اخبار روز ترکیه ؛ علاقه زیاد گردشگران خارجی به بدروم ترکیه / پیش بینی نرخ رشد ۳.۹ درصدی اقتصاد ترکیه در سال آینده

نگام ؛ ترکیه _ استقبال گسترده گردشگران از آبشار آلاداغ در جنوب ترکیه ؛ شهادت مامور پلیس در استان وان ؛ کسب ۵ مدال توسط ووشوکاران ترکیه در مسابقات نوجوانان جهان ، از مهم ترین اخبار روز ترکیه بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

علاقه زیاد گردشگران خارجی به بدروم ترکیه

توریست های خارجی برای گذراندن تعطیلات خود شهرستان بدروم استان موغله که یکی از برجسته ترین مراکز گردشگری ترکیه به شمار می رود را ترجیح می دهند. آنها مسحور زیبایی های طبیعی بی نظیر، خانه های شبیه قلعه های سفید و دریای آبی این شهرستان می شوند.هتل های مستقر در نقاط مختلف شهر بدروم که از آب و هوای بسیار دلپزیر برخوردار است، برای میزبانی از گردشگران داخلی و خارجی به بهترین شکل ممکن با یکدیگر رقابت می کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

پیش بینی نرخ رشد ۳.۹ درصدی اقتصاد ترکیه در سال آینده

جیان ماریا میلسی فرتی، مدیر بخش تحقیق و مطالعات صندوق بین المللی پول (IMF) در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی ضمن ارزیابی انتظارات رشد اقتصادی کشورهای جهان، پیش بینی کرد که رشد اقتصادی ترکیه در سال جاری به ۴.۲ درصد و در سال آتی (۲۰۱۹) به ۳.۹ درصد برسد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

استقبال گسترده گردشگران از آبشار آلاداغ در جنوب ترکیه

آبشارهای شهرستان آلاداغ از توابع استان آدانای ترکیه با فرارسیدن فصل تابستان و افزایش دمای هوا و رطوبت در منطقه مدیترانه شرقی میزبان بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی می شود.آلاداغ با داشتن آبشارهای بی‌نظیر، آب خنک، حیات وحش و زیبایی های منحصر به فرد، توجه گردشگران بسیاری را جلب کرده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

شهادت مامور پلیس در استان وان

مامور پلیس نیروهای ویژه که در عملیات ضد ترور سه روز پیش در استان وان مجروح شده بود، در بیمارستان به درجه رفیع شهادت نائل شد.پلیس وان در پی دریافت گزارش ذیربط با ورود ۲ تروریست پ ک ک به شهر، در ۱۵ ژوئن به خانه ای عملیات ترتیب داده بود.در درگیری واقع ۲ تروریست از قدرت عمل ساقط شده و ۳ پلیس نیز مجروح شده بودند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

کسب ۵ مدال توسط ووشوکاران ترکیه در مسابقات نوجوانان جهان

ملی پوشان نوجوان ترکیه در رقابت های جهانی ووشوی برزیل موفق به کسب یک طلا و ۴ برنز شدند.در این رقابت ها سمیح شاه جیندیر در وزن ۴۵ کیلو گرم ساندا با غلبه بر حریفانی از آمریکا و هنگ گنگ نشان طلای این رقابت ها را از آن خود کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز ترکیه ؛ علاقه زیاد گردشگران خارجی به بدروم ترکیه / پیش بینی نرخ رشد ۳.۹ درصدی اقتصاد ترکیه در سال آینده

Comments are closed.