اخبار روز سلامت و پزشکی ؛ برای زیاد عمرکردن چه بخوریم؟ / ۷ علت اصلی خونریزی در دوران بارداری

نگام ؛ سلامت و پزشکی _ معجزه موز و زنجبیل برای از بین بردن چربی شکم ؛  اگر این ۸ علامت را در خود مشاهده کردید، احتمالا ریه شما در معرض خطر است ؛ آسپرین بخوریم یا نه؟ ، از مهم ترین اخبار روز سلامت و پزشکی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

برای زیاد عمرکردن چه بخوریم؟

در جریان مطالعات دانشمندان چینی معلوم شد مصرف ماهی و محصولات حاوی омега-۳ و اسیدهای چرب باعث می شود انسان بیشتر عمر کرده و احتمال ابتلای وی به امراض مهلک کمتر گردد.بر اساس مطالعات دانشمندان، اسید های چرب فعالانه در روند های سوخت و ساز در بدن انسان شرکت می کنند و مصرف منظم مواد غذایی حاوی اسید های چرب ، مقدار کلسترول در خون را کاهش می دهد. ضمنا چنین شیوه تغذیه ثمربخشی مصرف داروهای ضد افسردگی را بیشتر می کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

۷ علت اصلی خونریزی در دوران بارداری

کابوس هر زن حامله ای که به زودی مادر می شود اتفاق غیر منتظره ی خونریزی در دوران بارداری است. درحالی که ممکن است ترس او به طور کامل نابجا نباشد،‌ اما این موضوع هم صحت دارد که هر نوع خونریزی ای بر حاملگی تاثیر نمی گذارد.تمام خونریزی ها منجر به از دست دادن نوزاد نمی شود. در اینجا ما درباره ی چند نوع معمول و نادر خونریزی که ممکن است در دوران بارداری رخ دهد، صحبت می کنیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

معجون های بسیار تاثیر گذار مختلفی برای آب کردن چربی شکم وجود دارد که سرشار از خاصیت نیز می باشد، اما این بار معجون موز و زنجبیل معجزه می کند و می تواند چربی شکم را سریع آب کند، در این مقاله شما را بامعجزه موز و زنجبیل برای رهایی ازچربی شکم اشنا می کنیم.مشکل افزایش وزن و چاقی در کشورهای صنعتی بسیار شایع است به عنوان مثال سال ۲۰۰۸ در آمریکا حدود ۸ / ۳۳ درصد بزرگسالان و ۱۷ درصد کودکان دچار چاقی بودند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

اگر این ۸ علامت را در خود مشاهده کردید، احتمالا ریه شما در معرض خطر است

بسیاری از مردم در سراسر جهان از بیماری‌های ریوی رنج می‌برند. برای مثال در آمریکا حدود ۱۱ میلیون نفر دچار بیماری انسداد مزمن ریه ( COPD ) هستند. چنین افردای  به دلیل تنگی ریه‌ها نمی‌توانند به راحتی هوا را ازریه‌های خود خارج سازند.علاوه بر COPD ، بیماری‌های دیگری مانند آسم، برونشیت، سل، آمفیزم ( گشاد شدن بیش از اندازه کیسه‌های هوایی در ریه‌ها) و فیبروز کیستیک، همه به دلیل مشکلات ریوی بوجود می‌آیند.به منظور سلامتی ریه‌ها، شما باید از هر علامتی که نشان دهنده مشکلات ریوی است، آگاه باشید. پیدا کردن این علائم و رسیدگی به آنها به شما کمک خواهد کرد تا از مشکلات و خطرات جدی‌تر جلوگیری شود و ریسک بیماری‌های مزمن ریوی و سرطان ریه کاهش یابد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

آسپرین بخوریم یا نه؟

در سپتامبر ۲۰۱۵، کارگروه خدمات پیشگیرانه در ایالات متحده که نفوذ زیادی دارد توصیه‌های اصلاح شده‌ای درمورد مصرف آسپرین در دوز پایین ارائه داد که نه‌تنها از بیماری‌های قلبی و عروقی پیشگیری می‌کند بلکه از سرطان روده بزرگ هم جلوگیری می‌نماید.تبلیغ این خبر می‌تواند خیلی از افراد را به شروع مصرف آسپرین به‌طور خودسرانه تشویق نماید که ممکن است پیامدهای خوبی نداشته باشد. باید قبل از مصرف روزانه آسپرین با یک متخصص در این مورد مشورت کنید چون می‌تواند موجب خونریزی جدی دستگاه گوارش شود.این توصیه‌ها در حقیقت به گروه‌هایی تعلق می‌گیرد که آسپرین به‌عنوان یک پیشگیری در افراد حدود ۵۰ سال با ریسک بیماری‌های قلبی و عروقی که خطر خونریزی برای‌شان وجود ندارد تجویز می‌شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

One thought on “اخبار روز سلامت و پزشکی ؛ برای زیاد عمرکردن چه بخوریم؟ / ۷ علت اصلی خونریزی در دوران بارداری

Comments are closed.