مهم ترین اخبار و موضع گیری های سیاسی ؛ حامیان لاریجانی حزب تشکیل می دهند ، منوچهر متکی: وامی از ثامن الحجج نگرفته ام

 

 

نگام ؛ سیاسی _ حامیان لاریجانی حزب تشکیل می دهند ، منوچهر متکی: وامی از ثامن الحجج نگرفته ام ، تلاش برای اضافه کردن جوانان به شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان ، ضرغامی از شنود می‌ترسد؟ ، از مهم ترین اخبار سیاسی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید:

 

بهروز نعمتی: پیگیر تشکیل حزب هستیم/ خبرهای خوشی در راه است/شاید لاریجانی بخواهد در حزب باشد اما این موضوع اصلا ارتباطی به او ندارد/ حزب متشکل از معتدلین گروه‌های مختلف خواهد بود

نماینده نزدیک به علی لاریجانی گفت: برای تشکیل حزب جدی هستیم جدی و مثل احزاب گذشته نخواهد بود که دوره ای به طور مقطعی اعلام موجودیت کند و بعد کار رها شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

عباس عبدی: بدون نهادهای مدنی قدرتمند سخن گفتن از شفافیت بی‌معنا است/ کسی که آشکار دزدی نمی‌کند!

قانون مناسب و نهادهای مدنی قدرتمند و دادگاه مستقل ارکان شفافیت هستند و بدون اینها سخن گفتن از شفافیت بی‌معنا است. او با اشاره به تأثیر شفافیت‌سازی درباره فسادها می‌افزاید: فساد در ذاتش معنای پنهانکاری را دارد کسی که آشکار دزدی نمی‌کند یا آشکار رشوه نمی‌گیرد و اگر کسی گرفت اقرار نمی‌کند پس به میزانی که شفافیتی باشد فساد رخت می‌بندد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

حسین کاشفی:فساد ساختاری مانع حکمرانی خوب است

دستور رییس جمهوری به برخی وزیران و معاونان خود و درخواست وی از رییس قوه قضاییه مبنی بر رسیدگی و برخورد با عاملان تخلف صورت گرفته در خصوص واردات و فروش خودروهای خارجی؛ شفافیت و قاطعیت دولت در مبارزه با فساد را نشان می دهد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

واکنش ایران به ادعای سرقت اسناد محرمانه هسته‌ای: به صورت خنده‌داری بی‌معنی است

«علیرضا میر یوسفی» رایزن مطبوعاتی دفتر نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد با «بی‌معنی و خنده‌دار» خواندن ادعای صهیونیست‌ها، گفت: «ایران همواره درباره اینکه ساخت سلاح‌های کشتار جمعی علیه ارزش‌های ملی است،‌ شفاف بوده است».

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

منوچهر متکی: وامی از ثامن الحجج نگرفته ام؛ اگر اثبات شد مصادره کنید

دفتر «منوچهر متکی» با صدور بیانیه ای ضمن تکذیب مطالب منتشر شده در روزنامه شرق روز سه شنبه ۲۶ تیرماه سال جاری مبنی بر دریافت وام چندین میلیارد تومانی از موسسه ثامن الحجج و باز نشر غیرقانونی آن در فضای مجازی، به اطلاع می رساند به منظور تنویر افکار عمومی تا حصول نتیجه نهایی و مجازات اتهام زنندگان و اشاعه دهندگان اکاذیب، تمام مراحل قانونی و قضایی را پیگیری خواهد کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

آقایان ایران را محل کار و خارج را محل زندگی خود می دانند/ سفره های مردم را خالی میکنند تا به آقازاده ها بدهند

مجتبی حاجی‌زاده می‌گوید: هرچند کارشناسان فریاد بزنند که ما پتانسیل تولید در داخل را داریم و نیاز به واردات نداریم اما آقایان خود را به ناشنوایی و ندیدن می‌زنند. آنها ایران را محل کار خود و خارج از ایران را محل زندگی خود درنظر گرفته‌اند که این چنین خاک مُردگی را بر تولید می‌پاشند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

حق‌شناس مطرح کرد:تلاش برای اضافه کردن جوانان به شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان/ واکنش به تغییر ریاست عارف

