اخبار روز سلامت و پزشکی ؛ خواص درمانی عنبر نسا (ماچه الاغ) به عنوان بهترین درمان سینوزیت و عفونت/ بی خوابی و افسردگی را با گوشت این پرنده درمان کنید!

نگام ؛ سلامت و پزشکی _  علائم و درمان “کبد چرب” ؛ بهبود حافظه سالمندان با مصرف اندکی شکر  ، از مهم ترین اخبار روز سلامت و پزشکی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

خواص درمانی عنبر نسا (ماچه الاغ) به عنوان بهترین درمان سینوزیت و عفونت

سال های بسیاری است که خواص درمانی عنبر نسا ( که برخی نیز عنبر نسارا می گویند!) در ایران طرفداران زیادی دارد. بسیاری از قدیمی تر ها معتقد هستند که عنبر نسا یکی از بهترین درمان ها برای انواع عفونت ها مخصوصا سینوزیت و عفونت های زنانه است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

چند سالی است که استفاده از گوشت بوقلمون رواج زیادی پیدا کرده و وارد برنامه ی غذایی خانواده ها شده است. به همین دلیل بهتر است که بیشتر درمورد خواص آن اطلاعات داشته باشیم. در این مقاله به بررسی خواص گوشت بوقلمون در درمان بیماری ها پرداخته ایم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

علائم و درمان “کبد چرب”

کبد دومین عضو بزرگ در بدن انسان است و مسئول به اصطلاح رد کردن تمام مواد غذایی و نوشیدنی مصرف شده از صافی است که این بدان معناست که کبد فاکتورهای مضرر مواد غذایی را گرفته و آنها را به صورتی بدون ضرر وارد سیستم های دیگر بدن می کند. کبد به طور طبیعی خود را توسط سلول هایی ترمیم و پاکسازی میکند اما اگر فاکتورهای منفی وارد شده بیار باشند در این کار اختلال رخ می دهد.کبد چرب

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

بهبود حافظه سالمندان با مصرف اندکی شکر

خبر خوب برای افراد مسن این است که یک رژیم غذایی کمی شیرین می‌تواند حافظه و عملکرد را هنگامی که با یک کار دشوار مواجه می‌شوند، افزایش دهد.مجموعه‌ای از تحقیقات جدید که در دانشگاه “وارویک” (Warwick) انجام شده است، نشان می‌دهد مصرف مقدار معینی قند، موجب بهبود حافظه و انگیزه در افراد مسن می‌شود.برای چندین دهه، دانشمندان اثرات مثبت گلوکز را در رابطه با عملکرد عصبی شناختی مورد بررسی قرار داده‌اند. بسیاری از مطالعات روی مکانیزم‌های بالقوه عصبی در پشت این پدیده تمرکز کرده‌اند که اغلب نتیجه‌گیری کردند که گلوکز می‌تواند فعالیت هیپوکامپ را افزایش دهد و متعاقب آن، عملکرد شناختی بهبود می‌یابد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز سلامت و پزشکی ؛ خواص درمانی عنبر نسا (ماچه الاغ) به عنوان بهترین درمان سینوزیت و عفونت/ بی خوابی و افسردگی را با گوشت این پرنده درمان کنید!

Comments are closed.