اخبار روز حقوق بشر ؛ نرگس محمدی خطاب به رییس قوه‌قضاییه: تحت فشار قرار دادن خانواده افول شرف انسانی است / صدور حکم ۳۸ سال زندان برای شش درویش گنابادی

نگام ؛ حقوق بشر _ هشت شهروند در بوکان، میاندوآب، سقز و مریوان احضار و بازداشت شده‌اند ؛ نامه غلام‌قادر بزرگ‌زاده؛ یک ماه بی‌خبری از فرزندم؛ هیچ کس پاسخگوی ما نیست ، از مهم ترین اخبار روز حقوق بشر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

نرگس محمدی خطاب به رییس قوه‌قضاییه: تحت فشار قرار دادن خانواده افول شرف انسانی است

نرگس محمدی فعال حقوق بشر زندانی پس از ممنوع الخروج شدن خواهرش که هیچ‌گونه فعالیت سیاسی ندارد در نامه‌ای به رییس قوه قضاییه نوشته در صورت عدم رسیدگی مسوولان به این اقدام غیرقانونی به «ناچار دست به اقدام اعتراضی» خواهد زد. نرگس محمدی خطاب به صادق آملی لاریجانی نوشته «با این اتفاق قوه قضاییه آشکارا به جای عدالت‌گستری به عدالت‌ستیزی روی آورده است.»این فعال حقوق بشر در نامه خود که از سوی کانون مدافعان حقوق بشر منتشر شده به حکم‌ سنگین زندان، محرومیت از مرخصی و محرومیت از درمان پزشکی و حتی بازجویی از پدر و مادر پیر و بیمارش و برادرش اشاره کرده و نوشته ظاهرا این‌ها آنقدر فشار نبوده که اکنون خواهرش نیز ممنوع الخروج شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

صدور حکم ۳۸ سال زندان برای شش درویش گنابادی

شش تن از دراویش گنابادی بازداشت شده در حوادث گلستان هفتم توسط شعب ۱۵ و ۲۶ دادگاه انقلاب تهران جمعا به ۳۸ سال حبس تعزیری، ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور و ۶ سال محرومیت از فعالیت‌های اجتماعی محکوم شدند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

هشت شهروند در بوکان، میاندوآب، سقز و مریوان احضار و بازداشت شده‌اند

بر اساس گزارش‌های منتشر شده از سوی منابع حقوق بشری، شش شهروند در شهرستان‌های بوکان و میاندوآب به صورت جداگانه بازداشت شده‌اند که سه نفر از آنها به صورت موقت آزاد شده و سه نفر دیگر همچنان تحت بازجویی هستند. همزمان یک فعال کارگری در مریوان و یک شهروند نیز در سقز از سوی اداره‌ اطلاعات بازداشت شده‌اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

نامه غلام‌قادر بزرگ‌زاده؛ یک ماه بی‌خبری از فرزندم؛ هیچ کس پاسخگوی ما نیست

غلام‌قادر بزرگ‌زاده پدر “عبدالله بزرگ‌زاده” از فعالان مدنی که در پی حضور در تجمعی اعتراضی در رابطه با تجاوزهای اخیر در ایرانشهر بازداشت شده است در پی بازداشت و بی‌خبری از وضعیت فرزندش بار دیگر دست به تحصن زد و با نگارش نامه‌ای خطاب به مسئولان و مردم اعلام کرده است که “هیچ‌کس پاسخگو نیست، در حالی که بیش از یک ماه است پسرم بعد از بازداشت ناپیداست، لذا از یکایک مسئولان محترم و ارشد سپاه، دولت، نمایندگان مجلس، علمای بزرگوار و عموم مردم درخواست دارم به فریاد ما برسند”.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز حقوق بشر ؛ نرگس محمدی خطاب به رییس قوه‌قضاییه: تحت فشار قرار دادن خانواده افول شرف انسانی است / صدور حکم ۳۸ سال زندان برای شش درویش گنابادی

Comments are closed.