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: انتخاب رییس و هیات رئیسه شورای عالی سیاستگذاری بر اساس آیین‌نامه برعهده اعضای شورای عالی سیاستگذاری است و این ترکیب شورای عالی سیاستگذاری است که تعیین می‌کند چه کسی رییس آن مجموعه باشد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

چه افرادی کابینه روحانی را ترک خواهند کرد؟/سخنگوی جامعه روحانیت مبارز:کرباسیان، سیف، نوبخت و نیلی باید تغییر کنند/ترمیم کابینه اعتماد عمومی ایجاد می کند/باید کسانی بیایند که رویکردشان اقتصاد انقلابی زمان جنگ باشد

غلامرضا مصباحی مقدم ضمن استقبال از توجه دولت به موضوع ترمیم کابینه گفت: ما نیازمند تغییر افراد و رویکردها در وزارت اقتصاد، بانک مرکزی، سازمان مدیریت برنامه و مشاور اقتصادی رئیس جمهور هستیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

عده‌ای امتیاز می‌گیرند و استیضاح تمام می‌شود

پروانه سلحشوری، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس می‌گوید: گاهی فکر می‌کنم دیگر پای هیچ استیضاحی را امضا نکنم. متاسفانه استیضاح هم برای مجلسی‌ها یک وسیله‌ای شده. عده‌ای امتیاز می‌گیرند و استیضاح تمام می‌شود. ما مجلسی‌ها از ابزاری که در دست داریم، درست استفاده نکردیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ضرغامی از شنود می‌ترسد؟

رئیس پیشین رسانه ملی اغلب در ایوان دفتر خود از مهمانان پذیرایی می‌کند،گاهی اوقات نیز در مقابل میزکار خود و تخته وایت برد و ویدیو پروژکتور معروف خود! و گاهی هم در لابی دفتر! ضرغامی یک دیدار را در مکانی متفاوت از سه مورد بالا انجام داده، دیداری که به شهریور سال گذشته برمی‌گردد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

دفتر «متکی» دریافت وام چندین میلیاردی را تکذیب کرد

دفتر «منوچهر متکی» مطلب منتشر شده در روزنامه شرق مبنی بر دریافت وام چندین میلیارد تومانی از موسسه ثامن الحجج را تکذیب کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

عماد افروغ:اطلاعات باید شفاف و روشن در اختیار مردم قرار گیرد

«عماد افروغ»،جامعه‌شناس با اشاره به اینکه نسبت به اجرای لایحه شفافیت برای مبارزه با فساد، خوشبین نیستم، می‌گوید: مردم به هیچ وجه از شفافیت گریزان نیستند. بلکه برخی از اعضای دولت و حاکمیت هستند که از ترس افشای رانت خواری و فساد، نگران شفافیت در جامعه هستند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

زیباکلام: نقص رسانه دولتی، فضای مجازی را رونق داده‌/شمس مستوفی: رسانه امروز از افکار عمومی خط می‌گیرد

اولین نشست از سلسله نشست های “رسانه، افکار عمومی و بازنمایی رویداد با حضور صادق زیباکلام، شمس مستوفی ظهر امروز در ساختمان وزارت کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

با حکم فرمانده کل سپاه؛سردار آبرومند جانشین قرارگاه جنگ نرم سپاه شد

فرمانده کل سپاه با صدور حکمی سردار آبرومند را به سمت جانشین قرارگاه جنگ نرم سپاه منصوب کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

برخورد ناموثر با بدحجابی

محمدتقی فاضل میبدی در نوشتاری با عنوان برخورد ناموثر با بدحجابی در روزنامه اعتماد نوشت؛ برخورد دستگاه قضایی یا نیروی انتظامی با مساله بدحجابی تاکنون مثمرثمر نبوده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

رئیس کل دادگستری تهران:پرونده مشایی اخیرابه دادگاه رفت/تعیین مهلت برای مطالعه پرونده

غلامحسین اسماعیلی در خصوص آخرین وضعیت پرونده اسفندیار رحیم مشایی گفت: این پرونده به تازگی به دادگاه ارسال شده و هنوز تعیین وقت نشده است. وی افزود: طبق قانون ابتدا باید دادگاه پرونده را مطالعه کند و اگر در پرونده نقصی دید،آن نقص را برطرف کند.دادگاه قبل از تعیین وقت باید نقائص را به دادسرا اطلاع دهد. اگر نقص نداشت تعیین وقت می شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

