اخبار روز علم و تکنولوژی ؛ مقاوم شدن صفحه گوشی در برابر ۱۵ بار افتادن متوالی / چگونه درصد استفاده ی بالا از CPU را کاهش دهیم؟؟

نگام ؛ علم و تکنولوژی _ تصاویری از آزمایش موفقیت‌آمیز فضاپیمای حمل توریست/ اعلام هزینه‌های سفر مردم به فضا ؛ صابون های آنتی باکتریال ، از مهم ترین اخبار روز علم و تکنولوژی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

مقاوم شدن صفحه گوشی در برابر ۱۵ بار افتادن متوالی

شیشه‌های سخت، مدتها است که برای محافظت از گوشی‌ها در برابر افتادن بر روی زمین استفاده می‌شوند، اما معمولا تنها یک بار جوابگو خواهند بود.همه ما کاربرانی را دیده‌ایم که تقریبا به طور میانگین هفته‌ای یک بار گوشی از دستشان به زمین می‌افتد. بنابراین فناوری جدید “گوریلا گلس” به این افراد کمک می‌کند.شرکت کورنینگ اکنون “Gorilla Glass ۶” را معرفی کرده و ترکیب محصول خود را تغییر داده است تا پس از چند بار سقوط، همچنان سالم باقی بماند و نشکند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

چگونه درصد استفاده ی بالا از CPU را کاهش دهیم؟؟

هنگامی که CPU شما به حداکثر میرسد نشانه ای از وجود ویروس یا تبلیغاتی مزاحم است که باید بسیار مورد توجه قرار گیرد.
به معنای ساده تر میتوان گفت که کامپیوتر شما نمیتواند به انچه شما میخواهید انجام دهید پاسخ دهد و اصطلاحا هنگ میکند و از دسترس خارج میشود و گاهی آپدیت سیستم میتواند میتواند در اولویت کار شما باشد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

تصاویری از آزمایش موفقیت‌آمیز فضاپیمای حمل توریست/ اعلام هزینه‌های سفر مردم به فضا

امروز ( ۱۹ ژوئیه)، شرکت “بلو اوریجین” (Blue Origin)  متعلق به”جف بزوس” ، آزمایش دیگری را بر روی فضاپیمای زیرمداری “شپارد جدید”(New Shepard) انجام داد.در این آزمایش، این شرکت امریکایی به دنبال بررسی فشار موتورها در حداکثر توان خود در ارتفاع بالا بود.این نهمین آزمایش این سیستم بود که به صورت زنده در وب‌سایت بلو اوریجین پخش شد.این آزمایش طراحی شده بود تا شبیه‌سازی کند که اگر در هنگام صعود، برای موشک مشکلی پیش بیاید، چه اتفاقی خواهد افتاد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

صابون های آنتی باکتریال

چند سالی هست که صابون های آنتی باکتریال محبوبیت زیادی پیدا کرده اند، به خاطر اینکه برخی تصور می کنند این نوع صابون ها در مقایسه با انواع معمولی آن، باکتری های بیشتری را نابود می کنند.اما نتایج پژوهش های اخیر نشان می دهند که این نوع صابون ها هیچ برتری نسبت صابون های معمولی ندارند و بنا به دلایلی از انواع معمولی خود پرآسیب تر هستند. به خاطر اینکه حاوی ترکیبی به نام «تری کلوزان» است که باعث اختلالات هورمونی می شوند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید