مهم ترین اخبار و موضع گیری های سیاسی ؛ علم‌الهدی:اگر جواب من فحش است، آن ناسزا را به فرزندان من ندهید ، کانال حزب اعتمادملی: انتخاب حضرتی بعنوان قائم مقام اشکال قانونی دارد

نگام ؛ سیاسی _  علم‌الهدی:اگر جواب من فحش است، آن ناسزا را به فرزندان من ندهید ، کانال حزب اعتمادملی: انتخاب حضرتی بعنوان قائم مقام اشکال قانونی دارد ، درخواست رئیس‌جمهور از وزرا: با دعوت از نخبگان، اتاق فکر تشکیل دهید ، واعظی: سفر ولایتی به مسکو تصمیم دولت بود ، از مهم ترین اخبار سیاسی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید:

 

 

علم‌الهدی در نماز جمعه مشهد:اگر جواب من فحش است، آن ناسزا را به فرزندان من ندهید/ دولت در تغییرات کابینه روی قدرت‌یابی یک جناح تکیه نکند/ مسئولان آستان قدس را الگوی خود قرار دهند

امام جمعه مشهد تاکید کرد: ینکه اقتصاد مملکت مدیریت شود و در فاصله ۳ ماه از دل مدیریت ۲ تن سکه استخراج کنند و ارز فراوان به دست یک عده بیفتد نشان می‌دهد مدیریت یا خائنانه است یا سفیهانه است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

رحیمی:نامه رئیس‌مجمع به شورای نگهبان شائبه‌ساز تلقی می‌شود

نماینده تهران تاکید کرد: نامه رئیس‌مجمع به شورای نگهبان به رغم نظرات روشن شورای عالی امنیت ملی شائبه‌ساز و برای فشار بر مجلس تلقی می‌شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

درخواست رئیس‌جمهور از وزرا: با دعوت از نخبگان، اتاق فکر تشکیل دهید / واعظی: افرادی به کابینه دعوت می‌شوند که توان اجرایی دارند

محمود واعظی درخصوص به کارگیری نخبگان در بدنه دولت و ترمیم کابینه، گفت: آقای رئیس‌جمهور در جلسه‌ای از تمامی وزرا و اعضای کابینه خواست که ارتباط خود را با اعضای هیأت علمی،‌ دانشگاهیان، صاحب نظران و نخبگان کشور از گذشته بیشتر کنند و از آنان نظرخواهی کنند. وی ادامه داد: آقای روحانی به اعضای دولت توصیه کردند جلسات جانبی با نخبگان جامعه داشته باشند و اتاق فکری را با حضور آنان تشکیل دهند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

کانال حزب اعتمادملی: انتخاب حضرتی بعنوان قائم مقام اشکال قانونی دارد / گزارش تخلفات به وزارت کشور ارسال شده

کانال حزب اعتمادملی در خبری فوری نوشت: بازرسان حزب اعتماد اعلام کردند کنگره اخیر حزب و انتخاب حضرتی بعنوان قائم مقام اشکال قانونی دارد و گزارش مشروح تخلفات به وزارت کشور ارسال شده

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

واعظی: سفر ولایتی به مسکو تصمیم دولت بود/ درباره برجام، لازم دیدیم تا سیاست های خود را به کشورهای جهان اعلام کنیم

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در خصوص مسائل مطرح شده پیرامون انتخاب علی اکبر ولایتی به عنوان فرستاده ویژه رئیس جمهور به روسیه، گفت: فرستاده ویژه رئیس جمهور برای سفر به ۲۷ یا ۲۸ کشور را وزارت امور خارجه به ما معرفی کرد و این موضوعی کاملا عادی است و کسانی به نادرستی دنبال پیچیده کردن این مسئله هستند.همه این کسانی که رفتند پیام آقای رئیس جمهور را بردند. ما درباره مسئله برجام لازم دیدیم تا سیاست های خود را به کشورهای جهان اعلام کنیم که در این راستا وزارت امور خارجه تعدادی از کشورها و تعدادی از مسئولین را برای ارسال این پیام ها انتخاب کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

سعیدابوطالب: بگیر و ببند شکست خورده؛ حاکمیت در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی تساهل نشان دهد/ نیروی انتظامی متولی فرهنگ نیست

نماینده اصولگرای مجلس هفتم گفت: فرهنگ از جنس ایمان و باور است و وابستگی آن دقیقاً به توده مردم است. به نظر او فرهنگ مجموعه اعتقادات، ایمان‌ها، باورها و رفتارهای توده مردم است و باعث و بانی ندارد که با بخش‌نامه و دستور تغییر کند.ابلاغیه ناجا برای ممنوعیت فروش مانتوهای جلو باز، بستن آبشار مارگون و… روش‌هایی هستند که در چند دهه قبل هم تجربه شده و نه تنها موفق نبوده بلکه صدمات بیشتری را در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی کرده است. همین که ما نیروی انتظامی را متولی فرهنگ و هنر و موضوعات اجتماعی بدانیم، اساساً اشتباهی بزرگ است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

تحلیل بلومبرگ از تقابل موافقان و مخالفان در ایران؛چرا اصلاحات بیش از انقلاب در ایران جواب می‌دهد؟

نشریه بلومبرگ به تقابل مخالفان و موافقان در ایران اشاره کرده و در مقاله‌ای نوشته است ایران را بروکرات‌ها اداره می‌کند لذا ناکارآمدی و بی‌عدالتی محصول ایدئولوژی نیست بلکه محصول سوءمدیریت در نهادهاست.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

آیا خط تماس تهران و واشنگتن برقرار می شود؟/رویای ترامپ برای مذاکره با ایران / چرا ترامپ به روحانی زنگ می زند و او پاسخ نمی دهد؟

ترامپ تلاش می کند همه مسائل را با برخورد دو طرفه و یکجانبه حل کند و از هر چه توافق و گفت و گوی چند جانبه بیزار است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

سفر هیات بلندپایه نظامی ایران به سوریه، ترکیه، روسیه و پاکستان، قبل از اجرایی شدن تحریم‌های آمریکا؛ ماجرا چیست؟

بی سابقه بودن سفر یک هیئت نظامی بلند پایه ایرانی به پاکستان، به اضافه زمان چنین سفری، که سه روز به طول انجامید، پس از سفرهای مشابهی به سوریه، ترکیه و روسیه، در چارچوب «دیپلماسی دفاعی» ایران جای می گیرد. ایران به موازات تلاش خود برای مقابله با مرحله بعدی تحریمها، از طریق گسترش همکاری با همسایگان، هم پیمانان و دوستان، در زمینه های دیپلماسی، امنیتی و اقتصادی، در انتظار ضمانتهای اروپایی برای حفظ دستاوردهای توافق هسته ای است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

مشاور رئیس دولت اصلاحات: خاتمی نگفته فرصت برای اصلاحات از دست رفت و نمی‌شود کاری کرد/ عبدالله نوری تمایلی به پذیرش ریاست شورای عالی سیاستگذاری ندارد/۳-۴حزب فاقد اثر خواهان انحلال شورای عالی هستند

مشاور رئیس دولت اصلاحات گفت: ۳ تا ۴ حزب هستند که می گویند باید شورای عالی سیاستگذاری منحل و پارلمان اصلاحات شکل بگیرد. منتها این احزاب زیاد در جبهه اصلاحات صاحب اثر نیستند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ترکان: الان روی پل هستیم و باید مقاومت کنیم/وقتی کسی روی پل است موقع گفت‌وگو و مذاکره نیست، مذاکره باید در حالت سرپا باشد

مشاور رئیس‌جمهور درباره مذاکره با آمریکایی‌های ضد ترامپ، با اشاره با اصطلاحات مطرح در ورزش کشتی گفت: الان ما روی پل هستیم باید مقاومت کنیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

سخنان قابل تامل فرشاد مومنی:جعبه سیاه اقتصاد ایران بازگشایی شود/ دولت هزینه مفت‌خوارگی را افزایش دهد

مومنی با انتقاد از رویکرد بنیادگرایی بازار در اداره کشور گفت: در طرز اداره کشور با سوء‌تفاهم و توهم‌هایی روبه‌رو هستیم؛ به‌گونه‌ای که بر اساس آموزه‌های بنیادگرایی بازار، مداخله دولت در اقتصاد به صورت شر ذاتی معرفی می‌شود. در حالیکه در بررسی نمونه‌های سطوح توسعه‌یافتگی عامل موفقیت را کیفیت مداخله دولت در اقتصاد تشکیل می‌دهد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

مدیر شبکه سه سیما: احسان علیخانی و صداوسیما پیگیر قضایی مطلب منتشر شده در مورد ثامن الحجج هستند/ تا شفاف‌شدن دقیق ماجرا دست از پیگیری بر نخواهیم داشت

ناصر کریمان مدیر گروه اجتماعی شبکه سه در پاسخ به این سوال که آیا مجری این شبکه، خارج از عرف برنامه‌سازی و ساختار شبکه سه از موسسه لغو مجوز شده ثامن‌الحجج پولی دریافت کرده است، گفت: موضوع احسان علیخانی به عنوان تهیه‌کننده و چندین عنوان برنامه ساخته شده، یک کار مشترک و اسپانسری بوده و همه موارد در چارچوب و ضوابط مشخص صورت گرفته است.این موسسه حدود ۵۰۰ شعبه داشته و در حال فعالیت بوده است؛ اینکه بعدا دچار آسیب شده و جلوی فعالیت آن گرفته شده؛ داستان دیگری است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

غرویان : در برخورد با فساد باید شیوه امیرالمومنین(ع) را در پیش گرفت/ مسایل اقتصادی باید به صورت شفاف برای مردم بیان شود

عضو هیات علمی جامعه المصطفی العالمیه با بیان این که مالک اصلی بیت‌المال مردم هستند، گفت: باید مسایل اقتصادی برای مردم به صورت شفاف بیان شود و همچنین کسانی که خیانت در اموال عمومی می‌کنند، به مردم معرفی شوند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

احکام سنگین دانشجویان و عدم آزادی پس از بیان!

در پی اعتراضات دی‌ماه سال گذشته موج این اعتراضات به دانشگاه‌ها کشید و در سایه کنش نقادانه دانشجویان، تعدادی از آن‌ها بازداشت شدند و البته آزادی اغلب‌شان با گذشت مدت زمانی محقق شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

محمدرضا خباز، فعال سیاسی اصلاح‌طلب:تقویت نظام با ضربه زدن به دولت منتخب امکان‌پذیر نیست/ دولت ارتباط بیشتری با مردم برقرار کند

زمانی که صداوسیما از حالت ملی به میلی تبدیل شد حلاوت و شیرینی خود را از دست داد و بدعمل کردن آن سبب شده میزان استفاده از ماهواره توسط مردم کشور بسیار فراوان شود.

برای دیدن متن خبر اینجارا کلیک کنید

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز: در شرایط چندان بحرانی قرار نداریم

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز گفت: « باید کسانی به میدان آیند که رویکرد آن ها اقتصاد انقلابی زمان جنگ باشد. اقتصاد مقاومتی. ما به اقتصادی نیاز داریم که بتواند مسائل را مدیریت کرده و ما را از این برهه حاضر به سلامت خارج است».

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

مشاور رئیس‌جمهور : بررسی رابطه مالی صداوسیما با موسسات مالی و پروژه‌های متخلف

حسام الدین آشنا، مشاور رئیس جمهور، در کانال تلگرامی خود نوشت: «از شورای محترم نظارت بر سازمان صدا و سیما خواهیم خواست که موضوع رابطه مالی و تبلیغاتی گذشته و حال سازمان، شبکه ها و برنامه های مختلف را با موسسات مالی و اعتباری و پروژه های ساخت و ساز متخلف یا غیر مجاز در دستور کار قرار دهد.»