معاون دادستان کل کشور:فعالیت کاربران ایرانی در تلگرام ۴۵ درصد کاهش یافته است

معاون دادستان کل کشور در کانال شخصی‌اش نموداری درخصوص کاهش ۴۵ درصدی فعالیت کاربران تلگرام منتشر کرده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

گزارش تخلفات حضرتی در حزب اعتماد ملی، تقدیم وزارت کشور شد

رحمت‌الله بیگدلی عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با حضور در وزارت کشور و در دیدار با مدیرکل سیاسی وزارت کشور و دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب گزارش تفصیلی خود درباره تخلفات الیاس حضرتی و تیم همراه وی را به کمیسیون ماده ۱۰ احزاب تقدیم کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

بهمن کشاورز: تا وقتی شفافیت نهادینه نشود، تصویب قوانین گوناگون فایده ای ندارد

همزمان با دستور ویژه رییس‌جمهور برای پیگیری پرونده خودرو‌های وارداتی غیر مجاز، پیش‌نویس لایحه شفافیت توسط مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری منتشر شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

سلحشوری، رئیس فراکسیون زنان مجلس:وزارت صنعت همه ارز‌های تخصیص یافته ۴۲۰۰ تومانی را رسانه‌ای نکرده است / دلار ۴۲۰۰ تومانی، یک رانت برای برخی گروه‌ها بود؟ / گاهی فکر می‌کنم دیگر پای هیچ استیضاحی را امضا نکنم؛ عده‌ای امتیاز مگیرند و استیضاح تمام می شود

پروانه سلحشوری، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس می گوید: گاهی فکر می کنم دیگر پای هیچ استیضاحی را امضا نکنم. متاسفانه استیضاح هم برای مجلسی‌ها یک وسیله‌ای شده. عده‌ای امتیاز می‌گیرند و استیضاح تمام می‌شود. ما مجلسی‌ها از ابزاری که در دست داریم، درست استفاده نکردیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

در دیدار علیجانی با نمایندگان احزاب شهرستان پردیس عنوان شد؛احزاب نباید تنها به دنبال شعاردادن باشند/ بحران خروج مغزها از فروش نفت و گاز خطرناک‌تر است

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه احزاب نباید تنها به دنبال شعار دادن باشند، گفت : احزاب با همکاری اتحادیه‌ها و اصناف در رفع بیکاری و حل مشکلات تولید کمک کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

عارف: فراکسیون امید از لوایح ۴ گانه FATF حمایت می کند

رئیس فراکسیون امید و رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره سرانجام لوایح ۴ گانه گفت: جهت گیری کلی فراکسیون امید حمایت از ۴ لایحه FATF است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

الهه کولایی در نشست دریای خزر:شرایط فعلی زمان مناسبی برای توافق نیست

هفتادوسومین نشست کارشناسی مرکز مطالعات اوراسیای مرکزی با همکاری گروه حقوق عمومی دانشگاه تهران و مؤسسه بین‌المللی مطالعات دریای خزر، با عنوان «دریای خزر، تحدید حدود مناطق دریایی، ژئوپلیتیک» با حضور الهه کولایی، مدیر مرکز مطالعات اوراسیای مرکزی، باقر میرعباسی و ساسان صیرفی، استادان دانشگاه تهران، میثم آرائی‌درونکلا، مدیر مؤسسه بین‌المللی مطالعات دریای خزر و آرمین طلعت، دانشجوی دکترای دانشگاه علامه طباطبایی، برگزار شد. الهه کولایی در این نشست گفت: «اگرچه امروز موضوع خزر ظاهرا بحثی حقوقی است، اما این مسئله ماهیتی حقوقی ندارد و موضوعی کاملا سیاسی است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

امیری، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور:لوایح چهارگانه FATF برای ما بسیار حیاتی است / تصویب نشدن لوایح حتماً کشور را با خسارت‌های غیرقابل جبرانی مواجه می‌کند / ورود مجمع تشخیص به شکل فعلی ایراد حقوقی دارد؛ در قانون نداریم که مجمع به شورای نگهبان نظر مشورتی بدهد

حسینعلی امیری گفت: این لوایح چهارگانه برای ما بسیار مهم و حیاتی است. اصلاً صرفنظر از مسائل بین‌المللی، ما به خاطر موضوعات داخلی بشدت به این لوایح نیاز داریم. یکی از شعارهای انتخاباتی آقای دکتر روحانی شفاف سازی بود و این لوایح در راستای شفاف‌سازی است، مبارزه با تروریسم و تقویت نهادهای ملی مانند شورای عالی امنیت ملی، قوه قضائیه و دادگستری در این لوایح پیش‌بینی شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

وزیر اطلاعات: گاهی یک عزیز رسانه‌ای مطلبی را نادانسته به گوینده‌ای نسبت می‌دهد که نگفته و می‌تواند خسارت به بار آورد / به صداقت عزیزان رسانه‌ای اطمینان داریم

وزیر اطلاعات در این جلسه در پاسخ به برخی از اظهار نظرهای اخیر از قول وی گفت: به عنوان یک خدمتگزار از عزیزان رسانه ای و خبرنگاران ارجمند که عزیز ما و چشم و گوش مردم هستند استدعا دارم در انعکاس مطالب دقت کرده و توصیه میکنم به مطالب، خوب توجه نموده و درست منعکس نمایند.رسالت رسانه ای هم صداقت را می طلبد که آگاهانه مطلبی را تحریف ننمایند و هم دقت را میطلبد که آنچه گوینده میگوید را درست درک کرده و همان را منعکس نمایند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

نقوی‌حسینی: بررسیFATF با خروج آمریکا از برجام منتفی شد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد پس از اعلام نظر رهبر انقلاب نسبت به کنوانسیون هایی مانند پالرمو و غیره، پیگیری این لوایح مغایر اصل ۱۱۰ قانون اساسی است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

شهیندخت مولاوردی دستیار رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی :اکثر مواردی که در حوزه ماست فراتر از اختیارات دولت است/ برای پیشبرد اقداماتمان به تعامل نیاز داریم

دستیار رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی گفت: ماموریت ما پیگیری، نظارت و هماهنگی است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

زندان یا جایزه؟ مسأله این است/عبدی:دستگاه قضایی زیربار قصور دیگران و تقصیر خود نمی‌رود | توکلی:شفافیت ناقص بدتر از مخفی‌کاری است/عباس عبدی گفت: دستگاه قضایی درباره دیگران زیر بار قصور نمی رود و درباره خودش زیربار تقصیر نمی رود. احمدتوکلی نیز معتقد است که باید در زمینه شفافیت به اصل آموزه های دین برگردیم.

مناظره عباس عبدی و احمد توکلی دو شخصیت سیاسی و رسانه ای کشور بر سر موضوع شفافیت آنچنان داغ شده بود که گذر زمان احساس نمی شد. هر دو از موانع بر سر راه شفافیت گله مند بودند و از ضعف ها می گفتند. در این بخش بود که پای یاشار سلطانی یعنی کسی که خبر املاک نجومی را منتشر کرد و همچنین قصور و تقصیر دستگاه قضایی هم به بحث باز شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

فعالان اصلاح‌طلب بررسی کردند / اختلاف بر سر اصلاح

این قبیل اظهار نظر‌ها را نوعی بهانه جویی می‌دانم، زیرا اگر قرار باشد تغییری صورت بگیرد قطعا این اتفاق رخ خواهد داد و اگر کسی قصد ایجاد تغییرات دارد باید به میدان بیاید و وارد عمل شود و اعتماد سازی کند و قطعا مردم هم به دنبال او خواهند آمد. کسی مانع آن نیست

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

«فرید شهاب» دبیر کل حزب بیداری اسلامی شد

فرید شهاب با اکثریت آرا به عنوان دبیرکل حزب بیداری اسلامی انتخاب شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

سعید ابوطالب نماینده اصولگرای مجلس هفتم:حاکمیت در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی تساهل نشان دهد/ بگیر و ببند شکست خورده است/ نیروی انتظامی متولی فرهنگ نیست/قدرت رسمی تصور می‌کند از توده مردم مسلمان مسائل فرهنگی را بیشتر می‌فهمد

یک نماینده اصولگرای مجلس هفتم معتقد است فرهنگ از جنس ایمان و باور است و وابستگی آن دقیقاً به توده مردم است. به نظر او فرهنگ مجموعه اعتقادات، ایمان‌ها، باورها و رفتارهای توده مردم است و باعث و بانی ندارد که با بخش‌نامه و دستور تغییر کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید