اخبار روز بین الملل ؛ «ژاپن آماده توقف واردات نفت از ایران می‌شود» / سفر هیات بلندپایه نظامی ایران به سوریه، ترکیه، روسیه و پاکستان، قبل از اجرایی شدن تحریم‌های آمریکا؛ ماجرا چیست؟

نگام ؛ بین الملل _ نیکی هیلی: شورای حقوق بشر درباره اعتراض‌های دی‌ماه ایران سکوت کرد ؛فارین پالسی: اوباما معنای فریاد ظریف که گفت «هیچ وقت یک ایرانی را تهدید نکنید» را فهمید، اما ترامپ فعلا نه / اگر می‌خواهید بین آمریکا و ایران جنگ نشود، به این جمله وزیر خارجه ایران دقت بیشتری کنید  ، از مهم ترین اخبار روز بین الملل بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

«ژاپن آماده توقف واردات نفت از ایران می‌شود»

روزنامه‌های ژاپنی، ازجمله روزنامه «نیک‌کی»، از آماده‌شدن شرکت‌های نفتی این کشور برای توقف کامل واردات نفت خام از ایران به خواست ایالات متحده تا ماه اکتبر سال جاری میلادی خبر می‌دهند.تاکاشی تسوکیوکا، رئیس انجمن نفتی ژاپن، پیش از این گفته بود اگر مشکلات انتقال پول و تحریم‌های ایران حل نشود، این کشور احتمالا از ماه اکتبر (مهرماه) قادر به خرید نفت از ایران نخواهد بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

گزارش «الاخبار» از «دیپلماسی دفاعی» تهران؛سفر هیات بلندپایه نظامی ایران به سوریه، ترکیه، روسیه و پاکستان، قبل از اجرایی شدن تحریم‌های آمریکا؛ ماجرا چیست؟

بی سابقه بودن سفر یک هیئت نظامی بلند پایه ایرانی به پاکستان، به اضافه زمان چنین سفری، که سه روز به طول انجامید، پس از سفرهای مشابهی به سوریه، ترکیه و روسیه، در چارچوب «دیپلماسی دفاعی» ایران جای می گیرد. ایران به موازات تلاش خود برای مقابله با مرحله بعدی تحریمها، از طریق گسترش همکاری با همسایگان، هم پیمانان و دوستان، در زمینه های دیپلماسی، امنیتی و اقتصادی، در انتظار ضمانتهای اروپایی برای حفظ دستاوردهای توافق هسته ای است.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

نیکی هیلی: شورای حقوق بشر درباره اعتراض‌های دی‌ماه ایران سکوت کرد

نماینده آمریکا در سازمان ملل٬ شورای حقوق بشر سازمان ملل را به عدم توجه به موارد نقض حقوق بشر متهم کرده و گفته است که در جریان اعتراض‌های سراسری دی‌ماه در ایران این شورا واکنشی از خود نشان نداد.نیکی هیلی در جلسه‌ای که بعدازظهر چهارشنبه٬ ۲۷ تیرماه٬ در اندیشکده محافظه کار «بنیاد هریتج» در واشینگتن برگزار شد٬ گفت: «در ماه دسامبر و اوایل امسال٬ مردم ایران به خیابان‌ها آمدند و علیه حکومت دهشتناکشان دست به اعتراض مسالمت‌آمیز زدند. دولت پاسخشان را با ضرب و شتم و بازداشت و کشتار داد و شورای حقوق بشر سکوت کرد.»

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

فارین پالسی: اوباما معنای فریاد ظریف که گفت «هیچ وقت یک ایرانی را تهدید نکنید» را فهمید، اما ترامپ فعلا نه / اگر می‌خواهید بین آمریکا و ایران جنگ نشود، به این جمله وزیر خارجه ایران دقت بیشتری کنید

فارین پالیسی نوشت: واژه «نفس» ماهیت فرهنگ سیاسی ایران به طور خاص در ارتباط و تعامل با بیگانه را تعریف می کند. این کلمه همچنین در مورد این که چگونه ایران در وضعیت دشوار دیپلماتیکی که در حال حاضر با آن مواجه است واکنش نشان می دهد را مشخص می سازد. اگر چه معنای واژه نفس «خود» است اما ایرانی از آن به عنوان اعتماد به نفس، عزت نفس یا به طور ساده « غرور» تعریف می کنند.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز بین الملل ؛ «ژاپن آماده توقف واردات نفت از ایران می‌شود» / سفر هیات بلندپایه نظامی ایران به سوریه، ترکیه، روسیه و پاکستان، قبل از اجرایی شدن تحریم‌های آمریکا؛ ماجرا چیست؟

Comments are closed.