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ادعای روزنامه نزدیک به سعودی: ناآرامی های عراق کار تهران است / هدف، نجات صادرات نفت ایران است

روزنامه العرب، نزدیک به عربستان سعودی مدعی شد: با افزایش تظاهرات در عراق، نگرانی ها در این مورد افزایش می یابد که ایران از طریق گروههای وابسته به خود موجب هرج و مرج در داخل عراق شده و جریان صادرات نفت عراق را با مشکل رو به رو کند؛ تا به این وسیله با تحریمهای امریکا در مورد صادرات نفت مقابله کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

واکنش احسان علیخانی و مهران مدیری به انتشار خبر ارتباط با موسسه ثامن الحجج

احسان علیخانی و مهران مدیری با انتشار متنهای جداگانه به خبر رابطه با موسسه ثامن الحجج واکنش نشان دادند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ضرورت مبارزه با مفاسد اقتصادی/هیچ مسئولی حق ندارد نام متصرفین حق الناس را پنهان کند/ حاکم در بیان شفاف مسایل به مردم، حق تصمیم گیری ندارد؛کاملان در گفت وگو با شفقنا

یک کارشناس دین و استاد دانشگاه و حوزه گفت: حفظ آبرو و عزت حکومت در گرو حفظ عدالت است. حاکم باید حقوق مردم را حفظ کند و لازمه آن اینکه تصرفاتی که در آن اموال می شود را پنهان نکند؛ حاکم باید با شفافیت به خصوص در عرصه اقتصادی مسایل را به صورت تام و تمام برای مردم تبیین کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

زندگی خاص آیت الله جنتی/پشت پرده واقعی سفر ولایتی/ بازگشت احمدی نژاد ؛ این بار تنهای تنها/رونمایی باهنر از تشکیلات جدید اصولگرایان/ حزب یواشکی آقای دکتر/هشدار طوفانی وزیر جنجالی روحانی/باز هم آقای جهانگیری ، این بار مهدی جهانگیری/ پاتک منحصر به فرد وزیر جوان/برخی چهره های سیاسی این هفته بیش از سایرین خبر ساز شده اند.

در هفته ای که گذشته برخی چهره های سیاسی با اظهار نظرها و یا برخی اتفاقات بیش از سایرین خبر ساز شده و روی ویترین رسانه ها قرار گرفتند.
در گزارش ویژه آدینه این هفته مروری داریم بر این چهره های سیاسی.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

محمدصادق جوادی‌حصار عضو شورای مرکزی حزب اعتمادملی :نتیجه تصمیمات تندروهای داخلی، ناامیدی مردم است/ تصمیمات مقطعی و فصلی از سوی محافل خاص گرفته می‌شود/ بیایید تصمیمات را به خود مردم واگذار کنیم

عضو شورای مرکزی حزب اعتمادملی گفت: همیشه افراط منجر به تفریط می‌شود و نتیجه سخت‌گیری، ولنگاری است. نباید از مسیر اعتدال خارج شد و با عده‌ای هم که هنجارشکنی می‌کنند باید با زبان خوش و الگوسازی مناسب مواجه شوند در غیر این صورت هر اتفاقی که بیفتد به نفع مردم نخواهد بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

سید احمد خاتمی خطیب نماز جمعه تهران:با آمریکا تا زمانی که آدم نشود ارتباطی نخواهیم داشت / فساد، خوره هر نظامی است؛ فرقی هم میان نظام حق و باطل نیست / عامل سقوط رژیم شاه فساد نظام اداری بود؛ مواظب باشیم که این خوره به جان نظام ما نیفتد

خطیب نماز جمعه تهران گفت: فساد، خوره هر نظامی است فرقی هم میان نظام حق و باطل در این زمینه نیست. پس ما هم باید مواظب باشیم که این خوره به جان نظام ما نیفتد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید