب گرم معدنی بنا کردند.”

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

اعتراض‌های عراق: درگیری پلیس و معترضان در برابر یک میدان نفتی بصره

اعتراض‌های عراق به بی‌کفایتی دولت در خدمات‌رسانی، فساد،‌ بیکاری و قطع برق ادامه دارد. نیروهای امنیتی با معترضان در برابر یک میدان نفتی در غرب شهر بصره درگیر شدند. همزمان مذاکرات مربوط به صادرات برق ایران شکست خورده و بغداد به دنبال جایگزین، به عربستان سعودی روی آورده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

انتقاد نمایندگان جمهوری‌خواه و دمکرات از سخنان ترامپ پس از دیدار با پوتین‎

قانون‌گذاران ایالات متحده، از جمله شماری از چهره‌های ارشد و بانفوذ حزب جمهوری‌خواه از سخنان دونالد ترامپ در رابطه با اتهام دخالت روسیه در انتخابات آمریکا، انتقاد کرده‌اند.دونالد ترامپ روز ۲۵ تیر ماه پس از دیدار با ولادیمیر پوتین در پاسخ به پرسش‌ها در باره همین موضوع، تحقیقاتی را که در آمریکا بر سر دخالت احتمالی روسیه دنبال می‌شود «فاجعه» و «مسخره» توصیف کرد و گفت که این موضوع بین دو کشور فاصله انداخته است.آقای ترامپ گفته تبانی در کار نبوده و در جریان کارزار ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶، هیلاری کلینتون، رقیب دمکرات خود را در رقابتی سالم شکست داده‌است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز بین الملل ؛ ترامپ: صد در صد حامی مردم ایران هستیم / امریکا برای برخی مشتریان نفت ایران «استثناء» قائل می‌شود

Comments are closed.