اخبار روز ترکیه ؛ استقبال گسترده گردشگران از کوشک‌های اولوداغ در فصل تابستان ؛ شعبده‌باز ایرانی الاصل ترکیه برای معالجه به مصر اعزام شد

نگام ؛ ترکیه _ پانزدهمین عملیات گشت‌زنی نیروهای ترکیه در منبج ؛ ارقام رشد شاخص تولید صنعتی ماه می اعلام شد ؛ قهرمانی دانشگاه نشان‌تاشی ترکیه در بازی‌های دانشگاهی اروپا ، از مهم ترین اخبار روز ترکیه بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

استقبال گسترده گردشگران از کوشک‌های اولوداغ در فصل تابستان

چهل و شش عمارت جنگلی در ارتفاعات «اولوداغ» استان بورسا که یکی از مراکز مهم گردشگری زمستانی در ترکیه به حساب می آید، در فصل تابستان نیز مورد استقبال گسترده توریست های داخلی و خارجی قرار می گیرد.این عمارات ها که توسط وزارت کشاورزی و جنگلداری ترکیه در منطقه ساری‌آلان واقع در مسافت ۳۰ کیلومتر از مرکز شهر بورسا احداث شده اند، در فصل تابستان از هزاران گردشگر داخلی و خارجی میزبانی می کنند.منطقه ساری‌آلان از آنجا که اطرافش با درخت های کاج پوشیده شده است، هوای بسیار تمیز و پر از اکسیژن دارد و همانند فصل زمستان در ماه های گرم تابستان نیز گردشگران را مسحور خود می کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

شعبده‌باز ایرانی الاصل ترکیه برای معالجه به مصر اعزام شد

عارف غفوری، شعبده باز ترک-ایرانی که هنگام اجرای نمایش در یکی از هتل های آنتالیا توسط مار کبرا گزیده شده بود برای درمان به مصر انتقال یافت.پادزهر این مار در مصر وجود دارد. به همین دلیل او به این کشور اعزام شده است. باید ظرف ۲۴ ساعت به بدن او پادزهر تزریق شود.غفوری با آمبولانس به فرودگاه آنتالیا منتقل و سپس توسط هواپیمای ویژه با برانکارد به قاهره، پایتخت مصر منتقل شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

پانزدهمین عملیات گشت‌زنی نیروهای ترکیه در منبج

ستاد کل ارتش ترکیه اعلام کرد: پانزدهمین مرحله گشت‌زنی هماهنگ و مستقل نیروهای ما و آمریکایی‌ها در حد فاصل منطقه عملیاتی سپر فرات و منبج در شمال سوریه انجام شد.گفتنی است مولود چاووش‌اوغلو و مایک پمپئو وزرای امور خارجه ترکیه و آمریکا در تاریخ ۴ ژوئن در واشنگتن توافقنامه‌ای برای تهیه نقشه راه منبج را امضا کردند. در مرحله اول آن، مقدمات این توافق‌نامه انجام خواهد شد.در مرحله دوم، همکاری آمریکا با گروه تروریستی ی.پ.گ/پ.ک.ک محدود خواهد شد. در مرحله سوم نیرویی متشکلی از افراد بومی برای اداره منبج تشکیل و امنیت نیروهای ناظر ترک و آمریکایی در منبج بررسی خواهد شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ارقام رشد شاخص تولید صنعتی ماه می اعلام شد

بنا به اعلام مرکز آمار ترکیه؛ شاخص تولید صنعتی ترکیه (فارغ از تاثیرات فصلی) در ماه می امسال در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته ۶.۴ درصد رشد یافته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

قهرمانی دانشگاه نشان‌تاشی ترکیه در بازی‌های دانشگاهی اروپا

بنا به اعلام دانشگاه نشان‌تاشی استانبول، تیم تنیس روی میز این دانشگاه در بازی های دانشگاهی اروپا که با حضور بیش از ۵ هزار ورزشکار از ۲۹۵ دانشگاه از سراسر این قاره در شهر کویمبرای پرتغال برگزار شد، عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید